Top Channel/ “Betohem në Zot që jam i pafajshëm”. U kapën me kokainë, efektivi Lici flet i përlotur
17/05/2021 15:34

Gjykata ka dhënë masën arrest me burg për Ded Nimanin dhe arrest me burg me afat 35 ditë për efektivin Xhulio Lici pasi disa ditë më parë u kapën me kokainë. Edhe më herët në dëshminë e Licit , që Top Channel e publikoi ai pati thënë se : “Unë jam polic në Fier dhe po udhëtoja nga ky qytet drejt Tiranës . Përgjithësisht rrugës së kthimit marr njerëz. Në zonën e plepave një person ngriti dorën dhe unë e mora në makinë. Me vete kishte një pako që e vendosi në bagazh‘. Të njëjtën gjë ai tha dhe para autoriteteve, ndërsa gazetarja Anila Hoxha ka zbardhur dëshminë e tij: ‘Betohem në Zot që s’kam bërë asgjë. Nëse e kam bërë më dënoni 100 vjet ”. I përlotur në seancë, gazetarja Anila Hoxha raporton se Lici tha: Pashë një burrë të vjetër , kur shoh njerëz të moshuar më vjen keq se jam rritur jetim dhe jam human. U kërkoj falje të gjithëve , shokëve, miqve kolegëve që ndodhem sot këtu në kafaz. Kam besim që pafajësia ime do zbardhet. Kërkoj lirimin, me lejoni të shkoj në punë, unë jam polic. Kam ushtruar detyrën time me shumë dinjitet, për 6 vite me radhë. S’kam asnjë vërejtje në detyrën time dhe në punë. Kam qenë i përkushtuar. I vetmi defekt i imi që sa herë udhëtoj ndihmoj njerëz siç ndihmova atë ditë. Ndërkohë Nimani të cilin e mori rastësisht oficeri i RENEA në makinë tha : Gjatë hetimit do tregoj ku e bleva kokainën. Ndërkohë kujtojmë se për ngjarjen ka dhe një të arrestuar të tretë Luan Gaci, i cili dhe ai u la në arrest me burg. Seanca u shqyrtua nga gjyqtarja Shefkie Demiraj. Në dosjen që TCH disponon thuhet se vëzhgimi nisi pas një informacioni të sigurt që vuri në dijeni antidrogën se disa shtetas do blinin ne sasi prej 1 kg apo 2 kg kokainë për ta shpërndarë me pakicë në Tiranë.

Top Channel/ Stuhi breshëri në Elbasan, dëmtohen të mbjellat në fshatin Muçan
19/06 02:05
Top Channel/ Aksident i rëndë në Pogradec, makina përplas fëmijën 11 vjeç
19/06 02:02
Top News – Zhgënjim edhe në gjuhën e huaj/ Maturantët rezultate të dobëta në provim
19/06 00:40
Top News – Sherri i çiftit që solli vrasjen fatale/ Dëshmia e pilotit zbulon dinamikën e krimit
18/06 22:18
Top News – U akuza për vrasjen në ish Bllok/ Ish komandoja Merviol Bilo dënohet me shërbim prove
18/06 22:11
Top News – ‘Parku helen’ në Farkë/ Përurohet nga homologët Veliaj dhe Bakoyannis8xeVP5Km1dg
18/06 22:04
Top News – Firma e pastrimit humb tenderin/ Heq koshat, fshati plug mbulohet nga plehrat
18/06 21:56
Top News – Pas komenteve në rrjetet sociale/ Yuri Kim takon të riun që e quajti kineze
18/06 19:59
Top Channel/ Një ditë ndryshe për të moshuarit/ AZHBR u tregon agrobizneset e reja
18/06 19:48
Top News – Shembet hoteli në Manastir/ Ishte ndërtim pa leje, IKMT e hedh në tokë
18/06 19:38
Top Channel/ Greqia lejon shqiptarët për turizëm/Mund të kalojnë & me certifikatën jeshile vaksinimi
18/06 19:37
Top Channel/ Vaksinë fëmijëve para shtatorit/Komiteti imunizimit pritet të marrë vendimin së shpejti
18/06 19:36
Top Channel/ Kapen 300 kg kokainë në Durrës/ Droga ishte fshehur në kamionin nga Maqedonia e Veriut
18/06 19:35
Top Channel/ Samiti për Ballkanin në Vjenës/ Shqipëria u përfaqësua nga Ministrja Balluku
18/06 19:05
Top News – 300 kg kokainë në portin e Durrësit/ Arrestohet shoferi i kamionit nga Maqedonia
18/06 18:56
Top Channel/ Erion Veliaj dhe Kostas Bakoyannis përurojnë Parkun Helen në liqenin e Farkës
18/06 18:01
Top News – Blindohet kufiri dhe rrugëkalimet/ Marrëveshje e re mes Shqipërisë e Kosovës
18/06 18:01
Top News – Kriteret për të udhëtuar në Gjermani/ Këshillat që nisin nga Rinasi deri në destinacion
18/06 17:59
Top Channel/ Kapet 300 kg lëndë e dyshuar kokainë në Portin e Durrësit, si u zbulua droga në kamion
18/06 17:55
Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30