Top Channel/ Basha nga Vlora: Rama do të prishë 110.000 shtëpi, po ju gënjen prapë për legalizimet
22/04/2021 13:40

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot fushatën përmbyllëse në qytetin e Vlorës. Basha foli për legalizimet në Vlorë dhe akuzoi kryeministrin Rama se “ka ndërmend të prishë 110 mijë shtëpi”. “110 mijë shtëpi po bëhen gati t’i shkatërrojnë pas zgjedhjeve, e dëgjuat me veshët tuaj. Kërkon votën për t’i legalizuar por nuk ka ndër mend t’i legalizoj, por ka ndërmend t’i prishë siç prishi shtëpitë e Astirit mos t’i dëmshpërblej jetën, djersën, mundin e prindërve, e bijve vlonjat në emigracion. Ky është Edi Rama i vërtetë, premton për votën dhe të nesërmen jo që vetëm që nuk e zbaton premtimin por ia kthen shpinën ndërsa qytetarëve i tregon forcën, brutalitetin, arrogancën e një pushteti të pashpirt për Vlorën, më të pashpirt për shqiptarët dhe Shqipërinë”, tha Basha. Sipas kryedemokratit, taksat e larta ia kanë vështirësuar jetesën vlonjatëve. “Për fermerë e peshkatarë, sipërmarrës të vegjël, të mesëm e të mëdhenj, vlonjatë me shpirt sipërmarrje që kanë çarë nga zero e janë bërë maja e kapitalizmit të lirë nga Italia në Amerikë, nga Gjermania në Britani por nuk ja dalin dot në Vlorën e kapur nga një njeri që në tetë vite ju ka vënë shkelmin në fyt që e bërë naftën për vlonjatët e shqiptarët më të shtrenjtën në botë pas Singaporit e të Suedisë që rriti çmimin e energjisë elektrike , që rriti çmimin faturave për çdo familje, që rriti taksat, tarifat dhe gjithçka”.

Top Channel/ Basha do përballet me rivalët/ Të dielën mbledhja e kryesisë së PD & Këshillit Kombëtar
13/05 15:23
Top News – Besimtarët festojnë Fiter Bajramin/ Mesazhet dhe urimet nga politika shqiptare
13/05 13:17
Top Channel/ Urimet e liderëve për Bajram/Vizita dhe mesazhet e politikanëve në komunitetin mysliman
13/05 12:55
Top Channel/ Meta: Sakrifica e besimtarëve myslimanë të na frymëzojë për një shoqëri me solidare
13/05 11:16
Top Channel/ Basha uron besimtarët myslimanë: Agjërim të pranuar e shpresë të ripërtëritur
13/05 10:43
Top Channel/PD-LSI kërkuan përsëritjen e zgjedhjeve,KAS pezullon vendimin për qarkun e Gjirokastrës
12/05 17:27
Top Channel/ Rama dorëzon shtëpitë e reja/ Takime me banorët e Kamzës që u dëmtuan nga tërmeti
12/05 15:25
Top Channel/ Basha, “fushatë” në Lezhë/ Takimi me mbështetësit e PD: Ja si u vodhën zgjedhjet
12/05 15:23
Top Channel/ Kadilli nis fushatën për të ‘rrëzuar’ Bashën: Të ofrojmë një opozitë të re!
12/05 14:59
Top Channel/ Nis shqyrtimi i ankesave/ Qarku i parë Gjirokastra. Ankesa nga PD, LSI dhe VV
12/05 12:51
Top Channel/ Pyetet SHISH: Kë takoi Meta/ Kishte info për strukturën e mbrojtjes së votës së PD?
11/05 15:16
Top Channel/ Basha nis fushatën e dytë/ Takime në Durrës: Nuk do njohim rezultatin e 25 Prillit
11/05 15:14
Top Channel/ Basha takim me strukturat në Durrës: Rezultati i 25 prillit nuk do të pranohet kurrë!
11/05 12:02
Top Channel/ PD e LSI duan anulim rezultati/ Paraqesin në KQZ 20 ankesa për zgjedhjet
10/05 15:12
Top Channel/ Rama: Bashkëpunim me PD, do e ‘çmontojmë’ Presidencën. Meta është një turp!
10/05 15:04
Top News – Dorëheqje në Partinë Demokratike/ Dy sekretarë ‘tradhëtojnë’ Lulzim Bashën
10/05 13:58
Top News – Përgjigje flakë për flakë e Metës/ ‘Kapja e shtetit, komplot kundër demokracisë’
10/05 13:37
Top Channel/ KQZ cakton relatorët për ankesat/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe. LSI ankohet Beratin
10/05 12:23
Top Channel/ Mesazhi i fundit i Ramës për deputetët që humbën
10/05 12:05
Top Channel/ Rama tregon premtimet e mandatit të tretë. Ja taksat e reja
10/05 12:05