Top Channel/ Çuçi tregon pallatin me kate shtesë pa leje: Do t’i kthehen shtetit
30/09/2022 13:34

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka treguar përmes një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale, një pallat në të cilin janë identifikuar kate pa leje. “Jo vetëm që ka kate pa leje, por ka ndryshim skandaloz të projektit, nga ai i miratuar më parë. Nga sot, pasi të bëhen verifikimet e plota për të gjithë sipërfaqen dhe shtesat pa leje do t’i nënshtrohen ligjit. Çdo metër katror që është bërë pa leje do t’i kthehet popullit”.

Top News – Nga vrasja në Belgjikë, tek sistemi Tims/ Lidhja e hetuesit shqiptar me Kasandër Nogën
03/12 11:05
Top News – Kokaina mbi 400 milionë euro nga Kolumbia/ Si përfundoi në zonën e Frakullës në Fier
03/12 10:57
Top Channel/ 10 kg drogë nga Korça në Elbasan, arrestohen tre persona, mes tyre një vajzë
03/12 10:56
Top News – Nuk ndalen kalimet në La Mansh/ Anglia kërkon kthimin e azilkërkuesve shqiptarë
02/12 22:22
Top News – ‘Më mirë në burg në Angli, se në Shqipëri’/ Deklarata që shokoi autoritetet policore
02/12 22:18
Top News – Pse në Tiranë mesazhet e Macron e Scholz!/ Arsyet ‘bindëse’ nga Bashkimi Evropian
02/12 22:17
Top News – Tirana e bllokuar për Samitin e BE/ ‘Nuk ka asnjë arsye të mbyllen shkollat’
02/12 20:54
Top News-Presidenti në Vatikan, takon Papa Françeskun/ Temë e bisedës raportet mes Kosovës e Serbisë
02/12 20:30
Top Channel/ Dhunohet mjeku në Gramsh, jashtë rrezikut te Trauma, identifikohen 2 autorët
02/12 19:49
Top Channel/ Koncesioni 1.3 mld euro Lekaj-Fier! Si u shkel ligji për kompanitë fituese
02/12 19:41
Top Channel/ Krisje e fortë e PS në Lushnjë! Braçe kundër Ballës: Në parti emëron njerëz pa shkollë
02/12 19:39
Top Channel/ Dosjet në SPAK për Metën! Hetime të ngadalta, ende pa u marrë në pyetje kreu i PL
02/12 19:37
Top News – 10 ditë me reshje shiu dhe bore….!/ Dhjetori do shënojë temperatura të ulëta
02/12 19:21
Top News – Drejtuesi i ri i SPAK/ KLP do të votojë më 16 dhjetor, në garë 3 emra
02/12 19:10
Top News- Presidenti gjerman në Berat/Viziton objektet historike në kalanë e qytetit
02/12 18:11
Top News- Pallati i Kongreseve, para Samitit të BE/ ‘Zbukurohet’, vazo me lule dhe pastrim territori
02/12 18:09
Top News-Diaspora shqiptare, e treta në botë!/ Raporti i OKB tregon shpopullimin masiv të Shqipërisë
02/12 17:45
Top News – Shoqërimi për delegacionet fillon nga kufinjtë/Kush janë rrugët që bllokohen në 6 dhjetor
02/12 16:55
Top News – Dhunohet barbarisht doktori në Gramsh/ Si e gjetën familjarët në gjendje kome
02/12 16:35
Top News – Bordi rrit çmimin e naftës / Në bursa, më lirë se para luftës
02/12 15:48