Top Channel/ Berishës i ndodh incidenti në Elbasan, i dehuri i ndërpret fjalën
13/05/2022 17:41

Interesi ynë kombëtar, ylli ynë polar. Në këtë kontekst mendoj se ai yll polar ne ndriçoi rrugën për të transformuar vendin e për ta bërë krejt tjetër dhe në këtë udhëtim drita e tij ka njohur zbehje të mëdha. Jemi një komb pa kushërinj, por nuk jemi vetëm ne ka edhe kombe të tjera. Çdokush ka këndërshtarë dhe të dashurit e vet. Dje lexova në parlament një nga eklaboratet për dështimin tonë e për ngritjen e kombit serb. Mirë albanofobët, ata ekzistojë për çdo komb por ne shqiptarët kemi një fatkeqësi, kemi një sintonizim, një bashkërendim pas asnjë marrëveshje as të fshehtë as të hapur. Nr kemi një qeveri që mban fjalime çdo ditë dhe unë i dëgjoj, ata flasin për veten e tyre jo për qytetarë. I dëgjoja dje zonjat e PS-së, flisnin sikur gruaja shqiptare ishte më e lumtura por ajo është më hallemadhja sepse përcjell fëmijët në emigracion, robëtohet për çdo gjë. Propaganda është lustër dhe kjo vjen sepse mungon dashuria për qytetarin. Unë dhashë një shembull port ë tillë mund të rreshtoj me qindra.

Top Channel/ Përfshihet nga flakët automjeti në “mes” të Vlorës, shkaktohen radhë trafiku në qytet
03/07 21:36
Top Channel/ Pushuesit po kthehen, qindra mjete të bllokuara në trafik në Vlorë
03/07 20:41
Top Channel/ Trafiku i fundjavës në Durrës, qyteti “pushtohet” nga turistët
03/07 20:37
Top Channel/ Trafik i rënduar drejt Tiranës, rrugët e kthimit nga plazhi të tejmbushura
03/07 20:31
Top Channel/ E droguara humb fëmijën, gjyshi kërkon të rrisë mbesën! Nëna humb kujdestarinë
03/07 20:18
Top Channel/ Covid dëmtoi edhe zemrën! Së shpejti në Shqipëri ilaçi që ndihmon pacientët
03/07 19:59
Top Channel/ Vetëm katër 10 në gjuhën shqipe! Ish mësuesja: Brezi i sotëm nuk lexon libra
03/07 19:51
Top Channel/ Vera sjell aksidentet! Në një javë 6 viktima, shkaku kryesor shpejtësia dhe alkooli
03/07 19:43
Top News-Filluan gjobat në aksin Kardhiq-Delvinë!/Policia ‘nuk fal’, hiqen 8 leje drejtimi në 24 orë
03/07 18:43
Top Channel/ Mbanin armë zjarri pa leje, në pranga dy të rinj në Tiranë! Ndiqet penalisht një tjetër
03/07 18:34
Top Channel/Nis monitorimi me mjete inteligjente në aksin Kardhiq-Delvinë,pezullohen 8 leje drejtimi
03/07 17:58
Top News-Një tjetër viktimë nga koronavirusi/Mbi 500 raste të reja në vend, 23 pacientë në spital
03/07 17:50
Top News-Kosovë-Shqipëri, pa kufi!/Kalimi pa asnjë kontroll, do të vijojë gjithë vitin
03/07 17:49
Top Channel/ Mbaron fundjava në plazh, shkaktohet trafik kilometrik në Radhimë! Ja shkaku
03/07 17:37
Top News-Eksplozivi ndaj drejtoreshës në Shkodër/Dy pistat e hetimit, në lojë edhe biznesi i ilaçeve
03/07 17:01
Top News-Fermerët në mëshirë të fatit!/ Karkacelat dëmtojnë 45 përqind të të mbjellave
03/07 17:00
Top Channel/ Vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në Torovicë, priten forcat e ushtrisë
03/07 15:55
Top News-Shqipëria ‘përvëlohet’, Tirana e shkretë/Temperaturat 40 gradë, të gjithë në det ose shtëpi
03/07 14:11
Top Channel/ Makina përfshihet nga flakët në Vlorë
03/07 13:51
Java në Top News / Zhvillimet kryesore nga vendi, rajoni, bota dhe sporti
03/07 13:49