Top Channel/ Braimllari: Niko Peleshi keqpërdor çdo institucion
22/04/2021 12:25

Sekretari i Pergjithshem i LSI, Endrit Braimllari në një konferencë për mediat ka akuzuar ministrin e Mbrojtjes, Niko Peleshi dhe kryebashkaikun Sotiraq Filo se në kundërshtim me ligjin dhe në konflikt interesi po përdorin institucionet në shërbim të fushatës elektorale. "Unë e kuptoj ankthin dhe makthin e Niko Peleshit, sepse jo i rrezikohet, por nuk e merr dot mandatin e tij në Qarkun e Korçës, se këtë e kam thënë më përpara, se nuk e merr për shkak të largimit të socialistëve të ndershëm, por kam një thirrje për këta drejtues: Të ndalin abuzimet sepse janë të gjithë për të shkuar në burg. Si mundet në një qytet që një drejtor i një institucioni të rëndësishëm si ai i Ndërmarrjes së Shërbimeve Publike të jetë njëkohësisht edhe administrator i një guroreje. Vetëm këtu mund të ndodhë. Pse ndodh kjo gjë? Sepse janë të frymëzuar nga Niko Peleshi. Kjo ndodh sepse Niko Peleshi është ndier mbreti i Korçës. Kjo ndodh sepse Niko Peleshi thotë: Unë zotëroj gjithçka në Korçë. Kjo ka ndodhur sepse Niko Peleshi gjithmonë ka pasur një marrëveshje për të mbrojtur interesat e tij personale, por nuk ka marrëveshje", tha Braimllari.

Top Channel/ Pyetet SHISH: Kë takoi Meta/ Kishte info për strukturën e mbrojtjes së votës së PD?
11/05 15:16
Top Channel/ Basha nis fushatën e dytë/ Takime në Durrës: Nuk do njohim rezultatin e 25 Prillit
11/05 15:14
Top Channel/ Basha takim me strukturat në Durrës: Rezultati i 25 prillit nuk do të pranohet kurrë!
11/05 12:02
Top Channel/ PD e LSI duan anulim rezultati/ Paraqesin në KQZ 20 ankesa për zgjedhjet
10/05 15:12
Top Channel/ Rama: Bashkëpunim me PD, do e ‘çmontojmë’ Presidencën. Meta është një turp!
10/05 15:04
Top News – Dorëheqje në Partinë Demokratike/ Dy sekretarë ‘tradhëtojnë’ Lulzim Bashën
10/05 13:58
Top News – Përgjigje flakë për flakë e Metës/ ‘Kapja e shtetit, komplot kundër demokracisë’
10/05 13:37
Top Channel/ KQZ cakton relatorët për ankesat/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe. LSI ankohet Beratin
10/05 12:23
Top Channel/ Mesazhi i fundit i Ramës për deputetët që humbën
10/05 12:05
Top Channel/ Rama tregon premtimet e mandatit të tretë. Ja taksat e reja
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Ilir Meta do shkarkohet. Turpëron Shqipërinë
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Jo më luftë të vjetër me PD. Bashkëpunim
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Më 12 Qershor thërrasim Kongresin e Jashtëzakonshëm në 30 vjetorin e PS
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Duam edhe mandatin e katërt
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Humbëm 4 mandate nga votat e pavlefshme
10/05 12:04
Top Channel/ Rama uron deputetët për mandatin e tretë. “Urim edhe ata që humbën”
10/05 12:03
Top Channel/ Rama: Do ta çminojmë Presidencën! Për zëvendësuesin e Metës do të konsultohemi me PD
10/05 10:59
Top News – PD-KAS zbaton urdhrat e Ramës/ Dosjet voluminoze të demokratëve për ankimim
09/05 15:48
Top News – ‘Të përsëriten zgjedhjet në Berat’/ Nuk fitoi mandat deputeti, LSI ankimon rezultatet
09/05 14:52
Top Channel/ Dosja e PD për zgjedhjet, ankimon në KQZ rezultatin në 9 qarqe
09/05 12:50