Top Channel/ E godasin më thikë në gjoks, polici e shpëton me qese patatinash!
20/07/2021 13:36

Ka qenë ndërhyrja e shpejtë e një polici, ajo që i shpëtoi jetën një burri në New York të goditur me thikë në gjoks. Oficeri Ronald Kennedy iu përgjigj thirrjes për një sulm me armë të ftohtë në Lenox Avenue, e me të mbërritur atje, nxitoi t`i jeptë ndihmën e parë të plagosurit që po humbiste gjak. “Nxito dhe më sill një qese patatinash. Edhe ngjitës, shpejt tani”, dëgjohet të thotë efektivi në videon e filmuar nga kalimtarët e rastit. Polici më pas e shtrin të lënduarin në tokë, zbraz qesen e patatinave dhe e përdor atë dhe ngjitësin për të ndaluar hemoragjinë. Teknika e tij funksionoi, duke ndihmuar që gjakderdhja të ndalonte deri sa mbërriti autoambulanca, që e coi të plagosurin në spital. “Sipas mjekëve Spitalin Harlem, veprimet e oficerit i shpëtuan jetën këtij burri”, thuhet në videon e publikuar në Tëitter nga Komisioneri i Departamentit të Policisë së Neë York-ut (NYPD), Dermot Shea. Mësohet se personi është në gjendje të rëndë, por të qëndrueshme.

Top Channel/ Ukraina në Nato? SHBA dhe Gjermania: Nuk është ky momenti
01/10 19:23
Top News – Raketa balistike mbi detin e Japonisë. Kim Jong Un kërcënon sërish, katër teste këtë javë
01/10 16:32
Top News – Musk sjell robotin humanoid / Bosi i Teslas prezanton ‘Optimus’, në treg pas 3 vitesh
01/10 16:22
Top News-Sulmohet konsullata ruse në Nju Jork/Lyhet me bojë të kuqe, protestë për luftën në Ukrainë
01/10 16:21
Top News – Barkat në rrugë, makinat në det/ Uragani Ian ‘fshin’ një qytet të tërë, lë pas shkatërrim
01/10 16:18
Top News – ‘Magji’ në qiellin bolivian / Fenomeni i rrallë, dielli ‘halo’ mahnit botën
01/10 16:17
Top Channel/ Dita ndërkombëtare e kafesë: Festë e re, shije e vjetër!
01/10 15:36
Top Channel/”Atje nuk ka veto ruse”, SHBA: “Rezoluta e Shqipërisë shkon në Asamblenë e OKB-së”!
01/10 15:03
Top News – Biden i përgjigjet Putinit / ’Provoje po ta mbajti! SHBA dhe aleatët janë gati
01/10 14:17
Top News – Ukraina kërkon anëtarësim në NATO / Prek ‘nervin’ e Moskës, Uashingtoni i matur
01/10 14:15
Top News – Bashkëpunimi Rusi-Serbi / Ekspertët: Nuk është në interesin e Beogradit
01/10 13:44
Top News – Erdogan kundër Putinit! Dënon aneksimin e paligjshëm të tokave ukrainase
01/10 13:43
Top News – Ukraina rrethon mijëra trupa ruse / ’Do të çlirojmë gjithë Donbasin! Rusët po dorëzohen
01/10 13:41
Top News – 500 kilogram tritol në Nord Stream / ’Bombat u vendosën me robotët e mirëmbajtjes’
01/10 13:41
Top News – NATO lëshon paralajmërimin drithërues / Alarm i kuq, momenti më i rrezikshëm i pushtimit
01/10 13:39
Top Channel/Rusia veto rezolutës Shqipëri-SHBA/Synonte mos njohjen e rajoneve të aneksuara nga Rusia
01/10 13:15
Top Channel/ Aneksimet ruse, SHBA: Do ketë trazira në Ballkan, Serbia o këtej, o andej!
01/10 12:24
Top Channel/Biden: Kërcënimet bërthamore të Putin nuk trembin SHBA, aneksimin nuk e njohim!
01/10 12:13
Top Channel/Në ndihmë të konsumatorit: Gjermania ul TVSH-në e gazit!
01/10 12:03
Top Channel/Sulmet kibernetike “shkundin” BE-në, 6 vende me non-paper!
01/10 12:02