Top Channel/ Atentat në Tiranë/ U qëllua me armë me silenciator administratori i një shkolle
18/01/2022 19:51

Polciia ka shoqeruar disa deshmitare okulare mbi ngjarjen e ndodhur ne afersi te liqenit ne Tirane, per te cilen grupi i hetimit kembengul se ne shenjester te atentatit ishte administratori i nje shkolle, Lulzim Masha, i cili per fat te mire nuk u demtua. Por deri nhe oret e vonma deshmitaret nuk kane identifikuar ye dhena konkrete mbi autoritn e atentatit . ai qelloi me dy plumba ne drehtim te mjetit qe dretohej nga 63 vjwcari. Personi i paidentifikuar pershkruhet si nje djale ne moshe te re rreth 30 vjec dhe pa maske ne fytyre. Kurs emotivet mbeten te paqarta edhe pse grupi i etimit shton se ka dyshime paraprake se ndaj bziensmenit eshte QELLUAR per ti dhene nje mesazh kercenues. Nga ana tjeter ne deshmine e pare biznesmeni Lulzim Masha ka hedhur poshte versionin e policise qe njoftoi se ishte hapur zjarr ne makinen me tye cilen po udhetonte i vetem MASHA,. Sipas versionit te 63 vjecarit nuk ishte ai qendra e atentatit, mbasi nuk ka konflikte. Masha deklaroi per median se po udhetonte kur degjoi te shtena mbas konfliktit mes ty personave. Por te shtenat nuk jane degjuar nga deshmitaret e tjere. Gjate veprimeve te para hetimore ,Masha ka qendruar deri ne oret e vona ne polici ku ka dhene deshmi te detajuar per ngjarjen

Top Channe/ E rëndë në Pogradec! Babai plagos me çifte të birin, 47-vjeçari ishte i dehur
24/07 23:16
Top News/ Babai plagos me çifte djalin/ Pogradec, shkoi në banesë i dehur dhe e dhunoi të atin
24/07 22:59
Top Channel/ Shira të dendura gjatë pasdites! Rrëshqitje dherash në segmentin rrugor Gjegjan-Mirditë
24/07 22:22
Top Channel/ Babai qëlloi me armë djalin që e dhunoi! Flet për TCH xhaxhai: Dëgjuam që po qanin…
24/07 22:11
Top News/ Rrëshqitje masive dherash në Mirditë, bllokohet rruga. Rrezikohet dhe një trajler
24/07 21:57
Top News/ I zë shiu gjatë eksplorimit të lumit të Langaricës, bllokohen turistët në Përmet
24/07 21:56
Top Channel/ U plagos me armë nga i ati, 47-vjeçari transportohet me helikopter drejt Tiranës
24/07 21:26
Top News/ “Mos kalo”, SPAK bllokon apartamentin e ish-ministrit Ilir Beqaj në Vlorë
24/07 21:14
Top Channel/ Përfundon kontrolli i banesës së Beqajt! Oficerët e SPAK dalin me dosje dhe shkresa
24/07 20:48
Top Channel/ Babai plagos me çifte të birin, 47-vjeçari në gjendje të rëndë
24/07 20:05
Top News/ Babai plagos me çifte djalin në Pogradec, e qëlloi në banesë pasi i biri e goditi
24/07 19:56
Top Channel/ Bardhi: PS injoron Kushtetutën! Moszbatimi i vendimit të GJK për Xhaçkën, vepër penale
24/07 19:45
Top Channel/ SPAK shkatërron “konsullatën”! Deri në 45 mijë euro për dërgimin në SHBA
24/07 19:35
Top Channel/ Onkologjikun po e heton SPAK/ Mjekët e akuzuar për abuzim paraqiten para prokurorëve
24/07 19:33
Top Channel/ “KQZ, gati për votën e diasporës” Celibashi: Kemi ngritur strukturën administrative
24/07 19:22
Top Channel/Gruaja tentoi mbytjen me fëmijët! Flet për Top Channel bashkëshorti: S’jam unë shkaktari
24/07 18:45
Top Channel/ SPAK kontroll në banesën e ish-ministrit Ilir Beqaj në Lungomarek, ja çfarë u gjet
24/07 18:31
Top News/ Zjarr i qëllimshëm në Gjirokastër, flakët kërcënojnë fshatin
24/07 17:54
Top News/ ‘Hesapet’ e reja të Fatos Tushes në SPAK. Dosja për fshehje pasurie dorëzohet në gjykatë
24/07 17:21
Top Channel/ Zjarr masiv pranë Gjirokastrës, banorë dhe zjarrfikës në luftë me flakët
24/07 17:19