Top Channel/ Bie cmimi i naftës bruto në tregjet ndërkombëtare: Një fuci shitet nën 86 dollarë!
24/11/2022 15:09

Cmimi i naftës bruto ra me më shumë se 3% në mesin e njoftimeve se grupi i G7-tës planifikon të vendosë një tavan mbi kuotimin e naftës ruse, ndërsa rezervat amerikane u mbushën më shpejt nga c`e prisnin specialistët. Në tregun e Londrës, çmimi i një fuçie pas mesditës ishte gati 2.9 dollarë më i ulët se në mbylljen e shkëmbimeve të një dite më parë dhe ne fund, u pozicionua në 85.41 dollarë për fuci.

Top Channel/ BE e prerë: “Formoni Asociacionin”, nuk komenton kushtet e Kurtit!
03/02 14:22
Top News – Më mirë bëj vaksina se të shkoj në Mars / Bill Gates thumbon ‘kolegët’: Harxhim parash
03/02 14:04
Top News – 17 vite në kërkim, punonte në piceri/Mafiozi i arratisur kapet në Francë, e zbuloi një…
03/02 13:56
Top Channel/ “Kosova, Jeruzalemi i Serbisë”, Vucic akuzohet për “tradhëti”: “S`kam firmosur ende”…
03/02 13:26
Top News – McGonigal në Kongresin Amerikan!/ Pse republikanët kërkojnë ‘kokën’ e zyrtarit të FBI
03/02 13:21
Top News – Vrau bariun shqiptar në 2014/ Gjykata italiane ul dënimin për autorin
03/02 13:14
Top Channel/ Sot në Kiev, samiti BE-Ukrainë: Bisedime në territorin e luftës!
03/02 12:25
Top Channel/ Fundi i një epoke, Boeing 747 mbyll flututurimet 54 vjet pas ngritjes së parë në ajër!
03/02 12:23
Top News – Një ‘Big Bang’ për Ukrainën…Jo armë me ‘copë’ por gjithçka, menjëherë!
03/02 12:16
Top News – ‘Kemi miq në kontinentin amerikan!’ Putin kërcënon SHBA: Do nxjerrim më shumë se tanke
03/02 12:15
Top News – Një njeri më i rrezikshëm se Putin! ’Kërkon dominimin e botës dhe kërcënon më shumë’
03/02 12:11
Top Channel/ Operacioni “Bridora” ndaj azilkerkuesve shqiptar ne Britani!
03/02 12:05
Top News – Dimër vrasës në SHBA! ’Kthehet’ acari, mund të ngrish për vetëm 10 minuta
03/02 11:52
Top Channel/Balona spiune kineze fluturon mbi SHBA, zyrtarët paralajmërojnë Biden: “Mos e rrëzoni”!
03/02 11:47
Top News – ‘Balona spiune’ e Kinës, mbi SHBA! Fluturoi mbi bazën që mban armë bërthamore
03/02 11:46
Top Channel/ Kush po e ushqen krizën? Sanksionet e reja ndaj Rusisë, rritet sërish cmimi i naftës?
03/02 11:46
Top Channel/ Rritet norma e interesit të euros, synohet ulja e inflacioni në eurozonë
02/02 22:11
Top Channel/ Demokracia e botës në stanjacion, Rusia dhe Turqia shënuan përkeqësim
02/02 22:07
Top Channel/ “O gomonet, o pushtetin”/ Paralajmërimi i i ministres së brendshme britanike
02/02 19:51
Top News – ‘Rusia, sërish përballe tankeve gjermane’/ Putin, paralele me Luftën e Dytë Botërore
02/02 18:52