Top Channel/ Ende asnjë gjurmë e vrasësit në Kosovë. Sulmoi autobusin ku vrau dhe dy nxënës
27/11/2021 19:32

Në fshatin Skivjan të Gjakovës, familja e Gani Gjokajt që u vra mbrëmjen 26 nëntorit, ka hapur dyert për ngushëllime. Pa dashur të flasin para kamerës, mbrapa saj ata kanë thënë se nuk dyshojnë tek ndonjë person i cili mund ta ketë kryer aktin në shenjë hakmarrjeje. Në anën tjetër, deri në orët e mbrëmjes të së shtunës, nuk është arrestuar asnjë person. Lidhur me motivet, drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti ka thënë se janë dy ose tri pista të ndryshme mbi të cilat është fokusuar hetimi.

Top News- Kreu vrasje dhe sulmoi policinë/ Arrestohet vëllai i reperit të njohur në Kosovë
28/05 16:41
Top Channel/Dikur ishin shokë të ngushtë, si ndodhi vrasja e 30 vjecarit në mes të rrugës!
28/05 15:09
Top News- Kosova në Ballkanin e Hapur…! / SHBA i ‘del në mbrojtje’-Prishtina vendos vetë!
27/05 19:42
Top News- Pas rezolutës për Srebrenicën/ Një tjetër mbërrin në Kuvend, këtë herë për Kosovën
27/05 15:49
Top Channel/ Mitrovicë, sherr në familje. Vdes babë e bir
27/05 12:07
Top News – Vrasje tronditëse në veri të Kosovës /Djali vret babain avokat, hakmerret i vëllai binjak
27/05 11:54
Top News- Kosova, 100 euro për çdo punonjës/Nis shpërndarja e ndihmës për krizën ekonomike
26/05 17:27
Top Channel/ Mjekët në Kosovë kërkojnë pagat, protestë për punën e papaguar gjatë pandemisë
26/05 12:18
Top News- Kosova përplaset me SHBA dhe Britaninë/Debat për pronat e Manastirit të Deçanit në Kosovë
24/05 19:01
Top News – Rrethohet Universiteti i Prishtinës/Tjetër alarm për bombë në Kosovë, i treti në pak ditë
24/05 14:43
Top Channel/ Alarm për bombë, rrethohet rektorati i Universitetit të Prishtinës
24/05 12:58
Top News -Laborator droge në veri të Kosovës / Policia aksion në fshatin serb, arrestohen 10 persona
24/05 12:19
Top Channel/ Grevë në Kosovë/ Protesta e sektorit publik. Shkollat nuk punojnë
20/05 19:52
Top News- Aplikimi, në sirtar deri në vitin 2023 / Pse u bllokua Kosova në Këshillin e Evropës
20/05 18:53
Top News- Gjermania e do Kosovën në NATO/Si po punon Berlini për anëtarësimin e vendit fqinj
20/05 17:58
Top Channel/ Grevë në Kosovë/ Protesta e sektorit publik. Shkollat nuk punojnë
20/05 15:30
Top News – Krahasimi i Kosovës me Ukrainën / Kurti zemërohet me Putinin: Është injorancë!
19/05 18:19
Top News- Bllokohet rritja e energjisë në Kosovë / Gjykata e cilëson të pabazuar rritjen e tarifave
18/05 21:25
Top Channel/ UÇK, dënime nga Haga/ Gjykata shpall fajtorë Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn
18/05 19:47
Top News- Vuçiç informon klerikët për presionet!/Presidenti serb – Nyja Kosovë do zgjidhet shpejt
18/05 18:58