Top Channel/ Dita botërore e mësuesit/ Në Shqipëri janë 31 mijë mësues
05/10/2022 19:42

5 Tetori është Dita Botërore e Mësuesit. Në Shqipëri ky komunitet numëron 31 mijë mësues. Këtu ndodhem në një nga klasat e nënta të shkollës 9-vjeçare “Dora D’Istria” në Tiranë.

Top Channel/Përse fëmijët nuk dinë lexim? “Neglizhencë nga mësuesit, prindërit dhe tekstet e këqija”
07/12 19:49
Top Channel/Debat për legalizimin e kumarit/ Shalsi kërkon kazinotë online! Do të ndryshojë ligji
07/12 19:27
Top Channel/ KLP zgjedh 3 prokurorët fitues për vakancën në SPAK. Filtri i fundit që duhet të kalojnë
07/12 19:02
Top News/Trafiku i pasagjerëve shënon rritje, TIA ndër aeroportet me performancën më të lartë
07/12 16:38
Top News/ Ekzekutimi i 41-vjeçarit, viktima me lidhje me familjen ‘e fortë’ të Fierit
07/12 16:17
Top News/ Vrau ish-dhëndrin pranë Gjykatës/ Burg përjetë për Mexhit Picari, zbutet dënimi për vajzën
07/12 16:11
Top Channel/ Ikën ministri i emigracionit/ Krizë tjetër në qeverinë Sunak
07/12 15:51
Top Channel/ Ndihmë për gratë e dhunuara! Qeveria e Kosovës do të subvencionojë punësimin
07/12 15:44
Top Channel/ Ligji mediave do ndryshojë! AMA konsultohet me drejtuesit e operatorëve audiovizivë
07/12 15:42
Top Channel/ Operacion kundër kumarit! Për 181 raste, u shoqëruan 116 persona, 89 nën hetim
07/12 15:40
Top News/ Qeveria lëshon dorën për SPAK/ Kërkoi 309 mln lekë, merr 320 milionë
07/12 15:38
Top Channel/ Adoleshentët në gjyq/ Vranë bashkëmoshatarin në Gramsh
07/12 15:38
Top Channel/ Dy muaj përjashtim! Nisma e PS për të mbajtur larg Kuvendit grupin Berisha
07/12 15:36
Top Channel/ Seanca për bazën kriminale/ Mbetet në burg pronari i shtëpisë
07/12 15:34
Top News/ Ahmetaj, akuza tjetër/ SPAK mbyll hetimet e çon në gjykatë dosjen ‘Buka’
07/12 15:22
Top News/ 100 pemë të reja për Tiranën/ Azerbajxhani i bashkohet nismës së kryeqytetit
07/12 15:20
Top Channel/ SPAK çon Dakon për gjykim/ Ndaj ish-kryebashkiakut të Durrësit, akuzë shpërdorim detyre
07/12 15:20
Top News/ Merr detyrën Ambasadori i ri i BE/ Italiani Gonzato: Të konsolidojmë progresin e arritur
07/12 15:13
Top Channel/ Në kuvend edhe shashka! Miratohet mes kaosit buxheti dhe paketa fiskale
07/12 15:06
Top Channel/ Vritet në atentat 41 vjeçari! Fier, qëllohet nga një automjet në lëvizje Elton Javori
07/12 15:03