Top Channel/ Dhuna ndaj bashkëshortit të gjyqtares / Shullazi e organizoi nga burgu me Martinajn e…
18/05/2024 22:59

Një prej ngjarjeve të zbardhura nga hetimet e SPAK për goditjen e grupeve kriminale në vend është edhe dhuna ndaj bashkëshortit të zëvendëskryetares së Gjykatës të Posaçme të Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Saida Dollani. Ajo vijon të ushtrojë detyrën e saj në Gjykatën e Posaçme të Apelit, ndërsa burri i saj ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale. Në bisedat e aplikacionit të SKY ECC të zbardhura nga SPAK, ka rezultuar se organizator i rrahjes brutale të bashkëshortit të gjyqtares Saida Dollani, është Emiljano Shullazi. Sipas informacioneve, Shullazi ka bashkëpunuar me ish-deputetin e PS Arben Ndoka dhe Ervis Martinajn, persona të përfshirë në disa ngjarje kriminale në vend. Katër vite më parë, në vitin 2019 gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha raportoi ekskluzivisht kërcënimin ndaj gjyqtares, por drejtësia e pushoi çështjen.

Top Channel/ Me pelerina të zeza, momenti kur 2 autorët hipin mbi mur dhe vendosin tritol efektivit
19/06 09:49
Top Channel/ Tritol makinës së efektivit në Shkodër! Lënda plasëse e vendosur tek goma e automjetit
19/06 09:40
Top News/ Tritol makinës së policit në Shkodër/ Mjeti në oborrin e banesës në momentin e shpërthimit
19/06 09:32
Top News/ Punimet në kantierin e Urës së Bilçës në Berat, Rama- Do të zhvillojë zonën
19/06 09:12
Berisha: Dumani kërkon të mbushë xhepat, të premten sërish para bashkisë
18/06 22:49
Top Channel/ Berisha sërish akuza ndaj Britanisë: Non-Grata pa asnjë provë
18/06 19:46
Top News/ Rrëzohet kërkesa për pezullimin e ligjit për profesionistët e lirë/ 4 padi në Kushtetuese
18/06 18:04
Top News/ Zjarr i madh në Gjirokastër, flakët i afrohen zonave të banuara
18/06 17:54
Top Channel/ Masivi shkëmbor bie mbi makinë, disa të plagosur në afërsi të Shkallës së Tujanit
18/06 17:46
Top News/ Aksident në Rrugën e Arbrit, gurët rrëshqasin nga lartësia, bien mbi makinë
18/06 17:43
Top News/ Tuneli i Llogarasë drejt hapjes. Lehtëson lëvizjen drejt jugut, bonus për turizmin
18/06 16:52
Top Channel/ Zjarr në pjesën e sipërme të Malit të Gjerë në Gjirokastër, pamje nga vendi ngjarjes
18/06 16:47
Top News/ Kryeministri Rama dhuron gjak. Fushata kombëtare e dhurimit vullnetar të tij
18/06 16:11
Top Channel/ Vapë dhe pickime/ Në qendrat shëndetësore në plazhe turistët kërkojnë ndihmë mjekësore
18/06 15:31
Top Channel/ Sindikata kundërshton Rrumbullakun! S’është dakord me formularin e vetëdeklarimit
18/06 15:28
Top Channel/ Provimi i matematikës! Matura shtetërore, 28 mijë nxënës testuan njohuritë
18/06 15:18
Top Channel/ Bashkëpunim Tirana-Porto! Veliaj pret kryebashkiakun portugez
18/06 15:16
Top Channel/ Rama dhuron gjak: Ndihmë jetike por edhe rigjenerim për ata që dhurojnë
18/06 15:15
Top News/ Komisioni antikorrupsion ‘Xhafaj’ / Shkresë institucioneve: Dërgoni ekspertët për reformat
18/06 15:14
Top Channel/ Amnistia po vazhdon/ Pas lirimit të 780 të burgosurve, 107 të tjerë kërkojnë lirinë
18/06 15:10