Top Channel/ Berisha padit Blinken: Sekretari amerikan ka shpifur, do dënohet nga Gjykata!
20/05/2021 19:58

Berisha u prit me brohoritje nga mbështetësit e tij ndërsa hynte në sallën nga ku do sulmonte si shpifës sekretarin amerikan të shtetit Antoni Blinken. Berisha tha se do ta padiste në Francë zyrtarin e lartë amerikan duke u shprehur i sigurt se do dënohej edhe pse kishte imunitet. Edhe deklarimet e Methju Pamler kundër, tij Berisha tha se do ti shqyrtojë. Ndërkohë akuzoi se akuza janë përgatitur nga zyrat në Tiranë. Ish kryeministri është pyetur për mandatin e tij si deputet nëse ky cilësim nga SHBA do e dëmtonte PD. Në përgjigjeni e tij Berisha bëri të qartë se nuk do të dorëzonte mandatin e deputetit. Ai e shpjegon penalizmin e tij për shkak të angazhimit kundër projektit për ndryshimin e kufijve në Ballkan. Duke thënë se ka sulmuar haptazi Xhorxh Sorosin, si armik i demokracisë shqiptare.

Top Channel/ Aksioni i SPAK dhe Policisë së Shtetit, 3 të arrestuar, pezullohet punonjësi i AKSH-it
26/07 22:14
Top News – ‘Gjikuria’, 100 milionë euro tendera/ Tabaku i bën bisht pyetjes-nuk kam listë me vete
26/07 22:09
Top Channel/ Valixhe e braktisur në mes të Tiranës alarmon policinë, njoftohen forcat xheniere
26/07 21:45
Top News-Lëndë narkotike dhe plagosje me thikë/ Arrestohen dy persona në Malësi të Madhe
26/07 20:51
Top News-Të martën vendoset për Mediun/ GJKKO shqyrton kërkesën e SPAK për “Gërdecin”
26/07 20:28
Top News-Zjarr masiv në kodrat me ullinj/ Digjen 10 hektarë tokë, flakët vijojnë të përhapen
26/07 20:28
Top Channel/ Përmbarimi sërish te cirku, sindikata e artistëve takim në Ministrinë e Kulturës
26/07 20:10
Top Channel/ Biznesi me punëtorë nga Bangladeshi/ Fasonët të kënaqur me krahun e lirë të punës
26/07 20:09
Top Channel/Shkolla e re pas tërmetit/Arkitektët që realizuan projektin në Durrës vlerësohen me çmim
26/07 19:55
Top Channel/ 18 vjeçarja që vdiq në aksident, do niste punë si infermiere në Gjermani
26/07 19:47
Top News – Promovohet libri i Adem Demaçit/ ’Burgjet e mia, fati im i madh’, vjen në 34 gjuhë
26/07 18:43
Top Channel/ Zjarr në pyll në Qafën e Lalarit dhe në Kraps, terreni i vështirë për ndërhyrje
26/07 18:40
Top News – ‘Mësimi fillon normalisht’/Varianti DELTA nuk pengon rikthimin në shkolla
26/07 18:38
Top News – Varianti Delta qarkullon në Shqipëri/ Çfarë do të ndodhë me masat kufizuese anticovid!
26/07 18:26
Top News-Aksioni policor në 24 orët e fundit/ Në pranga 16 persona, pezullohen 53 leje drejtimi
26/07 18:10
Top News-Frikë nga varianti Delta në Shqipëri/ 283 raste aktive, 11 pacientë të shtruar në spital
26/07 18:10
Top Channel/Vatër e madhe zjarri në kodrat me ullinj, flakët po shkojnë drejt varrezave në Karbunarë
26/07 17:53
Top Channel/Me shpejtësi skëterrë dhe të dehur në timon, në pranga 16 shoferë, pezullohen 53 patenta
26/07 16:57
Top Channel/ Dy të dyshuar me Delta në Pogradec. I kthyen autoritetet greke në kufi
26/07 15:36
Top News – I shtohet një anëtar Gjykatës së Lartë/ Presidenti dekreton Artur Kalanë, edhe 11 vakanca
26/07 15:20