Top Channel/ Drogë nën ujë, policia spanjolle sekuestron dronët e veçantë të trafikantëve
05/07/2022 19:37

Policia spanjolle ka sekuestruar tre dronë që përdoren nga trafikantët e drogës për të transportuar lëndë narkotike përmes ngushticës së Gjibraltarit në Spanjë. Ministria e Brendshme spanjolle tha se është hera e parë që pajisje të tilla të krijuara për të vepruar në ujë janë kapur Dronët kundraujit si dhe një dërrasë sërfi, u gjetën së bashku me gjashtë dronë të mëdhenj fluturues në disa magazina pranë qytetit port të Cadiz-it Pajisjet janë të projektuara për të udhëtuar deri në 30 km dhe për të mbajtur deri në 200 kg marijuanë dhe hashash. “Navigimi i këtyre pajisjeve është bërë nga distanca përmes GPS, në mënyrë që një person ose një anëtar i organizatës të mund të kontrollonte vendndodhjen në çdo kohë ‘, tha një nga zyrtarët e policisë, Hetimi i autoriteteve spanjolle zgjati 14 muaj dhe lejoi policinë të sekuestronte mbi 150 kg hashash dhe marihuanë, 157,000 euro në para dhe të arrestonte tetë persona Policia gjeti gjithashtu makina me ndarje të fshehura për ta çuar drogën në veri deri në Danimarkë. Pamjet: AFP

Top News – Trump mori me vete kodet atomike!/FBI kërkoi dokumente për armë bërthamore në vilën e tij
12/08 16:45
Top News -10 raketa drejt centralit bërthamor!/Rrezik katastrofik në impiantin më të madh në Europë
12/08 16:39
Top News – Shënjestra britanike vetëm për shqiptarët!/20 të deportuar me urdhër të sekretares Patel
12/08 16:16
Top News-Helikopteri pa pilot ngrihet në fluturim/Linja e përshkuar në një provincë të Kinës Lindore
12/08 15:45
Top Channel/ Drogë në nëndetëse, kapen 625 pako në Panama
12/08 15:21
Top Channel/ Zanati që po zhduket/ Qipro, puna e dorës do humbë kur të mos ketë më pensioniste
12/08 15:16
Top News – Thesari i deteve, 200 euro një kg /Si po shkatërrohen brigjet nga ‘gjuetia e paligjshme’
12/08 14:52
Top News – Ish kancelari padit Bundestagun / ’Miku i Putinit’ kërkon kthimin e privilegjeve
12/08 14:52
Top Channel/ Zjarret “monstër” në Francë/ Situatë e rëndë edhe në Portugali
12/08 14:51
Top News – E gjithë Evropa bëhet bashkë! / ’Luftë’ me flakët në Francë, zjarret jashtë kontrollit
12/08 14:36
Top News – Hapin tunel për të grabitur bankën / Itali, shpëtohet hajduti, u bllokua nën rrënoja
12/08 14:35
Top Channel/ Gjuetia pa leje e midhjeve, që po kërcënon brigjet e Italisë
12/08 14:11
Top News – Faturë e kripur për një drekë!/Sa kushton vakti në Tiranë, Prishtinë dhe Europë
12/08 13:54
Top News – Rusia, Kuba, Kina, Irani… / Sanskionet si ndëshkim…Sa efikase janë ato…?
12/08 13:13
Top News – Asnjë rus të mos hyjë në BE! / Kërkesa e Estonisë dhe Finlandës, debate në Bruksel
12/08 12:40
Top News – Spiun për llogari të Rusisë / Fillon gjykimi i një oficeri gjerman, punonte për GRU
12/08 12:36
Top News – Suedia ‘kënaq’ Erdoganin! / Ekstradon një person në Turqi për ‘hir’ të NATO-s
12/08 12:36
Top News – Samsung sjell Zflip4 dhe Fold4 / Modelet e reja të telefonëve dhe orëve inteligjente
12/08 12:27
Top Channel/ Zjarre në Greqi, autoritetet evakuojnë banorët nga zona e Koinirës
12/08 12:22
Top News-Rusia, shtet që sponsorizon terrorizmin!/Letonia miraton ‘etiketimin’, gjenocid në Ukrainë!
12/08 12:15