Top Channel/ Forcat izraelite sulmojnë funeralin e gazetares së vrarë palestineze në Jeruzalem
13/05/2022 23:54

Ushtarë izraelitë bastisën spitalin në Jeruzalem teksa po nxirrej arkivoli me trupin e gazetares së vrarë një ditë më parë. Arkëmorti i gruas thuajse u rrëzua përtokë teksa policia me shkopinj gome sulmoi turmën e palestinezëve, duke argumentuar veprimin e tyre si reagim pasi u goditën me gurë. Shireen Abu Aqla u vra në rrethana të paqarta të mërkurën gjatë sulmit të ushtrisë Izraelite në një kamp refugjatësh palestinezë në Jenin. Pamjet e funeralit tregonin palestinezët që shoqëronin arkivolin e gazetares në spital, teksa goditeshin nga policia izraelite. ndërsa shiheshin dhe objekte që lëshoheshin ndaj oficerëve, të cilët përdoren gjithashtu gaz lotsjellës. Në komentet e saj policia izraelite tha se oficerët përdorën “mjete të shpërndarjes së trazirave” pasi u goditën me gurë. Autoritetet palestineze thanë se gazetarja me origjinë vendase e rrjetit Al Jazeera u vra nga ushtria izraelite, ndërsa Izraeli thotë se kjo nuk është e mundur të përcaktohet.

Top Channel/ Bletë-rritësit në Tunizi përdorin sistemin elektronik paralajmërimi
20/05 22:41
Top Channel/ Shoigu: Rusia do shtojë bazat në perëndim si reagim ndaj zgjerimit të NATO-s
20/05 22:40
Top Channel/ Imazhe të kufirit mes dy Koreve para vizitës së Biden në Seul
20/05 22:39
Top News-Në Britani për një jetë më të mire/Mori dënim me burg pasi u gjet në një shtëpi bari
20/05 21:09
Top News- A do ta sulmojë Ukraina-Rusinë! / Zelensky mund të synojë territor rus për shkëmbim!
20/05 20:14
Top News- Parashikimet ogurzeza për luftën / Inteligjenca amerikane flet për lëvizjet e Putin
20/05 20:06
Top Channel/ “Nuk doja ta vrisja”, dita e tretë e gjyqit ndaj ushtarit rus, 21-vjeçari kërkon falje
20/05 19:11
Top News- Aplikimi, në sirtar deri në vitin 2023 / Pse u bllokua Kosova në Këshillin e Evropës
20/05 18:53
Top News- SHBA, ‘fituesja’ e luftës në Ukrainë!/Pse konflikti sjell përfitime për Uashingtonin
20/05 18:04
Top News-Si i shkatërroi Putin ekuilibrat në botë!/Feja, vija e re ndarëse mes Rusisë dhe Perëndimit
20/05 16:50
Top News-Nxirrte bashkëshorten në ‘treg të lirë’/I caktonte takime me burra për prostitucion
20/05 16:43
Top News – Rusia i kundërpërgjigjet NATO-s / Baza të reja ushtarake në perëndim
20/05 16:30
Top News – 50 çifte vënë kurorë njëherësh / Ceremoni e përbashkët martese në Brazil
20/05 16:10
Top News-Kimikatet vdekjeprurëse nga Azovstali/Rrezikojnë dhe Mesdheun, mund të zhdukin jetën në det
20/05 16:09
Top News – Mbreti i Spanjës në azil / Huan Karlos rikthehet në shtëpi pas dy vitesh
20/05 16:08
Top News – Suedia në gatishmëri ushtarake! / Lufta në Ukrainë ndez alarmin: Tani është prej vërteti!
20/05 16:06
Top News – Boeing në garë për hapësirën / Nis drejt Stacionit Hapësinor misionin pa ekuipazh
20/05 15:57
Top News – S’ka naftë? Pa problem… / Makinat klasike tani bëhen elektrike
20/05 15:57
Top News – Teleskopi më i madh në botë / Ndodhet në Kili dhe synon të rrisë kapacitetet
20/05 15:56
Top Channel/ Luftë Covid-it me ujë me kripë dhe çaj, habit Koreja e Veriut!
20/05 15:12