Top Channel/ Arrestohet prokurori i Kukësit/ SPAK: Mori para nga persona nën hetim për t’i ndihmuar
30/06/2021 19:38

Është arrestuar me kërkesë të SPAK prokurori i Kukësit, Edmond Karriqi, shoferi i tij Isuf Gega si dhe dy persona me iniciale D.D dhe E.B. arrestimi i tyre është bërë për veprën penale, korrupsion aktiv i gjyqtarit, prokurorit dhe i funksionarëve të tjerë të drejtësisë, të kryer në bashkëpunim. Sipas njoftimit të SPAK për këtë arrestim, thuhet se nga veprimet hetimore të kryera për janë siguruar prova konkrete nga të cilat janë krijuar dyshime se shtetasi Edmond Kariqi, si drejtues i Prokurorisë së Kukësit ka kërkuar përfitime monetare të parregullta me qëllim favorizimin e disa personave nën hetim dhe që ishin duke u hetuar nga prokuroria e Kukësit, ku kariqi është drejtues. Për këtë arsye SPAK i bëri kërkesë gjykatës speciale të miratonte arrestimin e prokurorit, dhe tre personave të tjerë, gjykata speciale ka pranuar kërkesën për arrest me burg për prokurorin kariqi, për shtetasin Isuf Gega dhe dy persona të tjerë të përfshirë në këtë çështje. Arrestimi i tyre është bërë sot ndërsa hetimet po vijojnë dhe ende nuk kanë përfunduar. Arrestimi është realizuar me gjasa për të penguar vijimin e ndonjë krimi.

Top Channel/Vidhnin kartat ID/Arrestohet infermieria e spitalit5,merrte kredi me lekët e të sëmurëve
28/09 12:11
Top Channel/ Ky është vendi ku u gjet i pajetë oficeri i Krimeve të Lezhës
28/09 12:07
Top News- E ekzekutuan trafikantët e narkotikëve /Vritet efektivi i policisë, gjendet trupi i pajetë
28/09 12:01
Top News-Tragjike në Elbasan/Përplaset me trajlerin, humb jetën 64 vjeçari
28/09 11:02
Top Channel/ Mbërrin në gjykatë Fadil Likaj që plagosi studenten në një lokal në Vlorë
28/09 10:38
Top Channel/ E veshur kuq e zi dhe e buzëqeshur në fytyrë, ceremonia e pritjes të presidentes së KE
28/09 10:03
Top News-Aksident i rëndë në Burrel / Plagosen 3 vajza, dërgohen menjëherë në spital
28/09 10:00
Top Channel/ Përmbyset makina në aksin Burrel-Skuraj, plagosen tre vajza
28/09 09:48
Top News-Ursula Von Der Leyen mbërrinë në Tiranë/Ceremonia zyrtare e Pritjes së Presidentes së KE
28/09 09:42
Top News – Edhe KFOR-i në veri / ’Kemi marrë masa per uljen e tensioneve’
27/09 22:27
Top Channel/ ”Më shpëtoi jetën!”/Intervista e plotë!Davide Pecorelli rrëfen skemën e mashtrimit
27/09 21:56
Top News-‘Nuk i vjen turp…’/Rama sulmon BE-në për Kosovën
27/09 20:26
Top News – Do të ketë shpërthime… / Kur llava e vullkanit të arrijë detin…
27/09 20:04
Top News- Rekord viktimash në vend/Fatalitetet më të larta që nga prilli
27/09 20:03
Top Channel/ Zjarr në kodrat e Kasharit/ Flakë të frikshme, rrezikohet jeta e banorëve
27/09 20:01
Top News- Takim ‘urgjent’ në Bruksel/ BE mbledh ‘kokë më kokë’ Serbinë dhe Kosovën
27/09 19:59
Top Channel/ Kuvendi arbëreshëve/ Takimi në tiranë për të mbrojtur gjuhën nga rreziku i zhdukjes
27/09 19:58
Top Channel/ Kryqi nazist në protesta. Antiterrori regjistron akuzën e shpërndarjes së…
27/09 19:54
Top Channel/ “Do kthehem në Shqipëri”/ Davide Pecorelli tregoi se pse sajoi vrasjen e tij në Pukë
27/09 19:50
Top Channel/ PD kërkon tre komisione hetimore/ Basha: Të hetojmë zgjedhjet e 25 prillit
27/09 19:39