Top Channel/ Basha në fushatë me Kryemadhin! Marrin pjesë në takimin e opozitës në Kombinat
19/04/2021 15:23

Në javën e fundit të fushatës elektorale për herë të parë Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha u shfaqën krah njeri- tjetrit në Kombinat për të shuar çdo aludim se pas 25 Prillit mund të ketë një qeveri PS-PD. “Me siguri ju ka rënë në sy edhe ju që edhe Edi Rama e ka kuptuar, e ka mësuar tani që me 25 prill ai humb dhe Shqipëria fiton dhe dhe tani po përpiqet të hapë një deriçkë dhe kërkon të bëhet pjesë e qeverisjes që do të formojmë pas zgjedhjeve të 25 prillit. Koalicioni për ndryshim do të bëjë koalicion me Lëvizjen Socialiste për Integrim me qëllim për t’i dhënë vendit një qeverisje të ndryshimit, një qeverisje të shpresës, një qeverisje e cila do të hapë rrugën për Shqipërinë në Europë, duke hapur brenda 100 ditëve të para negociatat”, tha Basha. Edi Rama e ka shprehur publikisht dëshirën për të bashkëpunuar sërish me Lulzim Bashën, por Monika Kryemadhi beson se ftesat e kryesocialistit nuk lëkundin koalicionin mes dy partive më të mëdha të opozitës. “Jemi të dy bashkë edhe pse kemi 2 vjet që nuk ndahemi asnjë moment, Unë nuk është se jam shqetësuar por në fakt sot e kamë kuptuar tmerrin e madh të Edi Ramës. Deklarata e e Presidentit të Serbisë tregonte hallin e madh të Edi Ramës sepse çfarë shikon ai? Shikon te Lulzim Basha, shikon te Monika Kryemadhi, shikon te çdo demokratë, te çdo LSI-stë, te çdo socialistë i ndershëm që do të votoj në 25 prill kundër Edi Ramës dhe Rilindjes dhe pro erës së ndryshimit”, deklaroi Kryemadhi. Kjo ishte ishte dalja e parë e dy drejtuesve te opozitës, pas ftesave publike te kryeministrit në adresë të kryedemokratit. Fushata elektorale ka ndarë fizikisht drejtuesit e opozitës, të cilët janë angazhuar në terren për të mbledhur vota për vete . Lulzim Basha krahas fushatës brenda vendit, është i angazhuar edhe me lobim përtej kufijve. Sot ishte radha Partisë Konservatore Britanike, me përfaqësuesit e të cilëve zhvilloi një video konferencë.

Top Channel/ Basha sulmon edhe KQZ/I paraprin vendimit të KAS për ankimimet e opozitës për zgjedhjet
14/05 15:39
Top Channel/ Policia, raport sekret për “Metën”/ Deputeti Braho: Analizë psikike të Presidentit
14/05 15:17
Top News – PD dhe LSI paraqesin provat në KAS/ Kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Berat
14/05 15:06
Top News – Nuk kontrollohen ndërtimet në bregdet/ Rama-Mos u merrni me rregullimin e avllive
14/05 14:41
Top Channel/ Rama për ndërtimet pa leje: Mos u fokusoni në maja malesh, sytë nga zonat turistike!
14/05 14:35
Top News – Basha me demokratët në Fier/ ‘Regjimi Rama-Doshi ndaloi përkohësisht ndryshimin’
14/05 12:57
Top Channel/ Ankesat për Beratin/ KAS shqyrton kërkesat ankimore të PD dhe LSI
14/05 12:36
Top Channel/Rama:Zonat turistike, si drita e syve për vendin!E pa pranueshme që ndërtimet pa leje…
14/05 12:33
Top Channel/ Miratohet plani i hetimit/ Shkresa me info sekrete nga policia në komisionin për Metën
14/05 12:31
Top Channel/ Basha: Masakra elektorale nuk do pranohet! Është ‘çirak’ i Ramës, ai që mendon se…
14/05 11:53
Top Channel/ Basha do përballet me rivalët/ Të dielën mbledhja e kryesisë së PD & Këshillit Kombëtar
13/05 15:23
Top News – Besimtarët festojnë Fiter Bajramin/ Mesazhet dhe urimet nga politika shqiptare
13/05 13:17
Top Channel/ Urimet e liderëve për Bajram/Vizita dhe mesazhet e politikanëve në komunitetin mysliman
13/05 12:55
Top Channel/ Meta: Sakrifica e besimtarëve myslimanë të na frymëzojë për një shoqëri me solidare
13/05 11:16
Top Channel/ Basha uron besimtarët myslimanë: Agjërim të pranuar e shpresë të ripërtëritur
13/05 10:43
Top Channel/PD-LSI kërkuan përsëritjen e zgjedhjeve,KAS pezullon vendimin për qarkun e Gjirokastrës
12/05 17:27
Top Channel/ Rama dorëzon shtëpitë e reja/ Takime me banorët e Kamzës që u dëmtuan nga tërmeti
12/05 15:25
Top Channel/ Basha, “fushatë” në Lezhë/ Takimi me mbështetësit e PD: Ja si u vodhën zgjedhjet
12/05 15:23
Top Channel/ Kadilli nis fushatën për të ‘rrëzuar’ Bashën: Të ofrojmë një opozitë të re!
12/05 14:59
Top Channel/ Nis shqyrtimi i ankesave/ Qarku i parë Gjirokastra. Ankesa nga PD, LSI dhe VV
12/05 12:51