Top Channel/ Hezbollahu kërcënon Izraelin dhe Qipron
19/06/2024 21:44

Kreu i Hezbollahut në Liban, Saed Hasan Nasrallah, ka paralajmëruar të mërkurën se grupi i tij do të luftonte “pa rregulla” dhe “pa kufij” nëse do të shpërthente një luftë më e gjerë me Izraelin. Nasrallah ka deklaruar se askush në Izrael s’do të ndihej më i sigurt nga sulmet e Hezbollahut, raporton Reuters. Në një fjalim televiziv, Nasrallah ka thënë se kjo përfshinte objektiva të mundshëm në Detin Mesdhe. Ai gjithashtu kërcënoi Qipron për herë të parë, duke thënë se Hezbollahu mund ta konsiderojë atë "pjesë të luftës" nëse vazhdon të lejojë Izraelin të përdorë aeroportet dhe bazat e saj për stërvitje ushtarake. Sulmet e Izraelit në Libanin jugor kanë lënë të vdekur tre luftëtarë të Hezbollahut të mërkurën, ka bërë të ditur grupi militant. Sulmi vdekjeprurës vjen në kohën kur i dërguari i Posaçëm i SHBA-së në Liban, Amos Hoçstein, u dërgua në Liban për të provuar të qetësojë tensionet, pas një rritjeje të sulmeve ndërkufitare përgjatë kufirit jugor të Libanit, derisa Hezbollahu ka lënë të kuptohet se mund të sulmojë Haifën, qytetin e tretë më të madh të Izraelit. Pamjet: AFP

Top Channel/ Armët e Napoleonit! Shiten për 1.69 mln euro dy pistoletat me të cilat do vetëlëndohej
21/07 12:35
Top News/ Evropa kthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak / Kërcënimi për një luftë me Rusinë rritet
21/07 12:33
Top News/ ‘E mora plumbin për demokracinë!’ Trump në Michigan, vazhdon fushatën pas atentatit
21/07 12:32
Top News/ Një javë larg bombës bërthamore / Irani tremb perëndimin: Është
21/07 12:18
Top News/ Izraeli, luftë me rebelët Huthi / Bomba në Jemen, hakmerret pas sulmit në Tel Aviv
21/07 12:03
Top Channel/ Trump bën fushatë me atentatin/ Tubimi në Michigan: Jam qëlluar për demokracinë!
21/07 11:51
Top Channel/ “The Sun” zbulon sa paguajnë shqiptarët për s*ks me gardianet në burgjet angleze
21/07 11:28
Top Channel/ Defekti global kibernetik, Microsoft: U prekën 8.5 milionë kompjuterë në gjithë botën
21/07 11:21
Top News/ Pro-rusët sulmojnë Spanjën/ Policia arreston tre hakera- Rrezik për NATO
21/07 08:30
Top News/ ‘BE po mbytet nga droga e krimi’/ Europoli paralajmëron: 821 rrjetet të pamëshirshme
21/07 08:00
Top News/ ‘Lufta mund të prekë edhe Europën’/ Paralajmërim i fortë për perëndimin nga Libani
20/07 23:00
Top News/ Shkon në 39 mijë numri i viktimave në Gaza/ Dhjetëra viktima nga sulmet izraelite në kampe
20/07 22:40
Top Channel/ Trump nuk gjen qetësi, pas atentatit kërcënohet me jetë, bashkë me zëvendësin
20/07 22:32
Top News/ Biden kritika ish-presidentëve demokratë/ Ndihet i tradhtuar nga Obama dhe Bill Clinton
20/07 22:20
Top Channel/ Përkujtohet 50 vjetori i pushtimit të Qipros. Erdogan pjesë e paradës ushtarake
20/07 22:11
Top Channel/ Nën shoqërinë e të dashurës së tij, ku po i kalon pushimet luksoze futbollisti Yamal
20/07 22:03
Top News/ Të burgosurit shqiptarë në Greqi, në grevë: Na mohohet e drejta për lirim me kusht
20/07 22:00
Top News/ NATO vlerëson strategjinë e Ukrainës/ Si mund ta fitojë luftën kundër Rusisë?
20/07 21:30
Top News/ Gjobvënie brenda burgut të Kretës/ Tre shqiptarë terrorizojnë bashkëvuajtësit grekë
20/07 21:00
Top News/ “Në shënjestër të vrasësit edhe Biden”/ Detaje nga hetimet e FBI për Thomas Matthew Crooks
20/07 20:45