Top Channel/ Dhunohet avokati. Mbrojtësi ligjor i Berishës e Mërtirit u godit me mjete të forta
29/05/2024 19:37

Këta që shihni në këto foto janë autorë të masakrimit me leva dhe doreza metalike të avokatit sokol Mëngjesi. Tre prej tyre konkretisht Dorian alia, drivald aliaj, Elton kasa morën pjesë në dhunim ndërsa romario tabaku i transportoi larg vendngjarjes me një mjet audi. Dyshohet se të rinjtë të cilët kanë lidhje familjare me njëri tjetrin janë organizuar prej Dritan Nanos I cili është ndaluar nga policia me iniciativë. Zyrtarisht policia tjhotë se dhunimi I avokatit ka qenë për shkak të detyrës së ti në një process civil. Ai ka përfaqësuar një familje e cila kishte një konflikt prone në tiranë. Me ndihmën e avokatit kjo familje ka fituar gjyqin në të dy shkallët por disa prej trashëgimtarëve nuk kanë likujduar avokatin sipas kontratës ccka ka ngjallur një konflikt që përfundoi në dhunimin barbar të avokatit. Këtë pasdite në polici u dorëzua një prej autorëve Dorian Alia ndërsa për 3 të tjerët policia ofron një shpërblim prej 20 mije euro.

Top Channel/ “Dosja e baxhanakut të Ramës në SPAK”, Berisha: Ka bërë tendera…
14/06 23:25
Top Channel/ Zjarri në Shkodër, 5 banesa të djegura dhe 25 njësi tregtare
14/06 23:10
Top News/ Digjet tregu dhe banesat në Shkodër/ Flakët dalin nga kontrolli, ndërhyrje nga ajri
14/06 22:14
Top Channel/ Zjarri që përfshiu tregun, shtëllunga të mëdha tymi mbi qytet! 5 banesa të djegura
14/06 21:41
Top Channel/ Zjarri në Shkodër shkrumbon pesë shtëpi! Në zonë mbërrin helikopteri
14/06 21:35
Top Channel/ “Situatë e paprecedent”/ Prefektja e Shkodrës: Kemi lokalizuar perimetrin e zjarrit
14/06 21:01
Top Channel/ Zjarri i frikshëm në Shkodër, kryebashkiaku: Prej një orë e gjysmë luftë e vërtetë!
14/06 21:00
Top News/ Flakët “përpijnë” tregun në Shkodër, nuk shpëtojnë as banesat. Evakuohen banorët nga zona
14/06 20:13
Top Channel/ Dita e dhurimit të gjakut/ Këtë vit janë regjistruar 40% më shumë dhurues të gjakut
14/06 19:53
Top Channel/ Zjarri në Shkodër, shkrumbohen 25 njësi tregtare! Flakët rrezikojnë edhe një shkollë
14/06 19:47
Top Channel/ Digjet banesa e parë në Shkodër, shikoni pamjet e vilës që po shkrumbohet
14/06 19:46
Top Channel/ Zjarri i madh në Shkodër, reagon policia: Po bëhet evakuimi i banorëve
14/06 19:45
Top Channel/ Përfshihen nga zjarri edhe banesat në Shkodër, banorët shpëtojnë njeri-tjetrin
14/06 19:44
Top Channel/ Zjarr në tregun e rrobave të përdorura në Shkodër, flakët rrezikojnë qytetarët
14/06 19:43
Top Channel/ Festë në aeroport/ Fluks pasagjerësh, përcillen me entuziazëm tifozët kombëtares
14/06 19:40
Top Channel/ Rezultatet e Gjuhës së huaj/ Publikohen vlerësimet, Vlora me mesataren më të lartë
14/06 19:38
Top Channel/ Zjarr masiv në Shkodër! Digjen 25 njësi tregtare, përfshihen edhe banesa
14/06 19:35
Top Channel/ Basha, rekurs dhe parti të re/ Reagimi pas mbledhjes: Shqiptarët do të kenë alternativë
14/06 19:29
Top Channel/ Pamje dramatike nga Shkodra, flakët përpijnë tregun, zjarri përhapet edhe te banesat
14/06 19:26
Top News/ Digjet tregu i rrobave në Shkodër, flakët dalin nga kontrolli, rrezikojnë dhe banesat
14/06 19:18