Top Channel/ Greqia “përvëlohet”! Kamerat termike regjistrojnë temperatura ekstreme në Athinë
12/06/2024 22:30

Deputetët e parlamentit italian u përleshën me grushte të mërkurën pasdite. Deputeti i Lëvizjes 5 Yjet, Leonardo Donno, u përpoq t'i dorëzojë një flamur italian ministrit Roberto Kalderoli dhe u përjashtua nga Presidenti i Dhomës Lorenzo Fontana. Në këtë moment, disa deputetë të djathtë u afruan dhe "anëtari i Lega Nord, Igor ieci e goditi vazhdimisht me grusht në kokë dhe ai ra në tokë. Deputeti i Dono u mor nga mjekët dhe u nxor nga parlamenti me një karrige me rrota. "Një incident shumë i rëndë dhe i turpshëm. Deputeti ynë donte t'i dorëzonte vetëm një flamur italian ministrit Kalderoli, kur u sulmua fizikisht nga deputetët e mazhorancës. Larg duart nga ne. Ju nuk do të na mposhtni. Turp”, deklaroi lideri i Lëvizjes 5 Yjet, Xhuzepe Konte. Për sekretaren e Partisë Demokratike dhe deputeten Eli Shlein, është e pamundur që parlamenti italian të funksionojë në këtë mënyrë. “Nuk është e mundur të rifillosh punën në këtë klimë të dhunës verbale, madje edhe fizike në rritje”, tha ajo jashtë sallës. Pas ngjarjes seanca u pezullua dhe të gjithë senatorët e opozitës u larguan nga salla. Pamjet: AFP

Top Channel/ Sulm nga ajri, vriten 71 palestinezë! Ushtria izraelite: Shënjestra komandanti i Hamas
13/07 19:14
Top Channel/ Sulm në zonën humanitare të Gazës, 71 viktima, qindra të plagosur!
13/07 18:30
Top Channel/ Dasma e vitit në Indi! Nga Kardashian te Tony Blair, VIP-at që marrin pjesë në ceremoni
13/07 15:48
Top News/ Biden, tjetër taktikë për zgjedhjet/ S’ka tërheqje, si po e largon vëmendjen nga dështimi
13/07 15:01
Top News/ 71 të vrarë në Gaza/ Viktimat ishin civilë, mes tyre dhe fëmijë
13/07 14:39
Top News/ Lojërat olimpike të Parisit pa Biden!/ Presidenti vë në krye të delegacionit Zonjën e Parë
13/07 13:50
Top News/ SHBA kërkon largimin e Izraelit nga Gaza/ Gjenden 60 trupa civilësh në ish qendrën e OKB
13/07 13:46
Top News/ Vrau producenten nga pakujdesia/ Pushohet çështja për aktorin Alec Baldwin
13/07 13:40
Top News/ ‘Marrëveshje për censurim’/ Elon Musk akuzon Komisionin Evropian
13/07 13:20
Top News/ Trump pa kufizime në Facebook e Instagram/ Kompania ‘Meta’ i heq barrierat për zgjedhje
13/07 13:09
Top News/ Ukraina sulmon Rusinë me drone/ Shpërthen në flakë depoja e naftës në Rostov
13/07 13:06
Top News/ Britania pret liderët evropianë, pjesë edhe kryeministri Edi Rama, në fokus Ukraina
13/07 13:06
Top News/ Irani me qëndrim të ri ndaj BE/ Presidenti kërkon bashkëpunim për sanksionet
13/07 12:58
Top Channel/Alec Baldwin i pafajshëm! Gjykata pushon çështjen ndaj aktorit, vrau gabimisht kineasten
13/07 12:13
Top Channel/Si mund të shkarkohet Biden? Neni 25 i Kushtetutës parashikon zëvendësimin e presidentit
13/07 12:12
Top Channel/ Shembja e shkollës në Nigeri, shkon në 22 numri i viktimave
13/07 12:01
Top News/ Rusia komplot kundër Europës/ Zbulohen atentate kundër mbështetësve të Ukrainës
13/07 11:08
Top Channel/ Vonesa e Bidenit nervozon Melonin, mimikat e saj në Samitin e NATO-s bëhen virale
12/07 22:53
Top Channel/ 36 mijë paund në kutinë e këpucëve! Dënohen dy shqiptarët në Britani
12/07 22:52
Top Channel/ Lufta kushton, Putin rrit taksat! Nënshkruan dekrete për të financuar luftën në Ukrainë
12/07 22:07