Top Channel/Gjyqi për “zhukrin” në Apel/Gjykata hedh shortin.Gjykatësja Elona Toro caktohet relatore
17/05/2022 19:35

Beteja e nisur nga sali berisha per te marre nen kontroll Partine demokratike ka hyre ne fazen finale . Vendimi i gjyqtarit Agron ZHukri qe njohu grupin e rithemlimit si organ drejtues ne PD pritet te cerfitikohet apo te rrezohet nga gjykata e apelit. permes ketij shorti elektronik te hapur per publikun u caktua si relatore e gjykimit Elona Toro nderkohe qe si anetare trupe u zgjodhen Edlira Petri dhe Genti Shala . vendimi i kesaj tresheje gjyqtaresh sido qe te jete ai do te konisderohet i formes se prere, qofte per grypin e rithemelimit qe fitoi ne shkallen e pare duke depozituar vendimet e kuvendit kombetar te thirrur ne 11 dhjetor nga Sali Berisha. por me pas ne prill ky vendim u ankimua nge Enkelejd Alibeaj , ne ate kohe kryetar i komanduar i PD . Edhe kesaj pale ju dha te drejte nga gjyqtarja Blerina Muca , kurse te dy gjyqtaret per te dyja vendimarrjet qe perplasen jane akuzuar ne ILD nga te dyja grupimet qe po luftojne me njera tjetren per PD.

Top News – Shoqata e Hidrokarbureve akuza Bordit/’Çmimet e naftës do të ishin më të lira pa të’
06/07 11:43
Top News – Zjarri përfshin spitalin e Fierit/ Evakuohen pacientët, dëmtohet pajisja e imazherisë
06/07 11:41
Top News – Demokratët të vendosur në dy sheshe/ Zbardhet axhenda e protestës 7 korrikut, ja skenari
06/07 11:37
Top Channel/ Zjarri në imazherinë e spitalit të Fierit: Pajisjet kanë dalë jashtë funksionit
06/07 11:23
Top Channel/ Makineria e larjes së filmave mori flakë, dëmet në imazherinë e spitalit të Fierit
06/07 11:19
Top News – Tjetër pedofil në rrjetën e ‘Fiks Fare’/ Arrestohet 65-vjeçari që ngacmonte të miturat
06/07 11:07
Top News – Sulmet kibernetike në Shqipëri /Kush janë kompanitë ‘e preferuara’ për hakerat
06/07 11:00
Top News – Rama dhe Rutte me propozim për BE/Si duhet të jetë komuniteti i ri politik europian
06/07 10:52
Top Channel/ Zjarr në spitalin rajonal të Fierit
06/07 10:43
Top News – Zjarr në spitalin e Fierit, panik tek pacientët
06/07 10:30
Top News – Heroinë, kanabis dhe armë në Patos/ Kishin kthyer banesën në laborator droge
06/07 10:26
Top Channel/ Shtëpi bari në Fier! Kapet heroinë, kanabis e armë
06/07 09:21
Top Channel/ Ditët e nxehta shtojnë ankthin! Rekomandimet e mjekëve për personat me probleme
05/07 19:57
Top Channel/ I nxehti, kujdes me ushqimin! Në qendrat shëndetësore, më shumë persona kërkojnë ndihmë
05/07 19:55
Top Channel/ Fermerët: Nuk po shesim/ Çmimet e ulta po penalizojnë prodhuesit e shalqirit
05/07 19:45
Top Channel/ E dhunuar nga burri xheloz! Gruaja nga Korça detyrohej të betohej në kishë
05/07 19:42
Top Channel/ Veliaj komenton protestën/ “Për çfarë protestohet, të ikë Luli të vijë Iliri?”
05/07 19:40
Top Channel/ Padi për incerenatorët! Kryemadhi: Dorëzova në SPAK faktet për abuzimin me 128 mln euro
05/07 19:39
Top Channel/ Në një muaj, arrestohen 19 policë! Gjatë qershorit, 50 efektivë në ndjekje penale
05/07 19:38
Top News-Sërish dy viktima në vend/Rriten frikshëm rastet e reja, shtohen testimet
05/07 19:06