Top Channel/ Berisha: Do ndjekim popullin. Kreu i opozites, “mea culpa” për “revolucionin” e munguar
01/10/2022 17:22

Opozita e Sali Berishës nuk i mblodhi në shtator siç kishte paralajmëruar zemërimin e qytetarëve dhe demokratëve në sheshe protestë. Më në fund Sali Berisha pranoi publikisht se problemi nuk ishte tek njerëzit, por tek ai vetë. “Çdo ditë jemi të vonuar në përballje. Pyetje të ndryshme, edhe unë marr, “çfarë po bëni?” “A thatë shtator?”, “Ku jeni, ne po presim. Absolutisht jemi larg. Ku është Partia Demokratike sot? Kur them Partia Demokratike, kam parasysh seksionet dhe grup-seksionet. Si të jenë ata, do jemi ne“, tha Berisha. Por, Sali Berisha ka vendosur që partia e tij, t’i shkojë pas protestave të vetë shoqërisë. Duke nisur nga 5 Tetori me atë të thirrur nga sindikatat dhe pedagogët. Por, kjo sipas tij nuk mjafton.

Top Channel/Presidenti gjerman vizitë në Tiranë/“Procesi i Berlinit për të përshpejtuar integrimin”
01/12 15:31
Top Channel/ Presidenti gjerman në Tiranë! Steinmeier jep mbështetje për integrimin e Shqipërisë
01/12 12:06
Top Channel/ Presidenti i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier mbërrin në Shqipëri
01/12 10:26
Top News- Berisha udhëtim ‘sekret’ në Gjermani!/ Vizita një javë para samitit të BE në Tiranë
30/11 17:42
Top News – Meta, 60 minuta takim ‘kokë më kokë’ me Berishën / Ja ku do zhvillohet protesta
30/11 12:22
Top News- Berisha, kriza politike e financiare…!/ Pa para publike, i përfiton PD e menaxhon Alibeaj
30/11 12:06
Top News – ‘Bojkot qeveritar’ për 29 nëntorin!/ Asnjë ministër nuk ishte në ceremoninë zyrtare
29/11 16:55
Top Channel/ Zgjedhje me krisma! Çfarë po ndodh në PD dhe kush janë kandidatët në qytete kryesore
29/11 15:21
Top News – PD e PS, bashkë vetëm në 65 marrëveshje!/ Që nga dita e parë e pluralizmit në Shqipëri
29/11 11:39
Top News- PD ‘përplaset’ me Policinë për protestën/ ‘Nuk ju marrim leje, thjesht ju njoftojmë!’
26/11 16:05
Top News – 3 veprimet kundër Portit të Durrësit/ Berisha paralajmëron Ramën, s’i ndahet Bashës
26/11 16:03
Top Channel/ Policia nuk jep lejen për protestë, reagon Berisha: Protestë duke garantuar sigurinë
26/11 15:21
Top News- Axhenda e mbledhjes së dy Kuvendeve/ Alibeaj, si përfaqësues i opozitës, jo Berisha
26/11 14:32
Top News – PD ‘përplaset’ me Policinë për protestën/ ‘Nuk ju marrim leje, thjesht ju njoftojmë!’
26/11 12:13
Top News – Policia nuk jep leje për protestën e Berishës – Shkak, siguria për delegacionet e BE
25/11 22:54
Top News – Veliaj me kryebashkiakët e Rajonit – ‘Samiti i BE do jetë një histori suksesi’
25/11 22:01
Top News – Pavarësia bën bashkë Ramën dhe Kurtin/ Kuvendi i Kosovës dhe Shqipërisë ‘bëhen një’
25/11 20:44
Top News – Përgjimet ndaj politikanit ‘Taulant’! / Gjiknuri- Duhet të pyesni vetë personin
25/11 19:11
Top News- Ata që janë afër dhe larg me kryeministrin/ Emrat e rinj dhe ata që rikandidojnë në 14 maj
25/11 18:18
Top Channel/ Lufta brenda PD-së, Berisha sulmon kandidatët e grupit Alibeaj
25/11 15:21