Top Channel/Identifikohen viktimat e Tetovës, mes tyre një 29 vjecare që tentoi të shpëtonte të ëmën
10/09/2021 17:27

Në Institutin e Mjekësisë Ligjore ka përfunduar autopsia e trupave të sjellë nga Tetova, pas zjarrit që shkrumboi spitalin në të cilin kuroheshin pacientë të sëmurë nga Covid-19. Drejtoi i Institutit vendas të Mjekësisë ligjore, Aleksandar Stankov, tha se me ndihmën e “analizave të ADN-së janë identifikuar trupat e 14 viktimave të cilët humbën jetën mes flakëve në spital. Mendohet se mes viktimave është edhe një 29 vjecare, e cila po kujdesej për nënën e saj të sëmurë me koronavirus, si dhe një baba me djalin e tij invalid nga fshati Siniçan. Në media ka qarkulluar lajmi se zjarri mund të ketë nisur pasi mjekët përdorën defibrilatorin në rastin e një pacienteje të sëmurë rëndë, por kjo nuk është konfirmuar nga autoritetet. Trupat e pajetë pritet t`u dorëzohen familjarëve. Ekspertë gjermanë pritet të mbërrijnë në Maqedoninë Veriore për të ndihmuar hetimin. Zjarri besohet se është shkaktuar nga shpërthimi i bombolave të gazit apo oksigjenit. Ekipet e zjarrfikësve kanë shkuar në vendin e ngjarjes, por puna e tyre është vështirësuar nga flakat e zjarrit që shpërndaheshin me një shpejtësi të madhe dhe pothuajse në tërësi kanë shkatërruar objektin e spitalit modular, i cili ishte i ndërtuar nga një material jo i fortë. Sic pohoi dhe vetë kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi, gjithçka ka marrë flakë shumë shpejt dhe ka qenë shumë e vështire për të vepruar.

Top Channel/ Berisha-Ramës: Do paguash sa frëngu pulën dhe zgjedhjet nuk t’i njohim!
19/10 22:26
Top Channel/“Jam dhe Bashë, edhe Hot”/Berisha nuk mban dot të qeshurën: Besëpreri është e dini vetë…
19/10 22:25
Top Channel/ Berisha sulmon Baton Haxhiun:Numri një i shërbimeve Jugosllave e shpalli të vdekur për…
19/10 22:24
Top Channel/ Berisha: PD ka humbur shpirtin dhe votën e lirë, liderishipi i saj ka humbur besimin
19/10 22:23
Top Channel/ Shpallja “non grata” nga SHBA/ Berisha: Nuk kanë për të pasur asnjë fakt në 100 vjet
19/10 22:21
Top Channel/Berisha-Bashës:8 vite i bëri fresk Ramës!/ Paralajmëron: Ato daulle nuk janë dasme, por…
19/10 22:20
Top Channel/ Berisha nga Dibra: Rama në krahë të Vuçiç, kundra Kosovës
19/10 22:19
Top Channel/ Berisha: Kriza energjitike, katastrofë e krijuar nga vjedhjet e qeverisë
19/10 22:18
Top Channel/ Berisha: Shqipëria, narkoshteti i parë në Europë!
19/10 22:17
Top Channel/ Rama me studentët në Durrës: Koleksione të veçanta për bibliotekat, brenda dy viteve
19/10 20:06
Top Channel/Trafikimi i qenieve njerëzore,thirrja e të rinjve në marshimin në Rrëshen:Mos u gënjeni!
19/10 20:04
Top Channel/Projekti internet me bluetooth!Studentja shqiptare del e dyta në konkursin ndërkombëtar
19/10 19:59
Top Channel/ Të moshuarit duan dozën e tretë/ Po presin të marrin vaksinën përforcuese
19/10 19:50
Top Channel/ 90% e studentëve të arteve janë të vaksinuar, mësimi nis normalisht
19/10 19:50
Top Channel/ Hetim rus për vdekjen e turistëve/ Në Shqipëri hetim për vrasje në rrethana cilësuese
19/10 19:45
Top Channel/ “Shqipëria plotësoi kushtet”/Raport progresi i BE: Kushtet janë plotësuar prej një viti
19/10 19:38
Top Channel/ Bardhi: Nesër PD depoziton në Kuvend tre amendamente kushtetuese
19/10 19:33
Top Channel/ Alibeaj: S’ka ngërç për vetingun/ Përgjigja për kërkesën e PS
19/10 19:31
Top News-Ndryshime në spitalin e Traumës / Ish deputetja e PS merr drejtimin
19/10 19:02
Top News – Humbi gruan në Tragjedinë e Gërdecit / Mustafa Laçi fiton dëmshpërblim në Strasburg
19/10 18:39