Top Channel dhe Fundjavë Ndryshe në mbështetje të të pastrehëve të tërmetit në Turqi dhe Siri
23/02/2023 19:46

Top Channel në bashkëpunim me Fundjavë Ndryshe i janë bashkuar nismave solidarizuese për të ndihmuar Turqinë dhe Sirinë, pas tërmetit vdekjeprurës. Sot dhjetëra kuti me batanije dhe veshmbathje janë dërguar drejt dy vendeve. Një javë më parë Top Channel linçoi nismën e solidaritetit, ku u bëri thirrje qytetarëve shqiptarë për t’i ardhur në ndihmë popullit turk dhe sirian, ku me miliona njerëz janë prekur nga tërmeti i 6 shkurtit. Kësaj thirrjeje i janë bashkuar gjithsej 1200 qytetarë shqiptarë, të cilët kanë kontribuar në vlera të ndryshme monetare, duke kapur shumën e 100 mijë dollarëve, të cilat janë konvertuar në ndihma. Për gazetaren e Top Channel, Rudina Muça drejtori i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari falënderoi të gjithë qytetarët që iu përgjigjën thirrjes për ndihmë.

Top News – Ul naftën, ngre benzinën/Bordi i Transparencës publikon çmimet e reja
28/03 16:53
Top Channel/ Foreign Policy: Si u shënjestrua Shqipëria nga hakerët- Iranin e ndihmoi Rusia?!
28/03 15:57
Top Channel/ Ulen temperaturat, rikthehet dëbora/ Reshjet e dëborës nisën në zonën e juglindjes
28/03 15:52
Top Channel/ Breshër në Myzeqe, shkatërrohet pjesa më e madhe e pemëve frutore
28/03 15:45
Top Channel/ Hetimet për sulmin terrorist! Policia, 100 mijë euro kush tregon autorët e sulmit
28/03 15:45
Top Channel/ Arsimi profesional, mundësitë që ofron studimi në shkollën teknike ekonomike
28/03 15:39
Top Channel/ Zonë e lirë ekonomike në Kashar, Veliaj: Do jetë në shërbim të bizneseve
28/03 15:36
Top Channel/ Gjyqi për vrasjen e Elbasanit, Prokuroria kërkon Bardhin të dëshmojë! Refuzon gjykata
28/03 15:21
Top News – Në pranga kontrollori në Durrës/ Ryshfet për kalimin e të ndaluarve në zonën shengen
28/03 15:21
Top News- Sulmi ndaj TCH, thirrja nga Kuvendi: Të gjenden autorët e garantohet siguria e medias
28/03 15:19
Top Channel/ PD: Ishte sulm terrorist! Solidarizim me Top Channel, të gjenden sa më shpejt autorët
28/03 15:11
Top News – Arsenali i armëve në shtëpinë me qira/ Fatjon Murati ‘ja hedh’ me 3 vite burg
28/03 15:10
Top News – Mashtruesit me makina luksoze/Premtonin se do t’i blinin, por nuk paguanin asgjë
28/03 15:06
Top News – Dimri i vonuar / Në Korçë rikthehen reshjet e dëborës
28/03 14:54
Top Channel/ Të dehur në timon/ Arrestohen 9 shoferë, pezullohen 65 leje drejtimi në Tiranë
28/03 14:30
Top Channel/ Mjeti që përdorën autorët e sulmit, i vjedhur! Pronari: Ma mori roja i hotelit në Tale
28/03 13:53
Top News – Shtëpi bari në Krujë/ Arrestohen dy vëllezër, vidhnin edhe energjinë
28/03 13:44
Top News – Kurti- U trondita pas sulmit në TCH/ Kryeministri ngushëllon familjen e Pal Kolës
28/03 13:42
Top Channel/ Shiu dhe breshëri shkaktojnë dëme në kultivimin e pjeshkës në zonën e Myzeqesë
28/03 13:39
Top Channel/ Në mes të pranverës, reshje bore në Korçë
28/03 13:32