Top Channel/ E panë vetëm tani, asteroidi gjigand po vjen drejt Diellit- ç`do të ndodhë?
30/07/2021 09:30

Një asteroid gjigand i është drejtuar me të gjithë shpejtësinë e tij Diellit tonë, aktiviteti i të cilit këto kohët e fundit duket sikur është shtuar. Shkencëtarët kanë disa hipoteza mbi atë që mund të ndodhë në rast përplasjeje të trupit qiellor 200 km i gjatë. Astronomët vetëm tani vonë e diktuan falë sistemit Dark Energy Survey asteroidin që po afrohet dhe e pranojnë se shpejtësia me të cilën ai po lëviz është shqetësuese për sistemin diellor.

Edi përballet me Bashkimin, pas ngjarjes së tensionuar të së premtes – Përputhen, 27 Shtator 2021
28/09 09:27
Argjendi hedh mikrofonin, pas akuzave të Aleksit – Përputhen, 27 Shtator 2021
28/09 09:27
Top Channel/ KFOR-i përgatitet të hyjë në veri?! Reagon Kurti!
28/09 09:27
Top News – Tensionet në veri të Kosovës / Stoltenberg bisedon me Kurtin dhe Vuçiçin
27/09 09:18
Shkrimtarja heq sandalet për të qëlluar Bledi Manen E Diell 26/09/2021
27/09 09:18
Top Channel/ Gjermania reagon për situatën në Jarinjë e Bërnjak- Kurti “bashkohet” me opozitën!
27/09 09:17
Top News – Brnabiç revoltohet me Ramën/ Kërkoi njohjen e Kosovës
26/09 09:58
Top Channel/ Digjen qendrat e automjeteve/ Kosovë, dyshime se autorët janë serbët e protestave
26/09 09:58
Top Channel/ Florian Marku kampion bote! Momenti ku babai feston fitoren e tij
26/09 09:57
Tensione të forta dhe lot, gjithçka ndodh në këtë episod – Përputhen, 24 Shtator 2021
25/09 09:15
Ritvana përballet me Argjendin, pas shumë situatave – Përputhen, 24 Shtator 2021
25/09 09:15
Tensione të forta; Edi kapet keq me Bashkimin, ndërpritet programi – Përputhen, 24 Shtator 2021
25/09 09:15
Shpërthen Alvisa: Ada je e pafytyrë, duhet të na kërkosh falje, debatet nuk sosin – Përputhen
24/09 09:04
Mikela e pret Argjendin me këmbët e para: Po na përdor – Përputhen, 23 Shtator 2021
24/09 09:04
Surpriza që befason Mikelën, Alvisën dhe Adën – Përputhen, 23 Shtator 2021
24/09 09:03
Ada trullos me linjat e saj në takim Brunon, por edhe Edin e Mikelën – Përputhen, 22 Shtator 2021
23/09 09:26
Me bikini, Ada bën për vete Brunon në takim – Përputhen, 22 Shtator 2021
23/09 09:26
Një biberon si “dhuratë”, Ada xhindos Edin – Përputhen, 22 Shtator 2021
23/09 09:26
Mikela dhe Ada konfliktohen, Bruno hyn në mes ti ndajë – Përputhen, 21 Shtator 2021
22/09 09:17
Edi shkrihet me Alvisën, je shumë e mirë – Përputhen, 21 Shtator 2021
22/09 09:17