Top Channel/ Grabitje me armë në Korçë/ Vidhet dyqani, autorët morën një sasi parash dhe u larguan
25/02/2024 22:44

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshati Drenovë në Korçe ku dy persona të maskuar nën kërcënimin e armës kanë grabitur një market. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18.45 teksa dy personat kanë hyrë në marketin që ndodhet në një rrugicë në afërsi të qendrës së fshatit dhe nën kërcënimin e armës i kanë kërkuar pronarit Demirali Bylykbashi që tu jepte xhiron dtore. Pasi kanë përvetësuar rreth 20 000 lekë ata kanë marë edhe të gjitha paketat e cigareve që ndodheshin në market por edhe disa mallra të tjerë dhe janë larguar. Pas disa minutash nga largimi i tyre Bylykbashi ka kërkuar ndihmën e fqinjëve ndërsa ka deklaruar se arma e përdorur gjatë grabitjes ngjante më një pushkë duke pohuar se personat ishin të maskuar. Pas marrjes së njoftimit dhe kqyrjes së vendngjarjes policia tha se ka ngritur edhe pika kontrolli në akset kryesore dhe hyrje daljet e qytetit për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Top News/Prilli, muaji i fundit për mbjelljen e pemëve/Veliaj-Ju ftoj të bëheni pjesë e fushatës
13/04 17:20
Top News/ Gjykata e Apelit ‘rrëzon’ Olldashin/ Nuk pranohet kërkesa për përjashtimin e gjyqtares
13/04 16:58
Top Channel/ Tentoi të godiste gjyqtaren pas vendimit për pronën, pranga 63 vjeçarit në Lushnjë
13/04 16:27
Top Channel/ Fluksi i automjeteve drejt zonave bregdetare, shtohen kontrollet dhe masat nga policia
13/04 16:25
Top News/ 96 të rinj marrin betimin/ Gati për t’iu bashkuar skuadrës së policisë së shtetit
13/04 15:28
Top Channel/ Plazh në prill! Rritja e temperaturave ndikim pozitiv në turizëm
13/04 15:25
Top Channel/ Ndryshon skema e vaksinimit, përforcohen dozat kundër “pertus” te fëmijët
13/04 15:23
Top Channel/ Stresi i pranverës, mjekja Rreli: U mbivendos pranvera me vjeshtën, ka më shumë ankth
13/04 15:22
Top Channel/ Stresi i pranverës, mjekja Rreli: U mbivendos pranvera me vjeshtën, ka më shumë ankth
13/04 15:21
Top Channel/ Kalim më i shpejtë në kufi, marrëveshje Kosovë-Shqipëri gjatë 9 muajve të vitit
13/04 15:12
Top Channel/ Kalim më i shpejtë në kufi, marrëveshje Kosovë-Shqipëri gjatë 9 muajve të vitit
13/04 15:12
Top News/ Në 6 ditë u arrestuan 45 shoferë/ Policia gjobiti mbi 27 mijë drejtues mjetesh
13/04 15:07
Top Channel/ Gjykata shfryn aksionin antidrogë të policisë, lirohet vëllai i deputetit të PS
13/04 15:04
Top News/ Sekuestrohet apartamenti i Fatos Tushes/ Nuk e deklaroi kur ishte kryebashkiak i Lushnjes
13/04 14:19
Top News/ Pastrohet Thethi/Aksion në nisje të sezonit turistik nga bashkia Shkodër
13/04 14:16
Top News/ Lirohet vëllai I deputetit të PS, gjykata e Lezhës vendos ‘detyrim paraqitjeje’
13/04 13:48
Top Channel/ Vodhën 110 mijë lekë në një biznes, 2 të arrestuar në Librazhd, 1 në kërkim
13/04 13:46
Top Channel/ Tentoi të grabiste pikën e këmbimit valutor me pistoletë lodër, pranga 30 vjeçarit
13/04 13:46
Top Channel/ Plazh në prill! Durrësi mbushet me pushues, temperatura vere në pranverë
13/04 13:22
Top Channel/ Sezoni nis herët në Vlorë, rritja e temperaturave ndikim pozitiv në turizëm
13/04 13:03