Top Channel/ Bota pret me ankth Italinë, votimet mund të nxjerin fituesë një qeveri të djathtë!
25/09/2022 11:18

BE-ja pranoi t'i dërgonte Italisë 200 miliardë euro grante dhe kredi për rimëkëmbjen pas Covid-it, por kjo është e kushtëzuar me reformat e dakorduara nga qeveria e unitetit në largim e Mario Draghit. Giorgia Meloni ka kërkuar që plani të rishikohet dhe ka folur për të bërë më shumë për të "mbrojtur" interesat kombëtare të Italisë në BE. Aletati i saj mateo Salvini që udhëheq partinë lega nord, ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të mbrojë italianët nga efektet anësore ekonomike të sanksioneve të vendosura ndaj Rusisë . ndërsa ish kryeministri Berlusconi, partia e të cilit, Forza Italia e tij është partneri më i vogël mes tri partive kryesore të saj, shkaktoi polemika të premten teksa mbrojti Putinin, duke thënë se ai ishte "shtyrë" në luftën kundër Ukrainës dhe se donte vetëm të instalonte një qeveri "njerëzish për së mbari" në Kiev.

Top News – BE, ‘tavan’ për naftën ruse / 60 dollarë për fuçi, këmbëngul Polonia
02/12 11:58
Top News – Biden gati të flasë me Putinin / …por ka një kusht: Fundi i luftës në Ukrainë
02/12 11:54
Top Channel/ Këshilltari i Zelenskyt: Mbi 13 mijë ushtarë ukrainas të vrarë në luftë
02/12 11:46
Top News – Ukraina, 13 mijë dëshmorë në luftë / Perëndimi flet për 100 mijë, Rusia ‘top-sekret’
02/12 11:39
Top News – Emigranti, me parashutë në Evropë / Momenti shokues, klandestini ’fluturon’ mbi kufi
02/12 11:38
Top News – Lëshoi 60 raketa balistike këtë vit / Bota ‘ndëshkon’ Korenë e Veriut, ‘lumë’ sanksionesh
02/12 11:29
Top News – Kina ‘thyhet’ nga protestat… / Qytetet kineze heqin disa kufizime për koronavirusin
02/12 11:26
Top Channel/ Habit Biden: I gatshëm të flasë me Putin, nëse ai vërtet dëshiron t’i japë fund luftës
02/12 11:23
Top News – Tentuan të kalonin emigrantë me gomone/ Dy shqiptarë, në ‘rrjetën’ e policisë britanike
01/12 23:03
Top Channel/ Gazetari shpërthen ndaj shqiptarëve: Vijnë me rrobat e trupit, lëvizin me Lamborghini!
01/12 22:37
Top News – 1300 të burgosur, kthehen në Ukrainë!/ Zelensky- Nuk ndalemi për të rimarrë të tjerët
01/12 22:29
Top News – Qeni i policisë kafshon shqiptarin në Angli/ U kap me 10 kg kanabis në ‘Audi A6’
01/12 21:36
Top Channel/ Macron takon Biden: “Dy ligje amerikane po “shkatërrojnë” kompanitë në Europë!
01/12 19:39
Top Channel/ Bruksel, miratohet rezoluta për Shqipërinë: Forcim i transparencës e llogaridhënies!
01/12 19:39
Top Channel/ Escobar ”mesazh” Kosovës: Pa Asociacionin, do të ketë cikël të vazhdueshëm krize!
01/12 19:06
Top News- Rusia ironizon Scholz dhe Perëndimin/Të verbër si Napoleoni, do triumfojmë
01/12 18:36
Top News-Skandali i reklamës me fëmijët/ Kim Kardashian merr vendimin, heq dorë nga Balenciaga
01/12 18:12
Top News – Ukraina do rindërtohet nga oligarkët/ BE paralajmëron rusët pas sekuestrimit të pasurisë
01/12 17:33
Top News – SHBA kërcënon Erdogan për Sirinë/ Turqia të ndalë operacionet ushtarake
01/12 17:12
Top News – Sa e vështirë të jesh djali i një xhihadisti/Omar Bin Laden ëndërron të jetojë në Britani
01/12 16:37