Top Channel/ Basha akuzon Ramën për helikopterët: Nuk përdoren për zjarret por për udhëtimet e tij
04/08/2021 15:10

Presidenti Ilir Meta ka lënë mënjanë gjuhën kritikuese për keqmenaxhim të krizës së zjarreve nga ana e qeverisë teksa ka përshëndetur ndihmën e ofruar nga Bashkimi Europian për përballimin e situatës nga zjarret. Një ditë pasi i bëri thirrje instancave shtetërore për organizimin e operacioneve më efikase nga ajri, kryetari i shtetit përmes një postimi bëri me dije se mirëpret aktivizimi i Mekanizmit të Mbrojtjes Civile nga Bashkimi Europian për Shqipërinë. Në të njëjtën linjë ishte edhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha që e ka vlerësuar si një lajm të mirë në këto moment kritike për Shqipërinë ndihmën e BE-së.

Top Channel/PD:Kodi etik i Ramës?Hi syve/“Ministrat shkojnë në hotele që kushtojnë 700 euro nata”
18/09 15:09
Top Channel/“Kush shkel etikën largohet”,Rama u kujton ministrave rregullat e sjelljes gjatë detyrës
18/09 15:08
Top News – Pas betimit nisin porositë/Rama i prerë dhe i qartë me ministrat e rinj
18/09 15:06
Top News-Ndërkombëtarët urojnë qeverinë ‘Rama 3’/ Kim dhe Soreca gati për të punuar me kryeministrin
18/09 15:06
Top Channel/ “Rama 3” betohet para Metës, ceremonia në Presidencë për nisjen e mandatit të tretë
18/09 15:03
Top News-Rama u mbyll gojën ministrave të rinj/’Qëndrimet kundër vendimeve, të patolerueshme’
18/09 13:56
Top News-‘Të ftohet populli për të ndarë mendime’/Rama-Nuk ka rëndësi, të majtë apo të djathtë!
18/09 13:51
Top News-‘Bashkëqeverisja është Bibla dhe Kurani juaj’/Sanksione për zyrtarët që…
18/09 13:51
Top News-Rama qanë hallin me ministart/’Falemiderit që do ndani me mua telashet’
18/09 13:50
Top News-Rama ultimatum ministrave/’Tundni dynjanë për hallet e qytetarëve si për babain tuaj’
18/09 13:46
Top News-‘U nisëm me sportele me hekura e tym qoftesh’/’Me shkop drejtorëve që i lenë varur..’
18/09 13:46
Top News-‘Mbani larg krushq e kushërinj’/Rama u jep leksione politike, morale e pune ministrave
18/09 13:45
Top News-‘Nuk mund të shkoni në kafene në ditë pune’/’Ndjesë publike ose lironi karrigen’
18/09 13:45
Top News-‘Keni përgjegjësi për motivimin moral të administratës’/’Të punojmë në zyrë apo distancë’
18/09 13:44
Top News-Rama strikt me ministrat,leje,Ballës/’E padiskutueshme prania juaj në orën fikse në seancë’
18/09 13:44
Top News – Shkeli Kushtetutën’/Ulsi Manja i jep dorën presidentit Ilir Meta
18/09 13:43
Top News-Rama-Meta bëjnë paqe/Kryeministri betohet para presidentit për detyrën e re
18/09 13:43
Top News-Qeveria e re zotohet para Presidentit/‘Betohem në nderin tim se do të zbatoj Kushtetutën’
18/09 13:43
Top News-Rama i jep fund festave të administratës’/’Drejtorë organizojnë mbremje dëfrimi’
18/09 13:42
Top News-‘Deri në 2013-ën nuk u la asgjë’/Rama për PD-Kanë marrë ç’kanë gjetur, karrige e piktura
18/09 13:42