Top Channel/ Ekzekutohet 32-vjeçari në Shkodër, i qëlluar me 6 plumba, trupi ndodhej pranë liqenit
17/05/2021 15:19

Një tjetër vrasje ka tronditur Shkodrën. Një 32-vjeçar, i identifikuar si Endri Mustafa është gjetur i ekzekutuar me armë, në zonën e njohur si Livadet. I riu prej 3 ditesh ishte denoncuar si i zhdukur nga familjaret, ndërsa trupi i tij u gjet mengjesin e së hënes, i qëlluar disa here me armë zjarri. Tre netë më parë, Mustafa kishte marrë dy mesazhe në celular, prej të cilave kishte dalë nga shtëpia rreth orës 10 të darkës për të mos u kthyer më. Dyshohet se i riu është marre me forcë nga autorët dhe me pas është dërguar në zonën e Livadeve, territor pranë liqenit të Shkodrës, i pabanuar, i pyllëzuar dhe i përdorur edhe më herët nga grupet kriminale. Aty 32-vjeçari është qëlluar disa herë në kokë dhe në trup, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Pranë trupit të viktimës është gjetur edhe një pistoletë, për të cilën policia po kryen ekspertizën. Viktima Endri Mustafa, është një emër i njohur për policinë e Shkodrës. 32-vjeçari është arrestuar në vitin 2016 ku akuzohej për “Vjedhje me armë ”, “Plagosje e lehtë me dashje”, “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve e municioneve luftarake”.

Top Channel/ Bletërritësit e bregdetit/ Vetëm me pasion dhe pa asnjë ndihmë prej 40 vitesh
20/06 20:37
Top Channel/ “Emigrantët kanë të drejta”, aktivistët bllokojnë kufirin Kroaci-Bosnje
20/06 20:35
Top Channel/ Rreth 100 mijë shtëpiake nuk punojnë, për arsye familjare por edhe tregut të punës
20/06 20:26
Top News – Punësimet në shtet, del raporti/ 20 zyrtarë u ndëshkuan nga dekriminalizimi
20/06 20:25
Top Channel/ Informaliteti, shkak korrupsioni/ Në Shqipëri 35 për qind e ekonomisë është informale
20/06 20:23
Top Channel/ Vila e barit në Shijak/ Arrestohen elektricistët. Në kërkim pronarët e hashashit
20/06 20:20
Top Channel/ Plumba drejt lokalit në Sarandë/ Plagoset administratori dhe një kalimtar
20/06 20:18
Top News – Aty ku kokaina kapet me shumicë/ Porti i durrësit, pika tranzit e trafikantëve
20/06 20:15
Top Channel/ Frikë nga prenotimet? Agjencitë turistike: Shqiptarët vendosin në momentin e fundit
20/06 20:10
Top Channel/ Të gjithë në bregdet/ Rrugët bosh në Tiranë, pak interes edhe për t’u vaksinuar!
20/06 20:05
Top News – Shqiptarët, nis udhëtimi në Gjermani/ Hiqen kufizimet, dyndje e madhe në Rinas
20/06 20:02
Top Channel/ Në Gjermani jo me vaksinë kineze/ Teste dhe dëshmi vaksinimi për Pfizer dhe AstraZeneca
20/06 20:00
Top Channel/ Në kërkim të plazheve të qeta/ Në Lalëz, prej makthit të trafikut dhe mbipopullimit
20/06 19:57
Top Channel/ Kaos nga trafiku për në plazh/ I nxehti pas uljes së infektimeve, dyndje për në bregdet
20/06 19:53
Top Channel/ “Kaloni kufirin më këmbë”/ Policia greke nuk lejon kalimin e autobusëve shqiptarë
20/06 19:48
Top Channel/ Trafik i rënduar nga mbikalimi tek plepat në Kavajë, bllokohen rrugët e plazhit
20/06 19:34
Top Channel/ Dita e lirisë nga Covid! Britania e Madhe e pret hapjen më 5 korrik
20/06 19:32
Top News – Nga Tirana për në rreth tjetër/ Si lëvizin deputetët, ndryshimet nga 1991
20/06 18:49
Top Channel/ Përfundon me sukses edicioni i parë i ‘Tiranathlone’, ja kush janë fituesit
20/06 18:32
Top News – Xhirim gomash për ‘karshillëk’/ Itali, dy shqiptarët arrestohen nga policia
20/06 18:24