Top Channel/ Berisha: Do ndjekim popullin. Kreu i opozites, “mea culpa” për “revolucionin” e munguar
01/10/2022 17:22

Opozita e Sali Berishës nuk i mblodhi në shtator siç kishte paralajmëruar zemërimin e qytetarëve dhe demokratëve në sheshe protestë. Më në fund Sali Berisha pranoi publikisht se problemi nuk ishte tek njerëzit, por tek ai vetë. “Çdo ditë jemi të vonuar në përballje. Pyetje të ndryshme, edhe unë marr, “çfarë po bëni?” “A thatë shtator?”, “Ku jeni, ne po presim. Absolutisht jemi larg. Ku është Partia Demokratike sot? Kur them Partia Demokratike, kam parasysh seksionet dhe grup-seksionet. Si të jenë ata, do jemi ne“, tha Berisha. Por, Sali Berisha ka vendosur që partia e tij, t’i shkojë pas protestave të vetë shoqërisë. Duke nisur nga 5 Tetori me atë të thirrur nga sindikatat dhe pedagogët. Por, kjo sipas tij nuk mjafton.

Top News/ ‘Rama po kërkon familjen e tij’, Berisha tregon nismën e re ligjore
01/12 23:30
Top News/ Berisha zbulon marrjen e Ramës në pyetje nga FBI: Ja si iu kufizua lëvizja
01/12 23:00
Top News/ Buxheti 2024 i Bashkisë/ Veliaj: Ndërtojmë më shumë shkolla e kopshte
01/12 19:35
Top News/ A heq dorë Berisha nga posti i Kryeministrit?
01/12 16:32
Top News/ Bashkëpunimi Berisha-Bardhi në pikëpyetje/ Çfarë ndodh nëse nuk bashkohen në Kuvend
01/12 16:31
Top News/ A do të jetë 8 dhjetori nisja e protestave, ja si përgjigjet Berisha
01/12 16:31
Top News/ ‘Po fole, prapa koke’, ish-kryeministri paralajmëron Ramën: Ligji për komisionet s’kalon
01/12 16:31
Top News/ ‘Beleri një lloj Bollanoje’, ish-kryeministri i del në krah: Rama po rrezikon integrimin
01/12 16:30
Top Channel/ Rama në samitin e klimës! Samiti i Veprimit të Klimës COP28 po zhvillohet në Dubai
01/12 12:03
Top News/ Berisha i numëron Ramës shkeljet: Shënjestron kritikët pas humbjes në 14 maj
30/11 23:30
Top News/ Ligji surprizë i Ramës në Parlament, Berisha zbulon nismën e re
30/11 23:00
Top News/ ‘Po bëhet ligj kundër komisioneve’, thirrja e Berishës: Të gjithë në këmbë, ta përmbysim
30/11 22:17
Top News/ 85-vjeçari thirrje Berishës nga Kamza: O sot o kurrë
30/11 21:41
Top News/ Berisha zbulon arsyen pse nuk mblidhen deputetët në selinë e Partisë Demokratike
30/11 21:40
Top News/ ‘Ne zvarritëm bustin e Enverit’, Berisha paralajmëron Edi Ramën
30/11 21:37
Top News/ ‘Përse nuk mblidhen deputetët në seli’, demokrati për Bardhin: Ka hile nga brenda
30/11 21:37
Top News/ ‘I ngjan një lisi që i ka hyrë krimbi’, qytetari-Berishës: Ke bërë 2 gabime
30/11 21:34
Top News/ ‘As Trump nuk do të fitonte në këtë PD’, qytetari kritika Berishës për stafin
30/11 21:33
Top News/ Berisha kërkon bllokim të këshillave bashkiakë: Bëni atë që po bëjnë deputetët
30/11 21:32
Top News/ ‘Kemi forca të shumta’/ Profesori nga Kamza: Mund mund t’i dalim por duhet meritokraci
30/11 21:29