Top Channel/ Ervin Karanxha nuk shkon në vetting.Avokatët: Është në spital nga presioni i…
23/06/2021 19:41

Seanca për gjykimin profesional pasuror dhe tw integritetit të Prokurorit Ervin Karanxha nuk u realizua kwtw tw mwrkurw. Gjendja e rënduar e Prokurorit të Prokurorisë së Tiranës, I cili është shtruar në spital si pasojë e presionit të vettingut u përdor si shpjegim i dy avokatëve të Karanxhës për mungesën e klientit të tij në seancën e gjykimit në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Gjatë gjithë seancës e cila nisi në orën 12:30, dy përfaqësuesit ligjor bënë gjithcka që gjykimi të mos realizohej në mungesë të subjektit të rivlerësimit, duke kërkuar nga trupa gjykuese e përbërë nga anëtarët Etleda Ciftja, Pamela Qirko dhe Valbona Sanxhaktari përjashtimin e kësaj të fundit me arsyetimin se ajo do të cënonte paanshmërinë në gjykim. Avokatët Ndue Pjetra dhe Klodian Reçi akuzuan gjyqtaren Valbona Sanxhaktari se po përdor mediat për të sulmuar prokurorin Karanxha. Por kjo kërkesë u konsiderua nga trupi gjykues si presion dhe nuk u pranua prej tyre. Megjithatë, pas konsultimit të pestë në dhomën e këshillimit trupi gjykues njoftoi ndryshimin e tij në seancën e ardhshme.

Top Channel/ “SPAK të zbresë në Fier”/ Deputeti i PD Luan Baçi mbështet denoncimet Petro Koçit
24/07 01:48
Top News – Një koncert surprizë në Tiranë… Dua Lipa: Unë mburrem që jam Shqipëtare
23/07 22:30
Top News – Sërish kokainë në Portin e Durrësit/ Ishte fshehur në kontejnerët e një kompanie frutash
23/07 22:28
Top News – Moderna për 12-17 vjeçarët/ Vjen autorizimi i agjencisë evropiane të barnave
23/07 22:24
Top News – Vetëm një qark pa virus/ Më pak testime, por shumë infektime…
23/07 20:39
Top Channel/ SPAK në tenderat e Fierit/ Deputeti i PD Luan Baçi mbështet denoncimet e Petro Koçit
23/07 20:34
Top Channel/ “Koncert në Tiranë? Surprizë”/ Dua Lipa tregon projektet artistike & ato të bamirësisë
23/07 19:54
Top Channel/ Dua Lipa vjen në Tiranë/ Këngëtarja ndihmon në ndërtimin e kopshtit 42 në kryeqytet
23/07 19:50
Top Channel/ UNESCO: Ndërprisni gërmimet. Autoritetet shqiptare injorojnë kërkesën, vijojnë punimet
23/07 19:50
Top Channel/ Motorri përplaset me biçikletën, ndërron jetë 85-vjeçar
23/07 19:49
Top Channel/ PD: Porti i Durrësit, lavatriçe parash. Kush do paguajë kreditë për portin aktual?
23/07 19:42
Top Channel/ “Sherret” për reformën,drejtuesit e institucioneve ankohen për punën e njëri tjetrit
23/07 19:40
Top Channel/ Dua Lipa: Mburrem që jam këtu. Të ndryshojmë stigmën për Kosovën e Shqipërinë
23/07 19:35
Top News – Petro Koçi kërkohet nga SPAK/ Denoncoi abuzime me koncesione nga Bashkia Fier
23/07 18:38
Top News – Edi Rama takon Dua Lipën/ ‘Çfarë çike, modeste, krenaria e familjes’
23/07 17:35
Top News – ‘Lavatriçe e parave të pista të Rilindjes’/ PD denoncon konçestionet e portit të durrësit
23/07 17:31
Top News – Dua Lipa në Shqipëri/ Bashkohet me nismën ‘adopto një kopsht’
23/07 17:28
Top News – ‘Luftë klanesh brenda socialistëve’/ Kryedemokrati i fierit drejton gishtin nga qeveria
23/07 17:24
Top News – Vështirësi me regjistrimin online/ Ngatërrohen të dhënat, do ketë raund të dytë
23/07 16:30
Top Channel/ Dua Lipa i bashkohet nismës së Bashkisë së Tiranës “Adopto një Kopësht”
23/07 16:09