Top Channel/ Goditet me grusht Berisha/ Agresori Gert Shehu, policia: Person me çrregullime psikike
06/12/2022 19:53

Një person i dënuar për shpërndarje të kanabisit dhe plagosje dhe me çrregullim psikik të papërcaktuar gjurmoi liderin e opozitës teksa përshkonte bulevardin bajram curri për të shkuar në protestën e thirrur në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ dhe kur turma mbërrit para kishës katolike ai shfrytëzoi një shpërqëndrim të truprojave për të goditur me grusht në fytyrë duke e gjakosur në faqe dhe hundë. Ish-kryeministrit iu deshën disa minuta që të mblidhte veten për të vijuar marshimin ndërsa agresori i cili u identifikua si 31- vjeçari Gert Shehu u neutralizua. Truprojat e Sali Berishës dhe ish-zëvendësdrejtori i policisë Tiranë Erzen Breçani e shoqëruan në Selinë Blu aty ku iu dorëzua policisë. Për shkak të dëmtimeve të marra gjatë neutralizimit Gert Shehu u dërgua për ndihmë mjekësore në spitalin e Traumës. Ai po hetohet për goditje për shkak të detyrës. Policia nuk mundi të marrë një deklarim mbi motivet e këtij sulmi por në deklarimet paraprake 31-vjeçari është shprehur se akti i dhunës ishte porosi e një vëllai mysliman. Policia e Tiranës njofton se familjarët e 31-vjeçarit kanë dorëzuar një kartelë mjekësore të bërë në një klinikë private ku thuhet se problemet psikike të tij kanë nisur që në qershor të 2018 ku është diagnostikuar me çrregullim psikik të papërcaktuar. Episodin e fundit e ka pasur në gusht të këtij viti ku është paraqitur në urgjencën psikiatrike. Në tetor të 2015 ai është arrestuar si shpërndarës kanabisi në kryeqytet ndërsa një vit më parë është arrestuar për plagosje.

Top Channel/ Përfshihet nga flakët një makinë në parkingun e një pallati në Tiranë
27/01 22:55
Top News – Kurti kritik ndaj Escobar/ Pranon se mund të ulet mbështetja nga partnerët
27/01 22:44
Top News – Digjen dy automjete te kulla ‘Downtown’/ Pa të lënduar, raportohen vetëm dëme materiale
27/01 22:41
Top News – Trafikantët fituan 185 mln paund!/ Kaluan mbi 45 mijë emigrantë me gomone
27/01 22:15
Top News – Arrestohen dy shqiptarë në Belgjikë/ Pjesë e rrjetit që trafikonin qenie njerëzore
27/01 22:15
Top News – ‘Xhepat’ e partive / Si do t’i kontrollojë KQZ
27/01 21:51
Top News – Mbrojtën kriminelët e luftës!/ SHBA, sanskione ndaj dy ish-deputetëve serbë
27/01 21:50
Top News – Pas Berishës, të tjerë ‘non grata’! / Ambasadori britanik takon kreun e SPAK
27/01 21:50
Top News-Agresioni rus, rrezik për Ballkanin/Peleshi ndan detaje të tjera nga takimi me Lloyd Austin
27/01 21:47
Top News – Sulmohen efektivët në Veri të Kosovës/ Breshëri të shtënash ndaj patrullës së policisë
27/01 21:40
Top News – Agjenti i FBI dhe PS / Balla: Pa lidhje. Skizofreni opozitare
27/01 20:39
Top Channel/ Guroret në zonat e mbrojtura! U denoncuan nga Fiks Fare, arrestohet 1 administrator
27/01 20:13
Top Channel/ Fëmijët e zhdukur në Angli/ Alarmi i organizatave për mbrojtjen e fëmijëve
27/01 19:47
Top News – PS ka nisur fushatën…në Facebook / Drejtuesit politikë ‘mësyjnë’ terrenin
27/01 19:46
Top News – ‘Harroi’ pensionin e 114-vjeçares / ISSH- Ja dërguam me postë 6 ditë me vonesë
27/01 19:43
Top Channel/ Opozita, aksion politik ndaj një personi! Më të butë për çmimet, naftën dhe Ahmetajn
27/01 19:37
Top Channel/ Vrasje e dyfishtë në familje/ Gramsh, 75 vjeçari vret gruan dhe më pas të vëllanë
27/01 19:36
Top News – ‘Vdekja e Kalit’ në Ersekë/ Hetohet i riu, kishte plagosur edhe një tjetër
27/01 19:17
Top News – Vrau gruan dhe vëllanë me sëpatë/ Krim makabër në Gramsh, arrestohet i moshuari
27/01 18:50
Top News – Hetimi i Becchetti-t në Kuvend / Kushtetuesja ‘ndahet’ përgjysmë, kërkesa bie
27/01 18:33