Top Channel/ Basha për mediat: Pazari është i qartë, ky parlament ka marrë fund
18/04/2024 11:42

Kreu i PD, Lulzim Basha ka hedhur akuza ndaj deputetëve të Rithemelimit se janë të kapur nga qeveria. “Kalojnë vendime të rëndësishme pa opozitë dhe bëhen bashkë për një amnisti që amniston të korruptuarit dhe jo protestuesit që u ngitën kundër të korruptuarve, nga njëra anë duan t’i imponohen PD, të përkushtimit tonë në raport me drejtësinë, Rama përdor pazarzhinjtë për t’i bërë nder atyre dhe merr nderin në kthim që është qëndrimi i rakorduar i Olta Xhaçkës, si do ta çojë në Kushtetuese, kushtetuesja u shpreh, ta bllokojnë këtë revolucionarët, bubat e Lindita Nikollës. Me vendimin për Olta Xhaçkën jemi në krizë kushtetuese, çohet PS dhe këta bëjnë asgjë, e kanë ngrënë lugën e çorbës së prishur, janë ngritur pesë muaj me radhë, që po mbronin interesat e shqiptarëve. Tani bëjnë si i bukuri shejtan, janë të kapur...”, tha Basha.

Top News/ Avokati në gjendje të rëndë, por stabël/ Gjendja e Sokol Mëngjesit, mjekët japin detaje
30/05 18:03
Top Channel/ Skema mashtrimi të kredidhënies, Prokuroria sekuestron llogari në vlerë 10 mln euro
30/05 17:36
Top Channel/ Aksident i rëndë në Lezhë-Milot, makina përplaset me trajlerin, plagoset rëndë polici
30/05 17:05
Top Channel/ Ndotja e kanaleve vaditëse,agronomët:Ujëmbledhësi i Myzeqesë me nivel të lartë amoniaku
30/05 17:03
Top Channel/ “Presim 72 orë”, mjeku për Sokol Mëngjesin: Gjendja kritike, shpresojmë t’i ulet edema
30/05 16:45
Top Channel/ “Ishte i axhituar, u detyruam ta…”, flet mjeku për avokatin Mëngjesi
30/05 16:44
Top Channel/ Shkodër, 4 shoferë të arrestuar në maj dhe 16 nën hetim, vendosen rreth 3 mijë gjoba
30/05 16:37
Top Channel/ Pengimi i zgjerimit, interesi i Hungarisë? Diplomatët e BE-së: “Ta harrojë”!
30/05 15:42
Top Channel/ Arrestohet spiuni Serb në Veri, Knezheviç dyshohet se punonte për BIA-n
30/05 15:41
Top Channel/ Frontex shkon në Serbi, BE e bën fakt: Do kontrollojmë ne kufijtë!
30/05 15:38
Top Channel/ Borell jep alarmin: Konfliktet do dalin jashtë kontrollit, përfshirë Ballkanin!
30/05 15:38
Top Channel/Në burg për vetëvrasjen e gruas/ Arrazi kishtë kërkuar lirinë në Gjykatën e Apelit
30/05 15:30
Top Channel/ Të ndarë për dosjet, historitë e sigurimit shkaktojnë ende debat në mesin e politikës
30/05 15:27
Top Channel/ Mazhoranca dhe opozita me qëndrime të kundërta. Seanca nis me tensione
30/05 15:19
Top News/ Antikorrupsionin për qeverinë teknike. Diskutimet nën tavolinë mes PS dhe opozitës
30/05 15:16
Top Channel/ Avokati Mëngjesi, po trajtohet në spitalin e Traumës për shkak të dëmtimeve në kokë
30/05 15:16
Top Channel/Dëshmia e Dorian Alia:E bëra me porosi nga Dritan Nano,të hiqte dorë nga gjyqi i pronave
30/05 15:13
Top News/ ‘Avokatin Mëngjesi donim ta trembnim’. Dhunuesit: E ndoqëm pasi na porositi Dritan Nano
30/05 14:56
Top Channel/ Ekzekutohet kandidati për kryetar bashkie në Meksikë
30/05 14:55
Top News/ 15 ditë burg për rusin që kërkohej për mashtrim, kishte dhe pasaportë izraelite
30/05 14:54