Top Channel/ “Fëmijët e mi po hanë dhé”, nëna e viktimës thirrje për drejtësi:Nuk jam për hakmarrje!
29/06/2021 20:28

E vrarë nga ngjarja e rëndë ku i humbi jetën vajza, dhëndri dhe dy mbesat e mitura, nëna e Silvanës nuk ka nguruar të dalë në shesh dhe të kërkojë drejtësi. Mes lotësh, ndërsa vajzat e mbajnë për krahu, nëna e të ndjerës Silvanë kërkon drejtësi nga shteti shqiptar, ndërsa përjashton kategorikisht mundësinë e hakmarrjes. E indinjuar se asnjë pjesëtar i familjes së djalit që shkaktoi aksidentin tragjik, nuk i ka shkuar në shtëpi për ngushëllim, nëna e viktimës thotë se tashmë është tepër vonë që t’i presë për ngushëllim dhe ia lënë dorë vetëm drejtësisë. “I lutem shumë qeverisë të marrë masa, t’i çojë atje ku e meritojnë se katër fëmijët e mi po hanë dhe, nëna ka 5 ditë sot është helmuar dhe është tërë jetën e helmuar. Më mbyllën derën e vajzës, vajza ime erdhi me pushime, erdhi te prindërit si gjithë emigrantët dhe i la kockat me fëmijë nga një djalë që nuk është i edukuar. Ai që më bëri mua këtë nuk është djalë nëne dhe babai, ai është djalë me norma të veri dorën në zemër dhe t’i thoshte kësaj nëne një llafë. Çfarë prindi apo nëne është kjo. Po t’i kishin vdekur asaj katër fëmijë çfarë do bënte ajo. Ju lutem shumë kryeministrit, Presidentit, avokatit, doktorit, popullit, gjithë botës, të ngrihen në revoltë dhe të vihet drejtësia në vend sepse sot e pësova unë dhe nesër do ta pësojnë nënat e tjera. Kjo do vazhdojë sepse këtu nuk ka drejtësi. Kështu është vendi, sepse këtu është paraja. Vajza ime ishte e thjeshtë, familje e thjeshtë, kishte vajtuar ne emigrim për t’u ushqyer dhe i morën jetën këta rrugeçër. Nënat të më dëgjojnë dhe t’i flasin fëmijëve. Mos t’i japin makina 100 apo 200 mijë euro. Më është helmuar kocka, shpirti, më është mbyllur shtëpia e vajzës. Jam e vrarë, ju lutem të më falni nëse unë flas ndonjë fjalë, por jam nënë dhe të gjitha nënat e dinë si janë. Nuk kam më nevojë për ata, sot është vonë. Ai të vinte të më trokiste në derë, unë nuk ja prisja kokën sepse nuk jam për hakmarrje. Dua ligjin si e meriton. Edhe djali im ta kishte bërë do thosha atje të kalbet”, tha nëna e Silvanës.

Top News-Tragjike në Elbasan/Përplaset me trajlerin, humb jetën 64 vjeçari
28/09 11:02
Top Channel/ Mbërrin në gjykatë Fadil Likaj që plagosi studenten në një lokal në Vlorë
28/09 10:38
Top Channel/ E veshur kuq e zi dhe e buzëqeshur në fytyrë, ceremonia e pritjes të presidentes së KE
28/09 10:03
Top News-Aksident i rëndë në Burrel / Plagosen 3 vajza, dërgohen menjëherë në spital
28/09 10:00
Top Channel/ Përmbyset makina në aksin Burrel-Skuraj, plagosen tre vajza
28/09 09:48
Top News-Ursula Von Der Leyen mbërrinë në Tiranë/Ceremonia zyrtare e Pritjes së Presidentes së KE
28/09 09:42
Top News – Edhe KFOR-i në veri / ’Kemi marrë masa per uljen e tensioneve’
27/09 22:27
Top Channel/ ”Më shpëtoi jetën!”/Intervista e plotë!Davide Pecorelli rrëfen skemën e mashtrimit
27/09 21:56
Top News-‘Nuk i vjen turp…’/Rama sulmon BE-në për Kosovën
27/09 20:26
Top News – Do të ketë shpërthime… / Kur llava e vullkanit të arrijë detin…
27/09 20:04
Top News- Rekord viktimash në vend/Fatalitetet më të larta që nga prilli
27/09 20:03
Top Channel/ Zjarr në kodrat e Kasharit/ Flakë të frikshme, rrezikohet jeta e banorëve
27/09 20:01
Top News- Takim ‘urgjent’ në Bruksel/ BE mbledh ‘kokë më kokë’ Serbinë dhe Kosovën
27/09 19:59
Top Channel/ Kuvendi arbëreshëve/ Takimi në tiranë për të mbrojtur gjuhën nga rreziku i zhdukjes
27/09 19:58
Top Channel/ Kryqi nazist në protesta. Antiterrori regjistron akuzën e shpërndarjes së…
27/09 19:54
Top Channel/ “Do kthehem në Shqipëri”/ Davide Pecorelli tregoi se pse sajoi vrasjen e tij në Pukë
27/09 19:50
Top Channel/ PD kërkon tre komisione hetimore/ Basha: Të hetojmë zgjedhjet e 25 prillit
27/09 19:39
Top Channel/ ‘Tështi kur them fjalë të mira për qeverinë time’. Rama batuta me ambasadorin
27/09 19:30
Top Channel/ Pse e pushoi Cakajn dhe Shahinin? Rama: Këtë vit do bëhem vetë kosovar
27/09 19:29
Top Channel/ ‘Jeni ikonë mode’. -studentes: Kur zoti nuk t’i ka dhënë të gjitha…
27/09 19:29