Top Channel/ Çmimet e terminalit Korçë, protestojnë punonjësit e transportit uban: Tarifa të larta!
17/05/2021 15:36

Aplikimi i tarifave për mjetet e transportit, në Terminalin e Ri te autobusëve, në Korçë, ka shkaktuar protestë nga drejtuesit e mjeteve. Sipas tyre, çmimet për qëndrimin në terminal janë të larta, ndërkohë që ata përballen edhe me problematika të tjera, si konkurrenca e pandershme apo edhe udhëtarët e pakët. Në kushte të tilla, ata kanë paralizuar lëvizjen e mjeteve ndërsa kanë paralajmëruar grevë deri në zgjidhjen e situatës. Por, bllokimi i lëvizjes ka lënë në rrugë edhe udhëtarët, të cilët nuk kanë mundur të lëvizin për të shkuar në destinacion. Nga ana tjetër, përfaqësuesit e terminalit sqarojne se njesia e administrimit të terminalit ka vendosur një tarifë parkimi dhe tarifë administrimi me abonim mujor. Për linjat rrethqytetase, është vendosur tarifa 150 lekë për orar, për linjat ndërqytetase brenda 50 km tarifa e orarit do të jetë 300 lekë. Për linjat ndërqytetase mbi 50 km, tarifa e nisjes do të jetë 500 lekë për orar nisjeje, pavarësisht orarit të qëndrimit në terminal.

Top Channel/ Stuhi breshëri në Elbasan, dëmtohen të mbjellat në fshatin Muçan
19/06 02:05
Top Channel/ Aksident i rëndë në Pogradec, makina përplas fëmijën 11 vjeç
19/06 02:02
Top News – Zhgënjim edhe në gjuhën e huaj/ Maturantët rezultate të dobëta në provim
19/06 00:40
Top News – Sherri i çiftit që solli vrasjen fatale/ Dëshmia e pilotit zbulon dinamikën e krimit
18/06 22:18
Top News – U akuza për vrasjen në ish Bllok/ Ish komandoja Merviol Bilo dënohet me shërbim prove
18/06 22:11
Top News – ‘Parku helen’ në Farkë/ Përurohet nga homologët Veliaj dhe Bakoyannis8xeVP5Km1dg
18/06 22:04
Top News – Firma e pastrimit humb tenderin/ Heq koshat, fshati plug mbulohet nga plehrat
18/06 21:56
Top News – Pas komenteve në rrjetet sociale/ Yuri Kim takon të riun që e quajti kineze
18/06 19:59
Top Channel/ Një ditë ndryshe për të moshuarit/ AZHBR u tregon agrobizneset e reja
18/06 19:48
Top News – Shembet hoteli në Manastir/ Ishte ndërtim pa leje, IKMT e hedh në tokë
18/06 19:38
Top Channel/ Greqia lejon shqiptarët për turizëm/Mund të kalojnë & me certifikatën jeshile vaksinimi
18/06 19:37
Top Channel/ Vaksinë fëmijëve para shtatorit/Komiteti imunizimit pritet të marrë vendimin së shpejti
18/06 19:36
Top Channel/ Kapen 300 kg kokainë në Durrës/ Droga ishte fshehur në kamionin nga Maqedonia e Veriut
18/06 19:35
Top Channel/ Samiti për Ballkanin në Vjenës/ Shqipëria u përfaqësua nga Ministrja Balluku
18/06 19:05
Top News – 300 kg kokainë në portin e Durrësit/ Arrestohet shoferi i kamionit nga Maqedonia
18/06 18:56
Top Channel/ Erion Veliaj dhe Kostas Bakoyannis përurojnë Parkun Helen në liqenin e Farkës
18/06 18:01
Top News – Blindohet kufiri dhe rrugëkalimet/ Marrëveshje e re mes Shqipërisë e Kosovës
18/06 18:01
Top News – Kriteret për të udhëtuar në Gjermani/ Këshillat që nisin nga Rinasi deri në destinacion
18/06 17:59
Top Channel/ Kapet 300 kg lëndë e dyshuar kokainë në Portin e Durrësit, si u zbulua droga në kamion
18/06 17:55
Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30