Top Channel/ Fier, stalla e bagëtive përfshihet nga flakët, digjen disa shpendë
30/07/2021 15:20

Një stallë bagëtish në Vajkan të Fierit është përfshirë nga flakët mesditën e sotme. Flakët shkrrumbuar disa shpendë, ndërkohë që është djegur një sasi e madhe gruri dhe misri. Dyshohet se zjarri ka ardhur nga rruga, pasi flakët kanë përfshirë zonën midis Fierit dhe Lushnjës. “Na u dogj gruri e misri i dimrit. Zjarri erdhi nga matanë rrugës. Lopën e nxorëm, të tjerat mbeten brenda. Jemi shume te rrezikuar. Nuk dimë nga të ruhemi”, u shpreh për Top Channel e zonja e shtëpisë. Pranë stallës ndodhen forcat zjarrfikëse të Fierit, ndërsa pranë kanalit, buzë autostradës Fier-Lushnjë ato të Lushnjës.

Top Channel/Në klasë me test covid ose vaksinë/Studentët e pavaksinuar do zhvillojnë mësimin on-line
24/09 19:41
Top Channel/Pagat e ulta nxitën emigrimin/Ekspertët:Taksimi progresiv i pagave solli efekte negative
24/09 19:37
Top Channel/ 30 vite jetë për të blerë një shtëpi/ Çmime të papërballueshme me të ardhurat mesatare
24/09 19:34
Top News- Rriten shifrat në vend/10 viktima dhe 826 raste të reja
24/09 19:24
Top News- Nga Uashingtoni në selinë e PD/ Kim- Mos vendosni shqiptarët kundër SHBA
24/09 19:13
Top News -Kim-PD në një periudhë të vështirë/ Shpresojmë të dalë më e fortë nga ky proces
24/09 18:20
Top News – Kim- Ata që deklarojnë se po cënojmë sovranitetin, u them që e kanë gabim
24/09 18:18
Top News – Kim-E rëndësishme që PD u rikthye në kuvend/ “Janë shumë cështje që presin të diskutohen”
24/09 18:18
Top News – Yuri Kim: Uashingtoni i angazhuar për bashkëpunim të ngushtë me PD
24/09 18:17
Top Channel/“Në SHBA i dhashë informacion shefave për…”/Yuri Kim zbulon çfarë ka diskutuar me Bashën
24/09 18:03
Top Channel/ Yuri Kim ‘e prerë’: Luftë kundër korrupsionit, pavarësisht rangut dhe partisë
24/09 18:02
Top Channel/ Kim mesazh për Berishën: PD nuk ecën dot para me një këmbë tek e shkuara
24/09 18:01
Top Channel/ Rama: Mark Rutte në Shqipëri më 10 nëntor, rikonfirmon mbështetjen për integrimin në BE
24/09 17:20
Top Channel/ Ambasadorja franceze në Vlorë, interesohet për turistët e huaj që blejnë shtëpi aty
24/09 16:28
Top News-Stadium i ri i Kukësit drejt përfundimit/Rama- Kushtet, sipas standardeve të UEFA-s
24/09 15:53
Top News-Shkatërrohet grupi kriminal/Policia e Shkodrës prangos 8 persona
24/09 15:52
Top News-‘Do të ofrojë falas 660 apartamente’/Rama publikon pamjet nga kantieri në Shijak
24/09 15:50
Top News- Balluku në ministeralin transatlantik / Diskutohen masat që lidhen me ndryshimet klimatike
24/09 15:36
Top Channel/ Veliaj në Itali, arrihet marrëveshje për menaxhimin e mbetjeve të Tiranës
24/09 15:32
Top Channel/ Protestë për bllokimin e rrugës në Elbasan! Banorët e Krastës: S’kemi ku të kalojmë
24/09 15:26