Top Channel/ Atentat me 5 viktima, autoritetet izraelite: ishin dy autor të maskuar
09/06/2023 00:27

Pesë persona në Izrael u qëlluan për vdekje në një lavazh në veri të vendit. Viktimat ishin pjesë e pakicave të komunitetit arab. ngjarjen policia e lidhi me luftën mes bandave që operojnë në territorin izraelit. Masakra solli sipas autoriteteve lokale ishte paralajmëruar. Ata hodhën akuza në drejtim të policisë se nuk mori masa për të parandaluar në kohë vrasjen e 5-fishtë me argumentin se janë pjesë e komuniteti të izraelitëve arabë. Komunitet ky pasardhës I palestinezëve që vijon të qëndrojë në Izrael dhe që përbën rreth 20% të popullsisë së vendit. Në atentat morën pjesë më dy persona të maskuar, të cilët u afruan me një motor dhe më pas hapën zjarr. Ndërkohë policia tha se është duke kontrolluar zonën me qëllim kapjen e tyre. Për ngjarjen reagoi dhe kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu I cili tha se ka angazhuar dhe agjencinë e sigurisë së brendshme për të kapur ekzekutorët. Ndërkohë ekspertët e kriminalistës ngritën shqetësimin se autoritetet nuk po zbatojnë detyrën pasi bandat kriminale arabe po kontrollojnë pjesën më të madhe të vendit dhe se janë fuqizuar gjatë viteve të fundit.

Top Channel/ SHBA mirëpret tërheqjen e Serbisë, reagon Vuçiç: Do mbajmë përgjegjës ata që bënë krime
02/10 23:26
Top News- Tensioni në kufi me Kosovën/ SHBA- S’e kemi verifikuar që Serbia ka tërhequr ushtrinë
02/10 22:27
Top Channel/ PE rezolutë për sulmin në veri të Kosovës. Kërkesa u bë nga një deputet kroat
02/10 22:16
Top Channel/ Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev. Mesazh se nuk frikësohen nga raketat ruse
02/10 22:03
Top News – ‘Mos ndalni sanksionet ndaj Rusisë’, apeli i Zelenskyt ndaj ministrave të BE-së
02/10 20:53
Top Channel/ Emigrantët e paligjshëm, Meloni: Italia i vetmi vend që po vuan krizën
02/10 20:05
Top News – Super-avionët amerikanë jashtë shërbimit, publikohet raporti shqetësues
02/10 19:50
Top News – Kroacia kërkon ndëshkimin e Serbisë- Sulmi në Veri, i planifikuar
02/10 19:41
Top News- ‘Në depresion të thellë pas kartonit të kuq’ / Victoria rrëfen presionin mbi David Beckham
02/10 19:36
Top News – Biden viziton Floridan, shmanget takimi me gvernatorin DeSantis
02/10 19:36
Top Channel/ Gjyqi i mashtrimit kundrejt ish-presidentit të SHBA-së, Trump: Gjueti shtrigash!
02/10 18:59
Top News –BE përgatit fondin 20 mld euro për mbështetjen e Ukrainës, Danimarka konfirmon mbështetjen
02/10 18:18
Top News – BE ‘i mbyll gojën’ Serbisë / ‘Kosova e heton vetë sulmin në veri, ju bashkëpunoni’
02/10 17:27
Top News – Shkrumbohet stacioni i policisë / Të paktën 38 persona të lënduar në Egjipt
02/10 15:36
Top News – Influencere mode vetëm 10 vjeç / 1.5 milionë ndjekës…me pak ndihmë nga prindërit
02/10 15:16
Top Channel/ Nobeli i Mjekësisë për vaksinat Covid: Zbuluan teknologjinë mRNA!
02/10 15:11
Top News – Armët kthehen në muzikë… / Për një botë pa dhunë! Një spektakël i pazakontë
02/10 15:09
Top News – Nobeli i mjekësisë vaksinave të COVID-it /Vlerësohen dy shkencëtarë për teknologjinë mRNA
02/10 14:42
Top Channel/ Turqia sulmon kurdët: Shkatërrohen 20 shënjestra, hakmarrje për bombën në ministri!
02/10 12:19
Top News – Trupat britanike në Ukrainë…! Aleati i Putinit kërcënon: Nis Lufta III Botërore
02/10 12:03