Top Channel/ Erdogan nga Beogradi: Turqia, gati të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi!
07/09/2022 19:15

Nga Beogradi, ndalesa e dyte e turit të tij ballkanik, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan shfaqi shpresën që Kosova dhe Serbia ta arrijnë shpejt marrëveshjen e pë targat e makinave. “Theksojmë se jemi të gatshëm të ofrojmë gjithë mbështetjen tonë, sido që të mundemi. Ballkani nuk mund të tolerojë më këtë lloj problemi”, citohet të ketë thënë ai gjatë një takimi me homologun serb, Aleksandar Vuçic. Turqia për më tepër, sipas tij, është e gatshme të ofrojë mbështetjen e saj në dialogun Kosovë-Serbi. Me ketë koment, ai iu përgjigj pyetjes së një gazetari në sallë gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me Vucic. “Jemi shumë të kënaqur që është arritur marrëveshja për kalimin e kufijve me letërnjoftime ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, sa i përket targave, shpresoj që të arrihet një marrëveshje sa më shpejt, edhe për çështje të tjera problematike”, është shprehur ai, ndërsa përmendi dhe luftën e Ukrainës, duke theksuar nevojën e ruajtjes se ekuilibrave. Pamjet: AFP

Top Channel/ Biden autorizon 275 milionë dollarë ndihmë të re ushtarake për Ukrainën
09/12 23:09
Top Channel/ Katari shkakton skandal në Bruksel! Arrestohet zv.presidentja e Parlamentit Evropian
09/12 22:44
Top Channel/ Përmbytje të papritura godasin periferinë e kryeqytetit të Afrikës së Jugut
09/12 22:27
Top News – Tjetër ndihmë e SHBA për Ukrainën/ 275 milionë dollarë për armatime të reja
09/12 22:27
Top Channel/ OKB, “e tronditur” nga masakrat në RD të Kongos dhe abuzimet me të drejtat në Xinjiang
09/12 22:26
Top News – Dhurata që u bëri 10 mijë personave/ Presidenti i kompanisë surprizon stafin
09/12 21:18
Top News – Rusia kërkon ndihmë!/ Putin presion Bjellorusisë t’i bashkohët në luftë
09/12 21:16
Top Channel/ Pushime të lira në Evropë? Ja cili është qyteti perfekt!
09/12 21:13
Top Channel/ “Lufta mund të mbarojë që nesër”/ Putin: Kushtin, e di Zelensky!
09/12 21:09
Top News – Kroacia, superfuqia ushtarake e Ballkanit/ Blen sistemin ajror dhe 12 avionë luftarakë
09/12 21:09
Top News – Prapaskenat, Putin do operohet!/ Familja e tij do shpërngulet drejt një bunkeri sekret
09/12 20:47
Top News – Pse Ballkani është objektiv për Rusinë!/ Moska, çdo gjë për të rritur tensionet
09/12 20:46
Top Channel/ SHBA ngre alarmin: Rusia po zgjeron arsenalin e saj bërthamor
09/12 20:14
Top News – SHBA nuk ndalet kundër korrupsionit/ Sanksione për 40 persona nga 9 shtete
09/12 20:14
Top News – Skandal në zemër të Parlamentit Europian/ Ish-eurodeputeti mori para nga Katari
09/12 20:03
Top Channel/ “Sigurohuni që Rusia ta di që NATO është këtu”. Aleanca tregon forcën në Rumani
09/12 19:19
Top Channel/ Komuniteti rom proteston në Greqi, polici qëlloi minorenin me armë
09/12 19:03
Top Channel/ Super avioni me armët e fundit! Britania, Italia dhe Japonia bashkojnë forcat
09/12 19:01
Top Channel/ Dep. Thesarit sanksionon 40 individë: Korrupsion dhe abuzim i të drejtave të njeriut
09/12 18:57
Top News – ‘Rusia ka dy baza në Ballkan’!/ Alarmi i Gjukanoviç për rrezikun që vjen nga Moska
09/12 18:36