Top Channel/ Banorët po djegin pyjet! Aktivizohen disa vatra zjarri në Lezhë
16/09/2021 21:51

Disa vatra të reja zjarri janë përhapur gjatë pasdites së sotme në zonën midis Kallmetit si edhe Kolshit në Lezhë. Vatrat dyshohet se janë të qëllimshme pasi temperaturat janë të ulëta dhe nuk ka erë që të favorizojë flakët. Këto territore njihen si zona malore dhe përdoren si kullota nga barinjtë. Sipas zjarrfiksëve, ndërhyrja është e vështirë për shkak të terrenit të thepisur. Deri tani, raportohet për një sipërfaqe të konsiderueshme të pishave të djegura.

Top News – Bushati replikon Ballukun ‘Fusni shifra kot për t’ju hedhur hi syve të qytetarëve’
28/10 20:22
Top News – Balluku përplaset keq me deputetin e PD gjatë seancës parlamentare
28/10 20:20
Top News – Balluku ‘mbërthen’ opozitën me argumente dhe shifra, zbërthen gjithça në Parlament
28/10 20:20
Top News – Balluku i tregon vendin PD ‘Mund ta kishit bërë edhe ju para 8 vitesh, por..’
28/10 20:04
Top Channel/ Vdekja e rusëve do rindërtohet, për të zbuluar se çfarë i vrau katër turistët në Qerret
28/10 19:52
Top Channel/ Dorëzohen banesat për të pastrehët, u ndërtuan falë nismës së gazetarit, Marin Mema
28/10 19:47
Top Channel/Fëmijët po kequshqehen/Qeveria e ndalon,por prindërit ju blejnë ushqime të pashëndetshme
28/10 19:46
Top Channel/ Në Krujë epidemi hidrike/ ISHP: Në ujë hyri bakteri enterokok, për shkak të shiut
28/10 19:40
Top News – Fier, 80 vendstrehimet e vrasësve/ Qyteti prej të shtunës i blinduar nga policia
28/10 19:38
Top News- Rindërtimi pas tërmetit/Marin Mema krah shoqatës “Sali Çekaj” vijon dorëzimet e shtëpive
28/10 19:24
Top Channel/ Aksident në aksin Lezhë-Balldre/ Makina përplaset me motoçikletën në fshatin Balldre
28/10 19:15
Top News- Dëshmia e shqiptarit befason policin/Ja kush ma futi heroinën në makinë
28/10 19:10
Top Channel/ Mediu: Si do e përballojë huanë OSHEE në këtë situatë?
28/10 18:58
Top Channel/ Bushati ironizon Ramën: I gjithëpushtetshmi detyron ministren të lutet për shi
28/10 18:57
Top Channel/Bushati në Kuvend:Kjo kredi s’do ishte barrë për qytetarin nëse do menaxhohej siç duhet
28/10 18:54
Top Channel/ Balluku debaton me Bardhin: Si ka mundësi që 235 mln euro janë…
28/10 18:53
Top News – Padi për ata që tjetërsuan votën/ Celibashi nga Korça, komisionerët në ankth
28/10 18:34
Top News – Oficeri malazez që u vra nga bandat/ Hetimi nga Shqipëria zbulon detajin shokues
28/10 18:33
Top News- Kur mbërrin në vendet e vafra/Ilaçi që bën mrekulli kundër Covid-19
28/10 18:33
Top Channel/ Bardhi akuzon Gjiknurin për udhëtime me mafiozë e llogari të fshehta në Maltë
28/10 18:28