Top Channel/ Bashkia jep bursa për ekselentët, Veliaj: Këta janë vipa që do i dëgjojmë gjatë
25/01/2023 21:59

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, dha lajmin e mirë se rreth 1500 nxënës ekselentë përfitojnë bursa për vitin 2022-2023. Pata mundësinë t’i falenderoj dhe t’u them që këta janë vipat e vërtetë të qytetit tonë. Ka lloj-lloj vipash dhe emisione me vipa, por shkojnë dhe vijnë. Këta janë ca vipa që do i dëgjojmë gjatë dhe ua dëgjojmë këngën për mirë shumë më shumë se cikli i një emisioni televiziv. Shpresoj që edhe në këto rrjetet sociale t’i promovoni dhe t’i inkurajoni. Jemi munduar edhe në tabelat e Tiranës. Fatkeqësisht e kemi akoma një debat në 2023 se çfarë konsiderohet sukses. Ai i forti i lagjes, ai që merret me punë të pista, ai që tregon lukse të pajustifikuara apo ai që mëson fort dhe punon dhe është vullnetar dhe kontribuon në shoqëri. Dua që të kemi një kundër ofensivë të anti-kulturës, me kulturë, me dije dhe me arsim dhe ndaj këto 1206 janë shumë të çmuar për ne. ministria e arsimit së fundmi ka rinovuar kriteret për ekselentët dhe listës i janë shtuar edhe 149 nxënës të tjerë.

Top News – Fiksimi i çmimeve / Kushtetuesja ‘gjykon’ bordet e qeverisë
29/01 13:33
Top News – ‘Jam viktimë e prostitucionit’, 24-vjeçarja sajoi për azil në Britani
29/01 13:33
Top News – Polici e gjobiti, ai e rreh / Pranga 48-vjeçarit në Korcë, në Tiranë kapet shpërndarësi
29/01 12:57
Top Channel/ Mësuesi fermer! Mësimdhënësi i biologjisë që kultivon perimet e veçanta
29/01 12:30
Top Channel/ Protestë pas një aksidenti, banorët e Elbasanit kërkojnë zgjidhje për unazën e qytetit
29/01 12:30
Top Channel/ Vajza ekselente, Sara Çaushi, nxënësja e “Qemal Stafa” përfiton bursën nga bashkia
29/01 12:24
Top News – Rruga po u merr jetën, protestë në Elbasan
29/01 12:19
Top News – Akti i fundit / Apeli do të vendosë për dosjen ‘Babale’
29/01 12:18
Top Channel/ Hiqen kamerat ilegale, policia ndërhyn në rrugët e shumë qyteteve të vendit
29/01 11:47
Top News – Amullia me komisionerët e PD / Pas Berishës, edhe Alibeaj dorëzon emrat në KQZ
29/01 11:36
Top Channel/ Unaza e Elbasanit, burim aksidentesh/ Banorët në protestë pas vdekjes së 20-vjeçarit
29/01 11:00
Top News – Në Fier e Lushnje / Policia vijon çmontimin e kamerave anonime
29/01 10:44
Top Channel/ Policia heq kamerat e “të fortëve” në Fier dhe Lushnjë, merren nën hetim pesë persona
29/01 10:04
Top News – U vetëvra apo e qëlloi policia?/ Vdes autori që plagosi nënë e bijë
28/01 22:52
Top Channel/ Tiranë, arrestohet i riu që përplasi 9 vjeçaren me motor dhe u largua
28/01 22:14
Top Channel/ Sherr me çekanë e kaçavida në qendër të Fierit, plagoset 40-vjeçari
28/01 21:10
Top Channel/ Ceremonia për Isuf Kalon/ Tepelenë, mjeku u përcoll për në banesën e fundit
28/01 19:55
Top Channel/ Ndikimi i medias/ Të lodhur nga politika, shikuesit tërhiqen nga formate si Big Brother
28/01 19:50
Top Channel/ Protestë në mbrojtje të natyrës! Kundër aeroportit në zonën Vjosë-Nartë
28/01 19:50
Top Channel/ Përhapja e gripit/ Shqipëria më nivel mesatar, krahasuar me europën
28/01 19:45