Top Channel/ Arrestohet spiuni Serb në Veri, Knezheviç dyshohet se punonte për BIA-n
30/05/2024 15:41

Një person është arrestuar këtë të enjte në Leposaviq nën dyshimet për vjedhje të identitetit. Sipas Policisë së Kosovës, i dyshuari, M.K., në momentin e ndaljes kishte në posedim dy karta identiteti, një të Kosovës dhe një të Serbisë, me emra të ndryshëm. Pas arrestimit i njëjti është dërguar në stacionin e policisë në veri të Mitrovicës e me urdhër të prokurorit pastaj është ndaluar për 48 orë. Policia e Kosovës ka bërë po ashtu të ditur se është bastisur edhe banesa e të dyshuarit më Mitrovicë të Veriut, ku janë gjetur dokumente të ndryshme e laptop që mund të kontribuojnë në hetimin tutje. Burime nga autoritetet e sigurisë në Kosovë bëjnë të ditur se i njëjti dyshohet edhe për spiunazh. Kjo për shkak të lidhjeve që ka pasur edhe me ish-shefin e inteligjencës serbe, Aleksandar Vulin, sidomos gjatë kohës kur ky shërbente si udhëheqës i së ashtuquajturës zyra e Serbisë për Kosovë. M.K., për një kohë ka shërbyer edhe si gazetar i rrjetit “Mosti”, organizatë kjo mediatike në Kosovë në gjuhën serbe.

Top News/ Lajçak në Prishtinë për dialogun/ I dërguari i BE: Të normalizojmë marrëdhëniet
18/06 22:20
Top Channel/ Përurohet monumenti i Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit që u vra nga ushtria serbe
18/06 19:52
Top News/ Kosova bëri hapa për çtensionimin/ Raporti i Borrell për masat u dorëzohet vendeve të BE
18/06 16:53
Top News/ Ndëshkimet e BE-së ndaj Kosovës/ Kurti nuk është i sigurt-Nuk dua të spekuloj!
18/06 15:06
Top News/ Izraeli i heq vizat Kosovës/ Nënshkruhet marrëveshja mes dy vendeve
18/06 12:30
Top Channel/ Fushatë pro turizmit në Kosovë: Mikpritja, bujaria, tradita e njëjtë ndër shqiptarë
17/06 15:18
Top News/ Aksionet e policisë së Kosovës në Veri/ Sveçla: Ndërkombëtarët të shqetësuar, jo kritikë
17/06 15:15
Top Channel/ Kosova “kthen” nga Shqipëria: Bien 70% importet me Serbinë, rriten me vendin tonë!
17/06 14:50
Top News/ Kurban Bajrami në Kosovë / Thirrje për mbrojtjen e atdheut, unitet dhe solidaritet
16/06 12:01
Top Channel/ “Mbroni atdheun, bëni fëmijë”! Kosovë, klerikët japin mesazhe për paqe
16/06 11:58
Top News/ Detaje nga armatimi në veri të Kosovës!/ Ishte në adresë të 3 terroristëve në kërkim
15/06 12:40
Top Channel/ Policia e Kosovës, tjetër “mësymje” në veri: Konfiskohen armë, lidhje me Banjskën!
15/06 12:08
Top News/ Sulme kibernetike ruse në Kosovë/ Hovenier: SHBA e gatshme që t’iu mbështesë
14/06 08:00
Top News/ Kosova i vendos sanksione Rusisë. Qeveria miraton masat ndëshkuese të Bashkimit Europian
13/06 17:19
Top News/ Walker takon Kurtin në Prishtinë / ‘Vij si mik i Kosovës dhe si mik i Kryeministrit’
13/06 17:18
Top Channel/ “Penalizim” për Kosovën? Ambasadori amerikan: Njohja, jo kusht për hyrjen në BE!
13/06 11:59
Top Channel/ “Borrell do rekomandojë heqjen e masave për Kosovën”, Bislimi citon raportin!
13/06 11:55
Top News/ Marshi i sakrificave për liri. Kosova shënon 25-vjetorin e çlirimit
12/06 18:32
Top News/ Nga UÇK-ja te FSK dhe Ushtria e Kosovës…1500 trupa parakalojnë në 25 vjetorin e çlirimit
12/06 17:26
Top Channel/ Nga Rambujeja tek Kumanova e bombardimet e NATO-s, si e fitoi Kosova lirinë!
12/06 15:05