Top Channel/ Edhe në Berat plagoset polic, 4 vëllezër sulmuan çiftin, më pas…
15/04/2021 12:15

“Perse na shikoni?”. Ky ka qene preteksti qe kater vëllezër ne lagjen “Dëshmoret e Kombit” ne Berat, nisen një konflikt verbal me një çift bashkëshortësh, i cili me pas degradoi edhe ne përplasje fizike. Gjithçka ndodhi pranë një dyqani te vogël ne lagje. Gjate konfliktit, ka ndërhyre edhe një patrulle policie, per te shmangur përplasjen fizike, por edhe ata janë dhunuar nga kater vëllezërit, Gerald, Marjus, Arjan dhe A. Marini. Njërit prej policeve, Julian Xhahilit, vëllezërit tentojnë t’i marrin armen e shërbimit, por ne tentative e sipër, arma shkrepet ne mënyre te pavullnetshme, duke lëne te plagosur ne këmbe Xhahilin. Ai u dërgua ne spitalin e Beratit, per trajtim, por me pas u soll tek Trauma ne Tirane, per mjekim me te specializuar. Hetimet e deritanishme, tregojnë se kater vëllezërit kane qene ne gjendje te dehur kur kane nisur sherrin me çiftin e bashkëshorteve, me te cilët janë edhe banore te se njëjtës lagje. Nga kjo përplasje, mbeten te plagosur lehte edhe çifti i bashkëshorteve, te cilët morën goditje gjate konfliktit. 3 vëllezërit Gentjan, Marjus dhe Arjan Marini, u arrestuan per veprat penale te Plagosje e rëndë me dashje”, “Plagosje e lehtë me dashje” dhe Kundërshtim i punonjësit të policisë”. Ne kërkim u shpall vëllai i tyre i kater, pasi gjate hetimeve rezultoi se edhe ai ishte pjese e dhunës ndaj çiftit te bashkëshorteve dhe policeve

Top Channel/ Breshëri shkatërron të mbjellat në fshatin Mabë të Lezhës
14/05 22:51
Top News – Djali plangprishës i forcave RENEA/ Një kg kokainë, 3 të arrestuar si trafikantë
14/05 22:02
Top Channnel/ Operacioni që vuri në pranga efektivin e RENEA/ Policia jep detajet
14/05 20:53
Top News – Rrjet kriminal në gjysmën e Evropës/ Kush është shqiptari me pasurinë marramendëse
14/05 20:10
Top Channel/Agjentët e BKH janë pa rroga/Zvarritjet me ndryshimet ligjore lënë pa trajtim punonjësit
14/05 19:58
Top Channel/ U shtuan 120 mijë të varfër/ Raporti i bankës botërore: Shkak pandemia por edhe tërmeti
14/05 19:54
Top Channel/ Greqia u hap për turizëm/ Pret turistë nga BE, SHBA. Kufiri me Shqipërinë i mbyllur
14/05 19:52
Top Channel/ Covid preku më pak alergjikët/ Mjekët tregojnë arsyet se përse ndodhi ky fenomen
14/05 19:48
Top Channel/ Të shtunën vendimi për Beratin/ Përfaqësuesit ligjorë të PD përplasen në KAS
14/05 19:40
Top News – Kushtetuesja rrëzon padinë e Gjuzit/ Prova të pamjaftueshme për zgjedhjet lokale 2019
14/05 18:19
Top News – Aksident tragjik, dy të vdekur/ Lushnje, taksisti dhe pasagjerja humbën jetën
14/05 18:13
Top News – Ilir Meta, ‘fati’ të çon në Indonezi! ‘Impeachment’ zë dhe presidentin e Shqipërisë
14/05 18:13
Top News – Vendimi absurd i Greqisë/ Kapshtica ende do të mbetet e mbyllur
14/05 18:09
Top News – Paratë e doktorit të korruptuar/ Sekuestro preventive pas vendimit të SPAK
14/05 18:03
Top News – Deputetët hetojnë humorin presidencial/ ‘Ka shpërthime, të merret në konsideratë’
14/05 18:02
Top News – Individët me të ardhura mbi 2 mln lekë/ Tatimet njoftim për plotësimin e formularit
14/05 16:37
Top Channel/ Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i riu që u arratis zbulon si i hoqi prangat
14/05 16:13
Top News – Beteja për Vjosën/ ’Të shpëtojmë’ lumin e fundit të egër të Evropës
14/05 15:44
Top Channel/ Ishmi, lumi më i ndotur/ Aksioni për pastrimin e grykëderdhjes së lumit në det
14/05 15:31
Top Channel/Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i iku policisë me pranga në duar.Flet i arratisuri
14/05 15:29