Top Channel/ Bombardime në Kherson, Kievi e Moska mohojnë autorësinë
09/06/2023 00:52

Ukraina dhe Rusia akuzuan njëra-tjetrën për bombardimin gjatë operacioneve shpëtuese në Kherson. Moska mohoi autorësinë e sulmit duke theksuar se forcat e saj ishin duke luftuar në një pjesë tjetër të frontit. Por ky qëndrim I autoriteteve ruse u hodh poshtë nga ato ukrainase. Gjatë bombardimeve ekipe të kërkim shpëtimit ishin duke kryer aksione për t’u ardhur në ndihmë të gjitha familjeve që janë bllokuar për shkak të përmbytjeve të lumit Dnipro pas shpërthimit të digës së hidrocentralit. Nga bombardimet u vra një person dhe u plagosën 18 të tjerë përfshirë këtu dhe stafin e shërbimeve të urgjencës. Ndërkohë autoritetet ruse nga ana tjetër thanë se dy persona të evakuuar nga zona u vranë nga bombardimet ukrainase. Nga shpërthimi digës së hidrocentralit, dhjetëra fshatra dhe një pjesë e Khersonit ndodhet nën ujë, kurse numri I viktimave nga përmbytjet ka shkuar në gjashtë. Por krahas përmbytjeve problem I madh mbetet termocentrali bërthamor I Zaporizhzhia, një pjesë e reaktorëve të të cilit janë mbyllur pasi kanë nevojë për ujë që të ftohen.

Top Channel/ SHBA mirëpret tërheqjen e Serbisë, reagon Vuçiç: Do mbajmë përgjegjës ata që bënë krime
02/10 23:26
Top News- Tensioni në kufi me Kosovën/ SHBA- S’e kemi verifikuar që Serbia ka tërhequr ushtrinë
02/10 22:27
Top Channel/ PE rezolutë për sulmin në veri të Kosovës. Kërkesa u bë nga një deputet kroat
02/10 22:16
Top Channel/ Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev. Mesazh se nuk frikësohen nga raketat ruse
02/10 22:03
Top News – ‘Mos ndalni sanksionet ndaj Rusisë’, apeli i Zelenskyt ndaj ministrave të BE-së
02/10 20:53
Top Channel/ Emigrantët e paligjshëm, Meloni: Italia i vetmi vend që po vuan krizën
02/10 20:05
Top News – Super-avionët amerikanë jashtë shërbimit, publikohet raporti shqetësues
02/10 19:50
Top News – Kroacia kërkon ndëshkimin e Serbisë- Sulmi në Veri, i planifikuar
02/10 19:41
Top News- ‘Në depresion të thellë pas kartonit të kuq’ / Victoria rrëfen presionin mbi David Beckham
02/10 19:36
Top News – Biden viziton Floridan, shmanget takimi me gvernatorin DeSantis
02/10 19:36
Top Channel/ Gjyqi i mashtrimit kundrejt ish-presidentit të SHBA-së, Trump: Gjueti shtrigash!
02/10 18:59
Top News –BE përgatit fondin 20 mld euro për mbështetjen e Ukrainës, Danimarka konfirmon mbështetjen
02/10 18:18
Top News – BE ‘i mbyll gojën’ Serbisë / ‘Kosova e heton vetë sulmin në veri, ju bashkëpunoni’
02/10 17:27
Top News – Shkrumbohet stacioni i policisë / Të paktën 38 persona të lënduar në Egjipt
02/10 15:36
Top News – Influencere mode vetëm 10 vjeç / 1.5 milionë ndjekës…me pak ndihmë nga prindërit
02/10 15:16
Top Channel/ Nobeli i Mjekësisë për vaksinat Covid: Zbuluan teknologjinë mRNA!
02/10 15:11
Top News – Armët kthehen në muzikë… / Për një botë pa dhunë! Një spektakël i pazakontë
02/10 15:09
Top News – Nobeli i mjekësisë vaksinave të COVID-it /Vlerësohen dy shkencëtarë për teknologjinë mRNA
02/10 14:42
Top Channel/ Turqia sulmon kurdët: Shkatërrohen 20 shënjestra, hakmarrje për bombën në ministri!
02/10 12:19
Top News – Trupat britanike në Ukrainë…! Aleati i Putinit kërcënon: Nis Lufta III Botërore
02/10 12:03