Top Channel/ Basha me familjen në Durrës: Më 25 prill votoni ndryshimin, është për fëmijët tuaj
14/04/2021 10:07

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vizituar një familje të majtë prej vitesh që i bashkohen PD, në Shkozet të Durrësit. Kryefamiljari Rustem Vata thotë se zhgënjimi që ka marrë nga qeveria 8 vitet e fundit, ka bërë që t’i bashkohet ndryshimit më 25 prill. Rustem Vata: Mirë se erdhe! Je i nderuar i respektuar, do fitojmë! Lulzim Basha: Të falenderoj nga zemra bashkë me ju Rustem Vata: Kam tre fëmijë. Lulzim Basha: Ti keni me jetë! Rustem Vata: I kemi në Itali sepse… Lulzim Basha: I keni emigrantë? Rustem Vata: Z. Basha me thënë të drejtën, kam vite që kam qenë në PS por me kontribut… Lulzim Basha: Anëtarë apo votues? Rustem Vata: Jo, jo votues dhe anëtar. Jam me teser dhe që atëherë kam kontribuar dhe kam bërë një punë mjaft të madhe. Me shpresa doli Edi Rama duke thënë që.. Lulzim Basha: Legalizimet falas… Rustem Vata: Gënjejnë njerëzit me një fjalë. Basha u zotua se programet e Partisë Demokratike do t’u vijnë në ndihmë të gjithë shqiptarëve pa dallim partiak. Ai gjithashtu tha se besimi tek qeveria e ardhshme, shihet edhe tek mbështetja e socialistëve që po i japin ndryshimit më 25 prill.

Top News – Axhenda dhe letra e dytë e Metës!/ ‘Pse nuk mund të përballem me ligjvënësit’
06/05 14:31
Top News – Opozita ‘voton’ shkarkimin e Metës/ Dy deputetë ‘pro’ hetimit të presidentit
06/05 14:23
Top Channel/ Shkarkimi i Metës, nis puna në Kuvend. Kërkesa kalon në Komisionin e Ligjeve
05/05 15:20
Top Channel/ PD bën padi në SPAK, akuza se në Pukë u blenë votat nga PSD dhe kandidati i PS
05/05 15:13
Top Channel/“Do ta mërzis Ramën në Parlament”, Gjekmarkaj: Duhen protesta brenda dhe jashtë Kuvendit
05/05 15:11
Top Channel/ “Pa parlament të plotë s’ka BE”, Komisioneri Oliver Varhelyi mesazh në Tiranë
05/05 15:06
Top Channel/ Shkarkimi i Presidentit. PS nuk humbet kohë, Manja: Mbledhja nesër
05/05 14:02
Top News – ‘Non paper’, nuk është e vërtetë!/ Ndryshimi i kufijve, flet komisioneri Varhelyi
05/05 13:54
Top News – Qëndrimi i BE për zgjedhjet/ Varhelyi dhe Rama, mesazhe për Bashën
05/05 13:53
Top Channel/ Nisma për shkarkimin e Metës/ Kërkesa e PS diskutohet në Kuvend
05/05 13:02
Top Channel/ Kryetari i Bashkisë së Tiranës, homazhe në nder të Dëshmorëve të Atdheut
05/05 12:48
Top Channel/Të ndarë edhe për dëshmorët, ceremonia për ‘5 Majin’ në varrezat e dëshmorëve të atdheut
05/05 12:15
Top Channel/Varhelyi flet për “Non-Papers”: Lajme të pavërteta!Rama: Vizioni im, “Shengeni Rajonal”
05/05 11:50
Top Channel/Varhelyi: Pa parlament të plotë nuk ecni drejt BE! Rama: PD është e mirëpritur kurdoherë
05/05 11:37
Top Channel/ Duhet pasaportë vaksinimi për turistët që vijnë në Shqipëri? Ja si përgjigjet Rama
05/05 11:33
Top Channel/ Meta: Sot është dita e atyre që dhanë jetën për liri
05/05 11:32
Top Channel/ Momenti kur avioni ndalon fjalën e komisionerit Varhelyi. Rama nuk mban të qeshurën
05/05 11:31
Top Channel/ Presidenti Meta nderon sakrificat sublime të Dëshmorëve të Atdheut
05/05 11:28
Top Channel/ ‘5 Maji’, Basha homazhe në varrezat e “Dëshmorëve të Atdheut”
05/05 11:14
Top Channel/Varhelyi: Pa parlament të plotë nuk ecni drejt BE! Rama: PD është e mirëpritur kurdoherë
05/05 11:12