Top Channel/ Ekonomia u rrit me 17.89%/ Rritje më e madhe nga ndërtimi, minierat dhe energjia
30/09/2021 15:23

“Ekonomia shqiptare u rrit ndjeshëm në tremujorin e dytë të vitit me 17.9% sipas Instat më shumë se kundrejt të njëjtës periudhë të 2020-ës kur ekonomia ishte tërësisht në karantinë. Kjo ecuri pozitive është ndikuar kryesisht nga industria, tregtia dhe ndërtimi që kanë dhënë edhe kontributin më të madh në përshpejtimin e aktivitetet ekonomik këtë periudhë.”

Top Channel/ Vritet ish-kreu i komunës Velipojë, Pashko Ujka u qëllua në mes të Shkodrës
30/11 02:36
Top Channel/Borë në të gjithë qarkun e Korçës,reshjet me intensitet të lartë në Dardhë dhe Voskopojë
30/11 00:25
Top Channel/ Nikos Dendias pi me fund një gotë me raki Përmeti,uron popullin shqiptar për pavarësinë
29/11 23:06
Top Channel/ Aksident në Tiranë/ Makina përmbyset në rrugë, shkak dyshohet lagështira në rrugë
29/11 22:50
Top News – Aksident si pasoje e lageshtires ne unaze prane kopeshtit botanik
29/11 22:19
Top Channel/ Reshje të dendura dëbore, vijon të mbetet e bllokuar rruga e Arbrit
29/11 21:42
Top News-Përgjysmohen rastet e reja/Ja sa pacientë janë në gjendje të rëndë në spital
29/11 21:20
Top Channel/ Moti i keq, ja akset rrugore ku nuk do lejohet të kaloni pa zinxhirë
29/11 21:20
Top News-Ekzekutohet ish-deputeti i Shkodrës / Gjeti vdekjen në spital, një orë pas atentatit
29/11 21:02
Top News – Policia blindon Rrugën e Arbrit, nuk lejohet asnjë mjet pa zinxhirë
29/11 21:00
Top News – Rruga e Arbrit bllokohet nga reshjet e borës, 100 makina pa zinxhirë për të qarkulluar
29/11 20:19
Top News-Dy kufoma në Fier dhe Korçë/Zbulohen detajet, policia nis hetimet urgjente
29/11 20:07
Top News-Atentat ndaj ish deputetit / Plagoset, nuk dihen motivet dhe autorët
29/11 20:04
Top Channel/ Reshjet e shiut në Vlorë, Mamaj: Nuk ka asgjë për tu shqetësuar për 12 orët e ardhshme
29/11 19:55
Top Channel/ Rama sot hoqi traun! Bllokohet rruga e Arbrit, shkak reshjet e shumta të dëborës
29/11 19:48
Top Channel/ Abetarja u njehsua në 2012/ Autori Shezai Rrokaj: Të përmirësohet, jo ndryshohet
29/11 19:39
Top Channel/Varianti i ri i covid, pak të dhëna/Mjekët thonë se ka simptoma të ndryshme nga covid 19
29/11 19:35
Top News-Kishte të dashur nënën e autorëve / Vranë taksistin në Rinas, 2 vëllezërit në gjyq
29/11 19:09
Top Channel/Manastirliu takon Tedros:Mbështesim Traktatin Ndërkombëtar për përgjigjen ndaj pandemisë
29/11 19:08
Top News-Gjenden dy kufoma, njëra prej tyre e dekompozuar
29/11 18:54