Top Channel/ Demokratët grisën fletët e votimit, momenti kur Rama i mbledh dhe i fut në qese
10/09/2021 19:01

Një përgjigje ka ardhur nga kryeministri Edi Rama ndaj gjestit të deputetëve demokratëve, ndërsa po votohet për emërimin e Lindita Nikollës si kryetare e Kuvendit. Ashtu siç u raportua pak më parë grupi i deputetëve demokratëve, që nuk kanë pasur mbështetjen e aleatëve opozitarë, kanë vendosur që të mos votojnë për emërimin e Lindita Nikollës, por të grisin fletët në publik dhe t’i hedhin ato jashtë kutisë. Kjo që u paraqit si një shenjë proteste duket më shumë si një strategji për të mos rrjedhur votat. Por i menjëherëshëm ka qenë edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama, ii cili kur i ka ardhur radha e votimit, së pari ka nisur të pastrojë ambientin dhe të mbledhë fletat e votimit që ishin hedhur në tokë. Ai i futi ato me një qesë dhe më pas i mori me vete. Kjo lëvizje e Ramës nuk është pritur mirë nga grupi i demokratëve, të cilët kanë kërkuar që materialet zgjedhore mos të preken, por të lihen në vendin që janë hedhur. Në diskutim e sipër, teksa pa reagimin e demokratëve, kryeministri Rama ia ka dërguar sërish materialet zgjedhore dhe të grisura Belind Këlliçit dhe është ulur sërish në vendin e tij.

Top Channel/ Kishte zgjatur kabullin për të vjedhur energji, OSHEE gjen lidhjen e paligjshme
19/10 10:50
Top News – Përplasen mjetet në Lezhë-Shkodër – Humb jetën një nga drejtuesit, tjetri plagoset
19/10 10:15
Top Channel/ U përplasen kokë më kokë, pamjet nga aksidenti i frikshëm në aksin Lezhë-Shkodër
19/10 07:52
Top News-Sherri banal mes mësuesve te ‘Çajupi’/Jep dorëheqjen drejtoresha e gjimnazit
18/10 21:12
Top News-‘Nuk ka votim për vendimet e SHBA’ / Basha-Berisha po bunkerizon PD në interes të tij
18/10 21:02
Top Channel/ I Dënuar dhe drejtor burgu/ Ministria e drejtësisë po verifikon procedurën e emërimit
18/10 19:49
Top Channel/ Basha: Vetting politikanëve/ PD ka tre kërkesa, edhe reformë zgjedhore dhe territoriale
18/10 19:33
Top News-Bien ndjeshëm rastet e reja me Covid / Mbetet i lartë numri i viktimave në vend
18/10 19:25
Top News-Digjet banesa në Korçë / Ndërron jetë 65 vjeçari, shpëtojnë 3 të tjerë
18/10 19:23
Top News – Fermerët e Beratit gati për protestë / Humbën prodhimin e domateve, shkak fara
18/10 18:19
Top Channel/ “Nuk bëjmë pazar!”, Basha i prerë për çështjen e vettingut
18/10 17:52
Top Channel/ Vettingu i politikanëve përfshin persona “non grata”? Ja si përgjigjet Lulzim Basha
18/10 17:51
Top Channel/ Lulzim Basha prezanton amendamentet kushtetuese që miratoi grupi parlamentar i PD
18/10 17:50
Top Channel/ Përfshihet nga flakët banesa në Korçë, humb jetën një person
18/10 17:45
Top Channel/ Lushnje, përkujtohet 77-vjetori i çlirimit të qytetit
18/10 17:28
Top News – Dritëhijet e vdekjes së turistëve / Prokuroria e Kavajës e regjistron si vrasje
18/10 17:12
Top News – Ambasadori slloven shprehet optimist / ‘Shqipëria ka bërë gjithçka për negociatat’
18/10 16:53
Top Channel/ Kosovë, numërohen votat, vijon nxjerrja e rezultateve për këshillat komunalë
18/10 16:20
Top Channel/ PD mbledh grupin parlamentar, Basha pritet të lajmërojë një vendim të rëndësishëm
18/10 16:20
Top Channel/ Gledis Nano firmos ndryshimin e 18 drejtuesve të policisë në qytetet kryesore
18/10 16:16