Top Channel/ Gazetari shpërthen ndaj shqiptarëve: Vijnë me rrobat e trupit, lëvizin me Lamborghini!
01/12/2022 22:37

Vërshimi i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe, vazhdon të mbetet temë e nxehtë diskutimi jashtë kufijtë të vendit tonë. Deklaratat me tone raciste të disa zyrtarëve të lartë anglezë ngjallën reagimin e ashpër të komunitetit shqiptar atje. Por duket se një frymë e tillë nuk mungon as mes përfaqesuesve të medias. Gazetari Mark Steyn foli me tone mjaft të ashpra në emisionin që modern, ku ankohej për pushtimin e Londrës nga emigrantët shqiptarë që kremtuan aty festat e nëntorit. “Këta po ngisnin “Mercedes”, shikojeni dhe vetë. Meqë ra fjala ky është flamuri shqiptar se do e shihni shumë shpesh. Ja dhe policia i ndihmon dhe i mbyll urat. Ja ku po udhëtojnë me “Porche”, i përdorin edhe për të bërë drifting. Është qejf i madh të bësh një gjë të tillë, por ta bësh këtë me një “Lamborgini”, makina që kushtojmë më shumë se 120 mijë euro”, shprehet ai. “Dje teksa po udhëtoja teksa po kaloja në “Tiranën e re” ketu, policët mbyllën urën mbrapa meje dhe kur i pyetëm se pse na thanë: Sepse shqiptarët janë duke bërë drifting, në urë dhe kanë bllokuar gjithë trafikun. Kush e kontrollon trafikun publik? Epo mbrëmë, shqiptarët e “komanduan” gjithë trafikun”, u shpreh plot mllef gazetari. Pamjet: AFP

Top Channel/ Tërmeti, “Po na lënë të vdesim” banorët ankohen se janë braktisur nga institucionet
07/02 22:40
Top Channel/ Rritja e moshës së pensioneve në Francë, më pak pjesëmarrës në protesta
07/02 21:32
Top News – 100 mln dollarë për Turqinë dhe Sirinë/ Arabia Saudite i bashkohet thirrjes për ndihmë
07/02 21:16
Top News – Qyteti zgjedh kryebashkiakun e vdekur/ U vra para hapjes së procesit të votimit
07/02 20:48
Top Channel/ Tërmeti afron Greqinë me Turqinë, ekipet e shpëtimit “helen” po ndihmojnë fqinjët
07/02 20:09
Top News – ‘Në garë me kohën’!/ ‘Dëgjojmë zhurma, por askush nuk vjen’
07/02 19:49
Top News – Vogëlushja mbron motrën nën gërmadha!/ Pamjet nga tërmeti në Siri përlotin botën
07/02 19:44
Top News – Familje shqiptare në zonën e tërmetit/ Mrekullia, të gjithë shëndoshë e mirë
07/02 19:43
Top News – ‘S’ka nevojë për tanke’, revista franceze tallet me tërmetin në Turqi
07/02 19:03
Top News – Tani mund të godasim edhe Moskën! Ukraina kërcënon Rusinë: Avionët, vetëm çështje kohe
07/02 18:56
Top News – TikTok, ‘armë’ në duart e Kinës / Ja vendet që po provojnë ta ndalojnë
07/02 18:40
Top News – ‘Ku është mami’!/ Vogëlushja nxirret nga rrënojat, mrekullia në Turqi
07/02 17:49
Top News – E akuzon për blasfemi / Pakistani bllokon Wikipedia-n
07/02 17:33
Top News – Armë bërthamore në zonën e tërmetit/ Baza amerikane e rrezikuar nga lëkundjet në Turqi
07/02 16:44
Top News – Tërmeti, sa 130 bomba atomike!/ Çfarë thonë ekspertët në Turqi pas lëkundjeve
07/02 16:43
Top News-Gjysmë milionë trupa kundër Kievit/Ushtria e Putinit përgatitet për pushtim…edhe një herë
07/02 16:33
Top News – NATO, gjithnjë e më shumë në luftë! Rusia paralajmëron përshkallëzim, flet për ‘sukses’
07/02 16:24
Top News – Gjendje e jashtëzakonshme për 3 muaj / Turqia ‘në gjunjë’, më shumë se 5 mijë viktima
07/02 16:21
Top News – Gjithë bota në këmbë për Turqinë / Ekipe shpëtimi nga çdo anë…edhe nga Ukraina
07/02 16:14
Top Channel/ SHBA përgëzon Kosovën:”Përfitime të mëdha për Prishtinën dhe Beogradin”!
07/02 15:55