Top Channel/ Basha takim me strukturat në Durrës: Rezultati i 25 prillit nuk do të pranohet kurrë!
11/05/2021 12:02

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me strukturat në Durrës ka theksuar edhe një herë se PD nuk do ta pranojë rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, sepse zgjedhjet i konsideron ‘masakër elektorale’. Basha tha se demokratët nuk do të dorëzohen kurrë dhe beteja deri në përmbysjen e regjimit Rama-Doshi do të vazhdojë. “Demokratët nuk dorëzohen kurrë. Ne jemi e e vetmja digë që e ndan të mirën nga e keqja, dëshpërimin nga shpresa. ne jemi nisur për t’i çuar shqiptarët drejtë një të ardhme më të mirë. Në 25 prill vullneti i zgjedhjeve u tjetërsua. Ky rezultat nuk do të pranohet kurrë, e qartë si ky diel që shndrit. Dhe për kë mendon se 25 prilli është mbarimi i betejës sonë e ka gabim. Beteja jonë do të vazhdojë deri në përmbysjen e regjimit Rama-Doshi. Ata që na bëjnë me faj, ju them se për PD opsioni i bashkëpunimit me krimin do të jetë zero. Pushteti i marrë me krimin pjell vetëm krim. Ne nuk e kërkuam pushtetin për vetën tonë, ne e dorëzuam për t’u bërë njësh me qytetarët. Pushteti për ne nuk është një mjet për të vjedhur dhe blerë votat, por një mjet për të përmirësuar jetën e qytetarëve. Ne jemi një shtëpi e madhe dhe çdo kush ka të mirat dhe të metat e tij/saj, por një gjë na bashkon vendosmëria për t’iu shërbyer këtyre njerëzve. Mendimet dhe idetë, kritikat konstruktive ne i mirëpresim, por duhet të vazhdojmë betejën që në 25 prill menduan se e mbyllën. Në 25 prill ata mbyllën vetëm një mundësi për ndryshimin që do të sillte vota plebishitare e qytetarëve”, tha Basha.

Top News – Dosja nga Kuvendi në Kushtetuese/ Shkarkimi i Ilir Metës mbërrin në gjykatë
14/06 11:07
Top News – Pas takimit mes Ramës dhe Blinken/ Yuri Kim, një mesazh amerikan për Shqipërinë
14/06 11:01
Top Channel/Prioritetet e Shqipërisë në OKB,çështjet që përballin anëtarët e Këshillit të Sigurimit
13/06 02:11
Top Channel/ Kongresi i PS, Rama tregon strategjinë. Ruçi jep dorëheqjen nga çdo funksion politik
13/06 02:09
Top Channel/ Ministrja Xhaçka voton në Asamblenë e Përgjithshme të OKB
11/06 16:50
Top News – Kongresi i jashtëzakonshëm i PS/ Balla-do vendosë piketat për mandatin e tretë
11/06 16:19
Top Channel/ A do dekretojë Meta qeverinë Rama 3? Presidenti reagon kundër Kuvendit aktual
11/06 15:17
Top Channel/ PS, Kongres për mandatin e tretë/ Balla i sigurt për bashkëpunim me PD në shtator
11/06 15:14
Top Channel/ Do e njohë vendimin e Gjykatës Kushtetuese nëse voton shkarkimin? Ja përgjigja e Metës
11/06 14:30
Top Channel/ Balla jep detaje për Asamblenë:Për socialistët është festë! Ç’pritet të miratohet nesër
11/06 12:26
Top Channel/ BE ofron 30 miliardë euro Ballkanit. Varhelyi: Në qershor vendimi për Shqipërinë
10/06 15:11
Top Channel/ Karta e gjelbër të njihet nga BE! Kërkesa e Ramës për komisionarin për zgjerimin e BE
10/06 15:10
Top Channel/ Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, Rama pret të gjithë liderët e rajonit
10/06 12:52
Top News – Kryeministrja e Serbisë/ Brnabiç takohet me Ramën para samitit: Pa koment
10/06 12:35
Top News – Presidenti i Malit të Zi/ Milo Gjukanoviç me Ramën për Samitin Ballkanik:Pa koment
10/06 12:34
Top News – Rama takon Albin Kurtin/ Para nisjes së samitit të ballkanit: Pa koment
10/06 12:33
Top News – Rama takohet me Zaev/ Në nisje të samitit të liderve të ballkanit: Pa koment
10/06 12:32
Top Channel/ Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë, me liderët e rajonit e komisioneri Varhely
10/06 12:28
Top News -Votoi për shkarkimin e presidentit/Tedi Blushi publikon foton e deputetit me euro në ballë
10/06 12:02
Top News – Samiti i liderëve të Ballkanit/ Kryeministri Rama me homologun e Bosnjë-Hercegovinës
10/06 11:31