Top Channel/Borrell “i humbet durimi” me Kosovën dhe Serbinë: Boll bënë me gisht, të fillojnë punën
23/03/2023 22:09

Marrëveshja në mes të Kosovës dhe Serbisë e arritur në Ohër, është temë e diskutimeve edhe në takimin e liderëve të Bashkimit Evropian që për dy ditë do mblidhen në Bruksel. Në këtë takim pritet të raportojë Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell. Përpara mediave ai paralajëmroi të dyja që të fillojnë implementimin e marrëveshjes Pamjet: AFP

Top News – Plani i Ramës për Kosovën në Bruksel/ Stano- E shohim me seriozitet propozimin shqiptar
09/06 18:59
Top Channel/ Kurti pranon të reduktojë njësitë policore, BE-ja: Projekti më i rëndësishëm..!
09/06 17:00
Top News – Liberalizimi i vizave nuk preket! Konfirmon BE: Pezullimi nuk është opsion
09/06 15:12
Top Channel/ KFOR monitoron situatën në veri të Kosovës: Kriminelë në protesta
09/06 15:12
Top Neës – KFOR: Grupet kriminale pas dhunës! Misioni i NATO-s ‘mbështet’ deklaratat e Kurtit
09/06 15:12
Top News – Kur kapitulloi Serbia…! 24 vite nga marreveshja që i dha fund luftës në Kosovë
09/06 15:11
Top Channel/ 4 draftet e Asociacionit, cfarë parashikon propozimi i Kurtit?
09/06 11:43
Top Channel/ Ambasadori amerikan: Kemi probleme thelbësore me Kurtin!
09/06 11:41
Top News – Escobar i raporton Bidenit për Kosovën / Sot në Shtëpinë e Bardhë, priten vendime
09/06 11:38
Top News – Kemi probleme të mëdha me Kurtin/Ambasadori amerikan në Serbi: Nuk e konsiderojmë partner
09/06 11:08
Top News – Modeli kroat për Asociacionin / Ja detajet e ‘draft vizionit’ të Albin Kurtit
09/06 10:55
Top News – SHBA vjen me kërkesat e Serbisë /Kurti ankohet për Escobar dhe Lajçak
09/06 08:00
Top News – Raportet Rama-Kurti në pikën e fundit/ Opozita në Kosovë-Dy liderët nuk ‘flasin’
08/06 20:20
Top Channel/ Reagime për planin “Rama”/ Aleatët e Kurtit e kundërshtojnë. Opozita e Kosovës e pranon
08/06 19:22
Top News – Britania reagon pas propozimit të Ramës/ ‘Kosova duhet t’i dëgjojë këshillat e aleatëve’
08/06 18:37
Top News – Si e priti Kosova draftin e Ramës!/ Kurti në ‘errësirë’, propozimi ndan Prishtinën
08/06 18:33
Top News – Vuçiç, 4 ditë bisedime me serbët / ’Po luftojnë për të drejtat e tyre’
08/06 16:42
Top Channel/ Hiqen telat me gjemba në komunën e Lepostaviqit
08/06 16:16
Top News – Vizioni i Kurtit për Asociacionin / Propozon modelin kroat për minoritetin serb
08/06 16:14
Top Channel/ Ambasadori i Britanisë për Asocacionin: Kosova të dëgjojë këshillën e Shqipërisë
08/06 15:43