Top Channel/ ‘Dëgjuam ulërimat e së ëmës dhe erdhëm’/ Krimi i dyfishtë në Vlorë, flasin fqinjët
25/10/2021 20:09

Të tjera detaje mësohen nga krimi i dyfishtë që ndodhi brenda familjes në Vlorë, ku nipi 39-vjeçar Genci Koreta vrau xhaxhanë e tij, Jorgji Koreta, 64-vjeç. Fqinjët e viktimave thonë për kamerën se janë të tronditur nga ngjarja, dhe se i njihni ata si njërëz jo problematik. “Nuk e di fare për çfarë kanë debatuar. Djali ishte me të gjitha cilësitë, por ishte i pamartuar. Xhaxhai i tij rri me gruan në shtëpi. Jemi një fis me ta. Nuk kemi pasur asnjë ide për debate. Ai nuk fliste me gojë, jo të kishte debate. Xhaxhai jetonte në Vlorë, por nuk e dimë pse ka ardhur sot, mbase për të parë”, tha mes lotësh një fqinje tjetër.

Top News-Ekzekutohet ish-deputeti i Shkodrës / Gjeti vdekjen në spital, një orë pas atentatit
29/11 21:02
Top News – Policia blindon Rrugën e Arbrit, nuk lejohet asnjë mjet pa zinxhirë
29/11 21:00
Top News – Rruga e Arbrit bllokohet nga reshjet e borës, 100 makina pa zinxhirë për të qarkulluar
29/11 20:19
Top News-Dy kufoma në Fier dhe Korçë/Zbulohen detajet, policia nis hetimet urgjente
29/11 20:07
Top News-Atentat ndaj ish deputetit / Plagoset, nuk dihen motivet dhe autorët
29/11 20:04
Top Channel/ Reshjet e shiut në Vlorë, Mamaj: Nuk ka asgjë për tu shqetësuar për 12 orët e ardhshme
29/11 19:55
Top Channel/ Rama sot hoqi traun! Bllokohet rruga e Arbrit, shkak reshjet e shumta të dëborës
29/11 19:48
Top Channel/ Abetarja u njehsua në 2012/ Autori Shezai Rrokaj: Të përmirësohet, jo ndryshohet
29/11 19:39
Top Channel/Varianti i ri i covid, pak të dhëna/Mjekët thonë se ka simptoma të ndryshme nga covid 19
29/11 19:35
Top News-Kishte të dashur nënën e autorëve / Vranë taksistin në Rinas, 2 vëllezërit në gjyq
29/11 19:09
Top Channel/Manastirliu takon Tedros:Mbështesim Traktatin Ndërkombëtar për përgjigjen ndaj pandemisë
29/11 19:08
Top News-Gjenden dy kufoma, njëra prej tyre e dekompozuar
29/11 18:54
Top News-Atentat me silenciator në Shkodër, plagoset ish-kryetari i komunës së Velipojës
29/11 18:53
Top Channel/ Plagosje me armë zjarri me silenciator në mes të Shkodrës
29/11 18:51
Top Channel/ E rëndë në Fier/ Gjendet i mbytur dhe i dekompozuar në një kanal me ujë një person
29/11 18:35
Top Channel/ Ulen ndjeshëm temperaturat, nis dëbora dhe në Kosovë
29/11 18:16
Top Channel/ Reshjet e dendura të shiut ‘pushtojnë’ vendin, lumi Shkumbin del nga shtrati
29/11 18:15
Top News-Nëse doni vizë pune në Gjermani! / Ambasada në Tiranë publikon rregullat e reja
29/11 18:11
Top Channel/ Dëborë në Dibër, trashësia arrin në 15 cm. Thirrja për shoferët:Mos lëvizni pa zinxhirë
29/11 18:07
Top News-Vdekja e 4 rusëve ende mbetet mister/Kërkohet ndihmë e shërbimit sekret të ushtrisë
29/11 18:05