Top Channel/ Ariu polar ndryshon dietën! Shkak ngrohja globale, në Norvegji po hanë edhe drerë
28/11/2021 22:07

Një ari polar, me siguri tejet i uritur cakton si prenë e radhës një dre. Pamjet e rralla vijnë nga Arktiku dhe janë filmuar verën e vitit të kaluar. Shkrirja e akujve ka bërë që deti të tërhiqet dhe arinjtë ta kenë të pamundur të gjuajnë për foka, ushqimin e tyre tradicional. Kafsha grabitqare ndjek në ujë drerin derisa e mbyt dhe më pas e tërheq në breg, ku mund ta konsumojë i qetë.

“Rrugëtimi im nuk do kishte qenë njësoj pa Dagzin”/ Einxhel-Monikës – Big Brother Albania Vip
20/01 10:18
“Personi më përzemër ishte Egzona jo Dagz?!”/Einxhel-Beatrixës – Big Brother Albania Vip
20/01 09:55
“Është lojë po jo me të gjithë”/Einxhel sqarohet me Beatrixën – Big Brother Albania Vip
20/01 09:49
Donaldi kurioz për sqarimin e Beatrixës me Einxhel – Big Brother Albania Vip
20/01 09:48
“Të shpëtonte Tanin para Dagz?”/Einxhel sqarohet me Beatrixën – Big Brother Albania Vip
20/01 09:47
“Nuk më kanë shpëtuar asnjëherë”/Banorët diskutojnë për zgjedhjet zinxhir – Big Brother Albania Vip
20/01 09:40
“Se prisja për Donaldin”/Banorët komentojnë çmimet – Big Brother Albania Vip
20/01 09:39
“Më qëndroi ftohtë”/Einxhel dhe Beniada për Monikën – Big Brother Albania Vip
20/01 09:38
“Ajo e uli edhe Donaldin”/Beatrix flet për Einxhel – Big Brother Albania Vip
20/01 09:37
“Furça,furça”/Monika diskuton me banorët nominimin surprizë – Big Brother Albania Vip
20/01 09:13
Çmimi surprizë/Kë nominon banori inteligjent? – Big Brother Albania Vip
20/01 09:12
Ndarja e çmimeve/Donaldi është zgjedhur si banori i padëshiruar – Big Brother Albania Vip
20/01 09:11
Humor në shtëpi nga Monika dhe Arjola – Big Brother Albania Vip
20/01 00:39
Einxhel dhe Beniada provokojnë me kërcimin e tyre – Big Brother Albania Vip
20/01 00:38
Djemtë performojnë koreografinë e tyre – Big Brother Albania Vip
20/01 00:37
Nis spektakli nën moderimin e Egzonës – Big Brother Albania Vip
20/01 00:34
Einxhel dhe Beniada në një kërcim provokues – Big Brother Albania Vip
19/01 22:45
Iliri, Tani dhe Arbri bëjnë provat e fundit para spektaklit – Big Brother Albania Vip
19/01 22:44
“E kisha të preferuar” Einxhel flet për Ilirin – Big Brother Albania Vip
19/01 22:40
Einxhel për Donaldin: “Fallco” – Big Brother Albania Vip
19/01 22:36