Top Channel/ Gomone artizanale në La Mansh/ Media britanike: Do bëhen shkak për tragjedi të reja
25/03/2023 19:53

Media britanike kete fundjave po ngre shqetesimin e tragjedive te reja ne ngshticen detare te La Manshit mes Anglise dhe Frances, pasi trafikanatet e qenieve njerezore, po perdorin gjithnje e me shume gomone artizanale, duke perdurur kompesate jashtezakonisht te holla si bazament, te ciat jane shume me te rrezikshme. Trafikantet po ashtu i ngarkojne tej mase keto gomone, duke hipur ne to deri 50 veta nga 12 qe do duhet te marrin zakonisht. Nga Londra njofton korrespondenti i Top-Channel, Arben Manaj

Top News – Kërcënim drithërues nga Irani / Prezanton ‘Fattah’, raketën balistike hipersonike
06/06 12:41
Top News – Katastrofë nukleare, përmbytje apokaliptike!? Putin hedh në erë digën, ndizet frika
06/06 12:26
Top Channel/ Spiunoi për rusët, gjendet i vdekur në burg agjenti i FBI-së!
06/06 12:24
Top News – Agjenti i FBI që ‘punote’ për Rusinë…/ Gjendet i vdekur në burg, ishte dënuar përjetë
06/06 12:21
Top News – Taylor Swift shpërthen në lot/ Këngëtarja qan në koncert për dashurinë e humbur
06/06 12:20
Top News – 100 viktima ende pa emër… / Katastrofa hekurudhore, apel familjarëve për ndihmë
06/06 12:14
Top Channel/ Shkeli privatësinë e fëmijëve, Microsoft: 20 milionë dollarë gjobë!
06/06 12:10
Top News – Shkelje e privatësisë së fëmijëve / Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë
06/06 11:53
Top Channel/ “Do destabilizonin Ballkanin”: SHBA sanksionon 7 rusë, planifikonin kryengritje!
06/06 11:40
Top Channel/ Do “shterojë” Krimenë: Rusia shkatërron digën gjigande në Ukrainë!
06/06 11:30
Top Channel/ Mike Pence “i shpall luftë” Trumpit, njofton kandidaturën për president!
06/06 11:29
Top News – Rusia dhe NATO përplasen në Baltik / Manovra të flotave detare në të njëjtën kohë
06/06 11:04
Top News – Rusia shkatërron digën në Ukrainë / Katastrofë brenda pesë orësh, evakuohen banorët
06/06 10:44
Top Channel/ Rusia shkatërron digën në Ukrainë, evakuohen banorët nga Hersoni
06/06 10:40
Top News – Këngë nacionaliste serbe në Zveçan / Qindra protestues para objekteve komunale
06/06 10:31
Top News – Kurti pas takimit me Escobar dhe Lajçak / Të ndalen sulmet e grupeve kriminale në veri
06/06 10:30
Top News – SHBA, ‘ultimatum’ Ukrainës / Jo armët amerikane në ofensivën ndaj Rusisë
06/06 10:26
Top Channel/ “BE e gatshme të organizojë takim të nivelit të lartë”, Stano: Kur të jenë kushtet …
05/06 23:18
Top Channel/ Spektakël ushtarak! Kancelari gjerman viziton marinën gjermane në Detin Baltik
05/06 23:08
Top News – Tentuan të destabilizojnë Ballkanin/ SHBA-ja sanksionon shtatë zyrtarë rusë
05/06 22:56